Skocz do zawartości
Lukas85

Dmuchawa ssąco tłocząca do zboża na WOM

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Lukas85    11

Koledzy czy ktos z Was użytkuje dmuchawe ssąco tłocząca do zboza napedzana z WOM ciagnika? Zastanawiam się nad zakupem takiej dmuchawy ale jako że nie mam odpowiedniego przyłacza do dmuchawy elektryczną alternatywa może być napęd z wałka ciagnika. Docelowo dmuchawa ma słuzyc do wyładunku zboża z przyczepy oraz załadunku na przyczepę. Jak sądzicie warto inwestować w coś takiego? Co prawda taka dmuchawa zajmuje wiecej miejsca i jest mniej mobilna bo nie postawimy ją w rogu ale w moim przypadku gdzie zboze przechowuje w stodole myśle ze dalo by rade ja odpowiednio ustawic. Jeszcze jedno pytanie odnosnie węza ssącego jezeli wydłuzymy go do powiedzmy 10m spadek wydajności bedzie wyraźnie mniejszy?

cris10    12

Zastanawiałem się kiedyś też nad tym , jednak zrezygnowałem bo widziałem jak to u znajomego idzie ... Nie dość że trzeba dobrego konia pod dmuchawe to jeszcze swoje spali on ... W dodatku z wydajnością jest słabo

Wiadomość z agroFakt.pl

cris10    12

Zdecydowanie tak , ja tak uważam ale niech wypowie się ktoś kto ma dmuchawę

dacjan123    6

Ja mam dmuchawe ssoco tloczaca napędzana od wom i jestem zadowolony z niej fakt że ciągnik pracuje przy niej w granicach 100 KM i ma co robić ale 10 ton idzie spokojnie w 30 minut oczywiście przy węży ssącym 5 m jak dasz 10 m to wydajność dużo spadnie ile ma tloczyc to nie robi takiej różnicy za bardzo jak długość ssania

sakos2803    3

Nie kupuj tego paliwa idzie wiecej jak przy orce a przy długim wezu az ciagnik przygasa i sie grzeje.

lukasz0920    26

Prąd jest o wiele tańszy a paliwo to nie tylko, jest też zużycie ciagnika
Dodatkowo szkoda blokować na żniwa jeden traktor który by mógł coś robić

Jarecki88    183

Prąd jest o wiele tańszy a paliwo to nie tylko, jest też zużycie ciagnika

Dodatkowo szkoda blokować na żniwa jeden traktor który by mógł coś robić

Pieprzenie głupot za przeproszeniem.

Żadna dmuchawa elektryczna nie dorówna nigdy wydajnością tej napędzanej z WOM. To są maszyny o dużej wydajności, a że komuś ciągnie 5t przez 30 minut to niech się nauczy obsługi i ustawienia tego urządzenia. 

A to ten traktor napędzając dmuchawę nic nie robi? Jak go szkoda blokować to lepiej zrezygnować z dmuchawy i przerzucić się na łopatę. Siła mięśni jest tańsza od prądu.

Sorry ale takich głupot tu dawno nie było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik-k
      Chciałbym sie dowiedzic jaki jest dobry mieszlnik,na 1t do tego jeszcze srutownik soco-tłoczacy, i waga elektroniczna. Jak jest dobra firma?.I ile moze kosztowac taki zestawik?
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez toros
      witam czy podjedzie kabina od c360 do mf255 w linku podaje kabinę jaka by była. https://www.olx.pl/i2/oferta/kabina-ursus-c-360-355-3p-CID757-IDlMTQI.html#:a727983e96
    • Przez dziku
      Witam:) Chciałbym sie dowiedziec jak najwięcej o dmuchawach ssąco tłoczących do zboża. Jak sie sprawują czy warto kupowac i jakie są ceny i jaka firma jest najlepsza. Pozdrawiam:)
    • Przez jjjanek1
      Witam ,chciałbym prosić o poradę potrzebuje zakupić kosiarkę sadowniczą do do sadu Rotosan. Posiadam  2 hektary sadu ,sad jest na terenie równym ,ciągnik posiadam C-360 Który obsługiwał by kosiarkę.Tak naprawdę nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie w związku z tym miałbym prośbę o doradzenie mi .W mojej okolicy idzie dostać sprzęt który linki dałem poniżej kwotę jaką chciałem przeznaczyć to max 6000zł sprzęt potrzebuje o szerokości 1.6m .Jedna z kosiarek ma przesuw boczny Hydrauliczny myślę że do C-360 problemów z podpięciem nie powinno być tylko czy warto brać
      https://www.olx.pl/oferta/solidny-rotosan-kosiarka-sadownicza-kosiarko-rozdrabniacz-warka-CID628-IDowxTm.html#ee755998ab
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-sadownicza-rozdrabniacz-1-4-rokosan-tluka-nowa-demarol-CID757-IDonhKa.html#5eafe6aa65