Skocz do zawartości
AgroTuning

Talerzówka Grano Shark 4,5 z wałem gumowym podskakuje.

Polecane posty

AgroTuning    5

Posiadam od 1,5 roku bardzo fajną bronę talerzową Grano Shark 4,5. Talerzówka ma standardowy rozmiar talerzy ale w opcji wybrałem wał gumowy. Wiosną uprawiam nią pod kukurydzę i jest wszystko ok, spokojnie mogę pracować z prędkością 10 km/h. Uprawa ścierniska po rzepaku wygląda bajecznie, pracowałem nawet 13km/h. Super wymieszane resztki, główne pędy pocięte i przygniecione przez wał. PROBLEM jest z uprawą ścierniska po zbożu. Talerzówka po prostu podskakuje. Zmieniałem chyba wszystkie ustawienia, głębokość wału, ramiona podnośnika na sztywno i na "pływająco". Przy prędkości około 8km/h wał zaczyna podskakiwać i zostawia doły!

michu20    82

miałem tak samo w staltechu zgłosiłem do fabryki i problemem okazał się wózek przyjechali i przerobili tak że za talerzami jest wózek a za wózkiem dopiero wał gumowy i teraz już nie podskakuję

Wiadomość z agroFakt.pl

johniy861    6

ja też tak miałem i również w staltechu - ten sam problem
podskakiwanie Góra - dół i lewo-prawo.

teraz juz problemu nie ma bo sprzedałem ja w cholere...

AgroTuning    5

Ja nie mam na wózku. Talerzówka jest ciężka, ale podskakuje tylko w ściernisku zbożowym.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zbynio
      Czy ktoś z Was talerzuje Władkiem? Jeśli tak to jaką talerzówką i jak sobie radzi ciągnik.
    • Przez HANK
      do usunięcia
    • Przez mafiateamlubuskie15
      Mam zamiar zakupić agregat talerzowy dexwal tur. Może ktoś miał styczność lub posiada taką maszynę ?

• Przez bartosz0013
      Witam,

Kupiliśmy Kubotę M6060 66koni i chcemy do niej dokupić jakiś agregat ścierniskowy bądź talerzówkę.
      Co będzie lepsze? 
      Ziemie 3-4 klasa, uprawiamy zboża i rzepak. 

Jeśli "gruber", to znaleźliśmy taki na 4 łapy z zabezpieczeniem ślimakowym firmy EURO MASZ. Jak takie zabezpieczenie się sprawdza? Różnica w cenie jest około 2000zł między ślimakowym a sprężynowym. Kołkowe zabezpieczenie raczej nie wchodzi w grę, bo pola są dość kamieniste.
      A może lepsza będzie talerzówka ? 

Której firmy maszyna będzie najlepsza (znaczy najlepszy stosunek jakość/cena) ? 

Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Terlik1994
      Witam.
      Panowie szukam brony talerzowej o szerokości ok 2,5-2,7m głównie do likwidacji ściernisk i łąk, ugorów na zabezpieczeniu gumowym, na wale rurowym. Ciągnik o mocy 100km. Jakie brony polecacie?