Kizo

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi

Polecane posty

Kipek1    7

Gościu w Białej koło Zgierza w Łudzkiem ma na placu kilkanście traktorów D-Fy,Same,Renault,Fendty,John Deery,M-fy,przywozi je z Francji.Byłem ostatnio z paroma kolegami u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

wiec tak mam zamiar wtbrac sie w nastepna sobote w okolice zbuczynai okolic bo dzis ogladalem jedno 3P i niestety nie pohandluje z gosciem

 

 

 

 

wiec w jakie miejscowosci oplaci sie wybrac?? rozgladam sie za 3p albo 5211, 5011 itp. a nie chce jedzic na marne po komisach gdzie duze sprzety stoja bo to szkoda czasu a dzien krotki

wiec w jakie miejscowosci polecacie jechac zeby byly takie miejsze sprzety??

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Ja polecam Klewki koło pszasnysza i Wólkę Konopną. Uczciwi ludzi, można targować, dobre ceny tylko mało sprzętu. Koło Zbuczyna jest może z 10 komisów. A z małopolski to w porąbce gościu o nazwisku mazur dużo sprzętu oprócz ciągników większość z austri. Potem w miejscowości słopnice nijaki Papież ma kilka sprzętów , później jest gościu w męcinie same szroty, jest jeszcze komis Spytkowicach i wiele mniejszych , np w Kłodnym i inne. Chcesz więcej to pisz który powiat ci odpowiada na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Moja mama z tej Wólki pochodzi ;)

Pojedź do Łęcznowoli. (Od twojej strony jadąc to pod końcem Zbuczyna skręcasz w prawo i zaraz jest Łęcznowola a następna wieś to Wólka) Tam są same Ursusy i Zetory.

A szukasz czegoś oszczędnego czy wygodnego? Bo w 3P będziesz robił i robił a paliwa prawie ubywać nie będzie ale za to z 5211 aż nie chce się wysiadać :rolleyes: W każdym bądź razie z obu będziesz zadowolony. Mówi ci to posiadacz tych obu ciągników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

chcialo by sie zetorka ale wiadomo cena odstarsza c360 mam i nie narzekam ale przydal sie by drugi nie duzy a 30 to za mala wiec zostaje 3p lub cos od zetorka do 20tys razej nie wiecej

 

dzis ogladalem jedna 3p wszystko bylo cacy silnik niby 6500mtg ale byl prawie igla troche kulal na 2 ale to kwestia ustawienia pompy, wtryskow i zaworow, ale akcja sie zaczela jak sie chcialem przejechac, ruszam (oczywiscie 4) wbijam 5 gaz podlaoga hehe a ciagnik szarpie jak glupi a w moscie to jakby ktos mlotem w atak napier.... nawet sie nie zdarzylem rozpedzic i sie zawrocilem mowie gosciowi jaka sytuacja a on mi chce wmowic ze to normalne w 60hahha myslalem ze sie zleje ze smiechu a gosc chcial za to jeszcze 18 i ani grosza mniej do tego dochodzil luz na obu kolach(i to nie maly) biegi sie troche zakleszczaly i pare innych popierdolek do poprawki

 

 

a Borki-Kosy? tam podobna sa same ursusy i zetory??

macie moze jakies linki do stronek tych handlarzy?? o ile je maja

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

w google nic nie ma chyba nie maja stronek znalazlem jedynie kilka na otomoto ze zbuczyna

ale jakis nr kontaktowy by wystrczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekk    0

witam wszystkich

 

Poszukuję kombajnu Deutz Fahr M660 lub M770. Może znacie jakiś handlarzy co sprowadzają kombajny-sprzet rolniczy. W pkolicy krakowa tak do 200 km. Proszę o odpowiedź

 

tel 517098338

 

E-mail kusiakk@poczta.fm

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Cześć!

Jakie firmy polecacie z używanymi ciągnikami zachodnimi? Głównie interesują nas maszyny z pod loga JD. Słyszeliście o tych komisach np:

1 Janiniex - Waldemar Janikowski Gowarzewo koło Tulce.

2 P.H.U. ROLPIMA IGNASZEWSKI Piotr Światniki koło Poznania.

3 ADPOL Wronkowski Jerzy - Różyny kołop Łęgowa.

 

Z tych firm jest dużo maszyn JD i moje pytanie mieliście do czynienia z którymś z nich? Traktor nie kosztuje małe pieniądze, więc wolimy się upewnić. A może polecicie inne komisy?


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ja bym polecił kupić bezpośrednio z niemiec :) U handlarzy są ciagniki odmalowane ,liczniki cofniętę sam osobiście moge ci polecić prywatną osobę która mi sprowadziłą z niemic Case .. dość dużo kosztował jak na tamte czasy bo mógłbym mieć MX ale nie byłby z turem i niskim przebiegiem ... ten pan ma siedzibe w Nakle nad Notecią - Agromasz . Nie wiem jakie teraz sprzęty sprowadza ale ja jestem zadowolony zawsze można zadzwonić i pogadać , może ma na oku jakieś Jelenie , tata z nim jechał do niemiec obejrzał , pasowało i przywiózł :) Patrz też jak są okazyjne ceny JD czasem bywa że ma jakąś usterkę którą serwis nie może usunać i cena leci w dół a później martw sie że coś nie chodzi jak powinno a serwis ci powie że tak ma być ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

O widzisz, to daj namiary na tego gościa. Też myśleliśmy by z niemiec bezpośrednio przywieźć. A skąd dokładnie był ten Twój ciągnik i w którym roku to było?


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Agromasz

Nowa, 89-100 Nakło nad notecią

tel.: +48 604286673 lub +48 604094773

 

Tutaj w przeciwieństwie do wiekszkości komisów wiesz co bierzesz i jak to w rzeczywistości wygląda , czasem ceny nie są szałowe ale lepiej zapłacić 110% normy niż potem remontować a jak wiadomo zachodni ciągnik ciągnie za kieszeń. U mnie ciągnik od tego pana robi już 3 lata i jak przywiozłem go miał ok 5700 mth teraz ma ok 7700 mth prace różne i lekkie i ciężkie ,agregat nim dźwigam Grano (1150KG) , Poloneza(500 KG) , zboże(300-400) i podnosi jak należy , a kupić okazyjnie Maxxuma to pompa do roboty a to już z 8 tys lekko idzie . Także ciągnik bez niespodzianek oprócz jednej naprawy przez która ciagnik być może został sprzedany za 200 zł naprawione(przypalony styk na rewersie) . Ciągnik był przywieziony od dużego gospodarstwa ok 150 km od granicy polskiej , od teoretycznie Kołbaskowa ciągnik 2 tyg i był na podwórku :) Ważne też co wcześniej ciągnik robił , mój niby przy rębaku chodził :) Zdaj relacje jak zadzwonisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Dzięki! Jeszcze nie będziemy dzwonić bo zboże w binach, ale niedługo się pewnie trzeba będzie rozglądać. Ojciec się uparł na 2 pomocniczy traktor i nie przegadasz go heh. No to gratuluję, tfu tfu nie chodzi jak najlepiej. Pozdrawiam


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

To dobrze masz rozwojowego ojca :) Choć z tym masz rację , że teoretycznie trzeba w tych czasach ostro eksploatować nowy ciagnik bo i tak latami się zwraca ale z drugiej strony jeździć 6 cyl potworem z opryskiwaczem też jakoś nieekonomicznie to wygląda. Z ciągnikami to nie ma co się śpieszyć bo tego było i będzie w bród , a tak z ciekawości czemu celujesz w JD ? Jako pomocniczy to chyba by sie przydał jakiś Perkins i ogólnie ciągnik z wygodna skrzynia i zwinny :) Może zostań w tej samej stajni i porozglądaj sie za Case CS ? bardzo dobre ale i rzadkie ciągniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Właśnie słyszałem niepochlebne opinie o serii CS. Szukamy na razie ciągnika i jak trafi się fajny MX z tych starszych wersji to na pewno się dobrze zastanowimy, bo o tych seriach już słyszałem wiele dobrych rzeczy. Ciągnik ma być pomocniczy, ale tez i taki by mógł spokojnie w polu pracować, bo różnie to bywa... a ziemi będzie tylko przybywać, a nie ubywać ;)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

W poszukiwaniu mojej reni 106-54 zjeździłem kilka komisów i handlarzy. Najlepsze wrażenie zrobił na mnie handlarz z Mojsik w województwie podlaskim niedaleko Białegostoku, a dokładniej na drodze z Białegostoku do Wys. Mazowieckiego. Co prawda nie kupiłem u niego mojej reni, ale robi dobre wrażenie. Jest rzeczowy, uprzejmy i widać, że zna się na tym co sprzedaje.

Inni handlarze... no cóż. Najgorsze co bardzo często słyszałem to na pytanie do handlarza co może mi powiedzieć o danym traktorze padała odpowiedź "jak widać" i żadnych konkretów. Dlatego wolę kupować od rolników, bo znają historię swojego sprzętu. Inna sprawa czy im wierzę czy nie :).

Byłem też w Zbuczynie i to dwa razy. Raz u małego handlarza co miał 3 traktory i raz w tym dużym komisie przy drodze. Ten mniejszy handlarz coś kręcił, że niby nic nie robił przy traktorze, ale skąd francuz miałby mieć polskie śruby. Ten duży komis też nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, bo jak zauważyłem ceny dość wysokie, a traktory podrasowane w ten sposób, że miały powstawiane nowe tłumiki i błotniki. A ten który oglądałem w stanie "bardzo dobrym" nie chciał odpalić. Odpalił dopiero po ingerencji elektryka (targanie wiązką elektryczną), który jak się okazało jest chyba cały czas na miejscu ;). Poza tym traktor wyglądał jak Frankenstein czyli zrobiony z różnych części ;).

Nie polecam też komisu w Dobrzyniewie, choć dawno już tam nie byłem. Oczywiście wszystkie te miejsca rozpatruję pod względem traktorów Renault, bo takiego szukałem. W Dobrzyniewie sprzęt stary, zużyty, dobrze umyty i obowiązkowo pomalowane felgi ;) a ceny jakieś kosmiczne. Sami na miejscu malują traktory - kiedyś się napatoczyłem akurat w trakcie. Oczywiście są to moje subiektywne odczucia.

 

Na koniec. Na pierwszy rzut oka większość traktorów Renault jest w bardzo dobrym stanie, ale jak się bliżej przyjrzeć zawsze znajdą się jakieś większe lub mniejsze mankamenty. Dlatego zawsze warto jest traktor przetestować. I to nie powinno być kilka kółek po placu ale co najmniej godzina ciężkiej pracy np. w orce. Dopiero jak się silnik zagrzeje widać jak chodzi i czy coś cieknie albo przestaje działać. Choć i to nie daje pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

kiju221 tzn nie wiem czy mówimy o tych samych CS-ach bo mi chodziło głównie o CS 86 , 94 tam gdzie były silniki MWM i Sisu .. jeżeli te mówisz niepochlebne opinie mają to już sam nie wiem , bo co do 110-150 to juz lipa bo tam słyszałem ze wstawiali wyżyłowany silnik 4 cyl ale na konedacie takiego nie ma :blink: sam nie wiem :) MX jak najbardziej , ale MXC to już nie bardzo mi sie zapatruje perkins chodz tez dobre traktory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Tak tak, myślałem o tych większych. Nic, zobaczymy co wyjdzie z tego. Pozdrawiam


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz7206    1
Napisano (edytowany)

Może komuś się przyda ;)

 

MAZOWIECKIE------------

 

Zbuczyn

Łęcznowola

Chromna

Nasiłów

Dziewule

Modrzew

Pióry Wielkie,

Tchórzew-Plewki

Gręzów

Wólka konopna

Izdebki Wąsy

Przasnysz

Klewki

Bartołdy

Cyk

Muszyniec

Żdżarów niedaleko Sochaczewa

płock

 

PODLASKIE-------------

 

ŁOMŻA

Budy Czarnockie

Rogienice Wielkie

Wyjazd z Piątnicy na Białystok- dwa komisy

Nowogród

Podgórze

Rbiszewo

Tafiły

Kupiski

Myszyniec

Stawiski

BIAŁYSTOK

jezewo stare

kucharówka

Walinno

STYPUŁKI ŚWIĘCHY

DWORAKI STASKI

Dobrzyniewo Duże

 

ŁÓDZKIE--------------------

Radomsko

Jamno

Łowicz

Jasienin

Domaniewice

Wola Przedmiejska k. Uniejowa

Małków Mały k. Warty

Zelów

Załusin

Biała koło Zgierza

 

Lubelskie:--------------------

 

Ryżki

Turobin

Przytoczno

Stoczek Kocki

Gutanów

Polichna

Żółkiewka

Dragany

Modliborzyce

Kosobudy

Krzczonów

Władysławin

Karczmiska

Potok Wielki

Krasnystaw

 

 

 

 

MAŁOPOLSKIE------------------

 

Łapczyca kolo Bochni- nowe i uzywane

Posadza kolo krakowa- nowe i uzywane

opatkowice kolo krakowa - nowe i uzywane

Wiśniowa kolo myslenic - uzywane zachodnie

Gdów kolo krakowa- uzywane zachodnie

Brzezna kolo nowego sacza uzywane i troche nowych

Librantowa- kolo nowego sacza- uzywane ciagniki

Jordanow kolo myslenic- duzo uzywanego sprzetu

Bolechowice kolo Krakowa- uzywane sprzety

 

OPLSKIE--------------------------

 

-Głogówek

-Biała

Mokra

Rostkowie

-Prudnik

Otmice

-Mochów

-Strzelce opolskie

-Zwiastowice

Poręba

Pogórze

 

KUJAWSKO-POMORSKIE------------------

Brzoza

Sławsk Wielki

Sławęcinek koło Inowrocławia

Czołowo

Brodnica koło Torunia

sniarzewo-niedaleko Zakrzewa

tupadły-inowrocław

dziemionna-niedaleko nowej wsi

trasa żnin-wągrowiec-podrodze są chyba ze 4 komisy i to dość duże,mają wszystko

Czernikowo

ostrowite koło Kowalewa pomorskiego

kamionki koło Torunia

Edytowano przez Deutz7206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kupował ktoś coś w Małkowie koło Warty?Jakie opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Lubelskie:--------------------

 

Ryżki

Krzczonów

Turobin

Przytoczno

Stoczek Kocki

Gutanów

Polichna

Modliborzyce

Żółkiewka

Dagrany

Modliborzyce

Kosobud

Krzczonów

poprawiam ;) kosobudy

polecam wybrac sie do Karczmisk Rob-rol

jesli ktos szuka maszyn do uprawy i siewnikow to w Wierciszowie ma kilkanascie sztok

a co ciekawego i gdzie jest w Krzczonowie? jesli ktos wie bo ja nie slyszalem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

w wąsach to mercatory, troche mniejszych nh i 15xx , jakies fahry mniej jd, w Dziewulach jest koleś co ma chyba same Deutze jakieś ciągniki i troche maszyn a przed nim w prawo jadąc od zbuczyna duży plac i nowsze maszyny lexiony chyba firma rafrol czy cos takiego w zbuczynie masz z 5 kolesi, w pogonowie też ma trochę sprzętu, w Radomyśli ma trochę przetrząsarek, pras, kosiarek i kombajny


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj