Kizo

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wg mnie to musisz mieć dobre źródło sprzętu za granicą, ten sprzęt musi być w miarę tani, aby ceną nie odstraszać klijentów no i najważniejsze to mieć na to czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Opłacało to się kiedyś. Dzisiaj jeżeli ktoś dobrze stanoł na nogi to jakoś ciągnie. Jest coraz większa konkurencja na rynku w dodatku ocraz więcej rolników wybiera nowe z dotacjami z ue. Pozatym przeszliśmy już etam kiedy ludzie zmieniali ursusy czy zetory na zachodnie teraz ruch jest mniejszy. Kupując hurtem sprzęt tj np 3 ciągniki i jakiś drobniejszy sprzęt aby na tira weszło można było dostac dobry rabat. Pozatym np maszyny typu stare pługi, siewniki można było kupić za śmieszne pieniądze jako dodatek do ciągnikó i jeszcze na tym zarobić. Dobry zarobek był tez na zepsutych ciągnikach, które potem w polsce się naprawiało oczywiście zależało wszystko od rodzaju usterki. Dzisiaj rynek już jest zapchany tak jak z samochodami. Patrząc na oferty na allegro i agriaffaires można w polsce taniej znaleźć dany model z danego rocznika niż we francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A mnie zastanawia inna sprawa, czy ci handlarze którzy mają na placu po kilkadziesiąt ciągników kombajnów itd pokupili je za swoje pieniądze czy mają np taki układ z kimś od kogo kupili ten sprzęt że zapłacą dopiero jak go sprzedadzą.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Z tym jest różnie jak handlują z jakimiś firmami kilka lat mogą mieć sprzęt od nich. ALe częściej jest tak, że kasa jest własna przez tyle lat naprawde można było się na tym dorobić. Zwłaszcza kilka lat temu, kiedy ludzie jeszcze za tym szaleli i walili za stare dziady naprawde dużą kase. 1 tys euro na ciągniku można było zarobic spokojnie i szybko się sprzedawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wujek handlował ale już się czasy świetności skończyły. Każdy remontuje co ma a jak ktoś kupuje to bierze nowy na raty lub PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miechu    0
Napisano (edytowany)

Witam

Mam pytanie czy ktoś mugłby podać na forum adresy handlarzy ciągników rolniczych używanych ze Zbuczyna ?

Zgóry dzięki za odpowieć

Edytowano przez miechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

1 tys euro na ciągniku można było zarobic spokojnie i szybko się sprzedawało.

 

Kiedyś spokojnie można było zarobić więcej (niekiedy 100%) i to nie był problem. Ale niestety sprzęt się skończył i żeby coś dobrego znaleźć na czym mogłoby się zarobić trzeba pojeździć. Sam szukałem ciągnika i wiem, że jak coś było ładne to cena była taka sama jak w Polsce jak nie wyższa, ale oczywiście trzeba było doliczyć koszty transportu, więc jaki był sens? No żaden.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek10    0

w mazowieckim w klewkach koło Przasnysza jest duży wybór pługi,kultywatory,kombajny,talerzóki jest tego d.........użo

często ich odwiedzam,można sobie coś wypatrzeć w orginale mało używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A Znacie jakiś handlarzy z lubuskiego, lub z południowej części zach-pomorskiego, czy Wielkopolskiego, w okolicach poznania, wągrowca, wronek. Z góry dzięki, Zamierzam kupić prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

w mazowieckim w klewkach koło Przasnysza jest duży wybór pługi,kultywatory,kombajny,talerzóki jest tego d.........użo

często ich odwiedzam,można sobie coś wypatrzeć w orginale mało używane

Też czasami tam jeżdże.

Edytowano przez Kameleont25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Gdzie są jakieś komisy w warm-maz ?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Kiedyś spokojnie można było zarobić więcej (niekiedy 100%) i to nie był problem. Ale niestety sprzęt się skończył i żeby coś dobrego znaleźć na czym mogłoby się zarobić trzeba pojeździć. Sam szukałem ciągnika i wiem, że jak coś było ładne to cena była taka sama jak w Polsce jak nie wyższa, ale oczywiście trzeba było doliczyć koszty transportu, więc jaki był sens? No żaden.

Ja znalazłem 2 oferty ciągników powyżej 120 KM jeden prywatny gościu z UK druga to jakaś tamtejsza firma, chcą sprzedać za mniej niż 10,000 EURO razem z wysyłką. Czy to jest w ogóle realne? Przecież u nas za takie chcą po 100 tys.zł przynajmniej! Ten gościu z UK błaga,żebym brał bo jak nie to mu chałupę wezmą i chce już sprzedać. Przysłał 4 zdjęcia, twierdzi, że ma wszystkie dokumenty, ale kto ot wie skąd ten ciągnik jest. Piszę, że 'tractor is in perfect condition', ale jak to sprawdzić? Co prawda pisze, że miałbym 7 dni na sprawdzenie a jak nie mogę odesłać. Dziwne to wszystko, ale cena jest po prostu z innej planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Gościu chce to zrobić przez jakąś firmę transportową, z którą ma współpracę. Polegałoby to na tym, że płacę 50%, oni przywożą traktor, mam 7 dni na sprawdzenie go i albo płącę resztę albo zwrot traktora im a mi kasy.

Ciekawe jak miałoby wyglądać to sprawdzenie, czy daliby wszystkie dokumenty do sprawdzenia też? A co z jakimiś cłami tutaj? Firma jest tu http://europeanfreights.eu.mn/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

chłopie nie pakuj się w to. w jakiejś gazecie motoryzacyjnej było że tak z samochodami oszukują. też z UK, niska cena, połowę wcześniej, firma przewozowa, można niby zwrócić. raczej OSZUŚCI. normalnie jak czytałem to co pisałeś, to tak jakbym tamten artykuł czytał i maile które z anglii przychodziły.

Ta gazeta to Auto Świat poradnik. nr 8-sierpień. najpierw to przeczytaj,a później myśl o tej ofercie

Edytowano przez SLAWEK1987

KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak czytałem ten artykuł w auto-świecie to się zastanawiałem czy to możliwe żeby znalazł się idiota który po kilku emailach przesłał komuś całkowicie obcemu i to jeszcze za granice kilkadziesiąt tysięcy złotych praktycznie na słowo. Jak się okazuje idiotów jednak nie brakuje...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Wszyscy wiedzą, że na wyspach samochody są kilkakrotnie tańsze niż w europie. Dzieje się tak dlatego, że tamtejsze samochody mają fabryczną wadę techniczną(kierownica po prawej stronie)i praktycznie nie nadają się do użytku na kontynencie.

Korzystają z tego oszuści i sprzedają wirtualne ciągniki z UK za 30% wartości. Niestety ciągniki mają kierownicę po środku i na wyspach kosztują tyle samo co w całej europie... W Anglii za grosze można kupić starego grata z krzaków a nie prawie nowy ciągnik...

To są przyjacielu oszuści i to najprawdopodobniej Polacy... Trzymaj się od tego z daleka!!!

Kiedyś z ciekawości wysłałem maila po Polsku do takiego sprzedawcy... Anglik mi błyskawicznie odpisał po angielsku i co najlepsze ten "angielski" mail był pisany za pomocą google translate :D Dokładnie taką samą(kopiuj-wklej) odpowiedź dostał mój wujek który wysłał maila z jakimś zupełnie innym pytaniem do tego gościa...

Na agrofoto wiele razy był opisywany mechanizm tego oszustwa http://www.agrofoto.pl/forum/topic/350-fendt-farmer-309-ci/page__st__220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

No dobra skoro sprawa tak się porzedstawia to mogę napisać gdzie to znalazłem. Jeśli chodzi o tego indywidualnego to tu: http://www.rolnicze24.pl/dolnoslaskie/ciagniki-rolnicze/deutz-fahr/2007-deutz-fahr-agrotron-135-mk3-7600-eur.html

napisałem do niego po polsku pierwszego maila, odpisał mi po angielsku z innego adresu co już było dziwne, przy czym po angielsku to chyba przesada, bo nawet dla mnie to wyglądało na Google-translated no ale myśle (naiwnie) może rzeczywiście oni tam mówią gorzej od nas?

Na kolejne maile pisane już po angielsku odpisywał mi ciągle, że 'tractor is in perfect condition', chociaż prosiłem żeby mi chociaż skany dokumentów przysłał. Pisał też ciągle o tej firmie transportowej (te 50%) i bezceremonialnie zbywał moje pytania historię ciągnika, właścicieli(napisał, że jest pierwszy), czy był finansowany z funduszy itd.

Może ktoś do niego spróbuje napisać, ciekawe co mu odpisze?

 

Co do tej firmy to jest tu:

http://www.worldwide-construction-machinery-ltd.com/used.html (strona dla każdego, nie musisz znać angielskiego)

 

No i tu sprawa jest jeszcze ciekawsza, bo też sprzedają za wydaje się śmiesznie niskie pieniądze (oferta całkiem szeroka), ale przynajmniej podają swój adres i telefon i jakiś ichniejszy numer identyfikacyjny. Na napisany mail odpisali może troche lepszym angielskim, ale szczerze mówiąc też bez konkretów, twierdzą,że mają własny transport na terenie UE.

Czy naprawde jest tylu oszustów? Będę wdzięczny za jakieś odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Nie ciągne tylko chciałbym wyjaśnić to do końca. Połowa ogłoszeń na tych wszystkich stronach typu rolnicze 24, agrotrader, gruuna itd. oferuje takie ceny, więc fajnie byłoby, żeby się nikt na tym nie naciął. A dobrze wiemy, że jest wielu rolników(szczególnie tych mniejszych jak ja), którzy zrobiliby wiele, żeby kupić traktor taniej bo ceny 'legalne' są dla wielu z nich po prostu kosmiczne.

Co do tej firmy to chyba nikt się nie zarazi jeśli wejdzie na ich stronę, a może właśnie w przyszłości uchroni się przed takimi ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Modrzew

John Deere 6200

Massy Ferguson 3050

3 Fendt 609

Renault Ceres

Zetor Forrtera

Zetor 7245

 

Pióry Wielki

Fendt 90 km

 

Jak ktoś chce to mogę na PW napisać do nich numery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj