Skocz do zawartości
News
dominikl95

Dzierżawa ziemi nie będąc rolnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominikl95    29

Witam mam pytanie czy moge wydzierzawic ziemie nie bedac rolnikiem i oczywiście dopłaty chciałbym otrzymywać.Co muszę zrobić aby móc brać dopłaty i dzierzawic ziemię.

Gość   
Gość

I pytam się jak ma być dobrze w Polsce ? no jak

Wiadomość z agroFakt.pl

gosciu506    24

musisz wystąpić do agencji o nadanie numeru producenta rolnego chyba to się tak nazywa i od prywatnych osób możesz brać dzierżawę ale w przetargach agencji rolnej nie możesz brać udzialu

dominikl95    29

gosciu506 a jak dostane ten nr to moge dzierzawic i normalnie pracowac i byc ubespieczony w Zus?

AgroRedziny    6

Wydzierżawić od prywatnych osób możesz, sam tak robię nie będąc JESZCZE rolnikiem, i nie mając własnej ziemi, ale dopłat nie biorę to nie wiem

gosciu506    24

to jaki w tym biznes jak masz ten numer to możesz składać na dopłaty a ZUS nie ma tu nic to tego ja gospodarz 15lat i cały czas na zusie

dominikl95    29

a jesli miałbym ten nr i bym dzierzawil to moge za jakis czas skladac papiery na mlodego rolnika czy to bedzie sie jakoś wykluczać?

na mlodego rolnika musisz miec wyksztalcenie rolnicze lub je uzupelnic i posiadac okreslana ilosc ziemi wlasnej lub dzierzawe notarialna na odpowiedni okres czasu jesli dobrze pamietam

caseihc    0

A jak ktoś zbiera pola bez dopłat i umuw dzierżaw a sprzedaje zboża i mam przelewy na konto to ktoś możę to skontrolować?

Wojtek026    22

agencję interesuje chyba tylko tylko to czy brałeś dopłaty, miałeś jakieś bydło czy inne zwierzęta rejestrowane na siebie, lub grunty na siebie, a to żeposiałeś i zebrałeś to co ich to ma obchodzić, a z fakturami to nie wiem

a chciałbym poruszyć tu inny temat pokrewny do tego czy właśnie będąc nie rolnikiem tzn nie mając na siebie ziemi nie będąc na krusie można prowadzić hodowlę zwierząt czy to nie wchodzi wtedy w działy specjalne i jakieś duże opodatkowanie?

daron64    405

Zapewne jakby ktoś uprzejmy zadzwonił gdzie trzeba, to skarbówka z miłą chęcią by się tym zajęła. Tzn jak nie jest rolnikiem i nie ma swojej ziemi w ogóle.
A co, boisz się że ktoś Cię podpiwniczony, skoro ktoś uprawia a Ty masz przelewy? :)

gosciu506    24

@caseihc zrób chociaż umowę dzierżawy na ta ziemię bo jak się skarbówka dopatrzy to będziesz miał problemy za wyłudzenie VAT jest w ustawie jasno napisane na kogo można wystawić fakturę VAT rr

Wojtek026    22

a jak jest w ustawie z tym vat rr jak nie ma się ziemi a ma bydło to za sprzedane bydło czy mleko od bydła które się posiada to można sprzedawać na fakturę?

caseihc    0

To znaczy ja jestem na krusie i pisze dopłaty na 7 ha i 5 ha bez dopłat  ale umowa tylko ustna to czy musze sie rozliczać ze skarbówka?

szymon91    10

a jakie trzeba miedź dokumenty by spisać umowe notarialnie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez piotreks90
      Witam
      Mam pytanie rodzice planują przepisać mi kilka hektarów ziemi lecz mam skończone technikum o profilu nie  rolniczym a odrazu po szkole podjąłem pracę na etacie. Z przepisaniem ziemi to raczej nie będzie problemu ale żeby być '' rolnikiem '' w dzisiejszych czasach potrzebne jest wykształcenie , co mogę zrobić czy jest jakieś obejście przepisów, nadmienię że pracuje z rodzicami od małego. 
      Oraz mam drugie pytanie odnośnie założenia nowego siedliska na przepisanej zmieni potrzebuje być rolnikiem , jak ktoś ma szerszą wiedzę niech udzieli mi trochę wiadomości w przystępny sposób
    • Przez zignorowany6
      Witam, poszukuję stron na których można kupić części i używane sprzęty tokarskie.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Daria88
      Witam, Czy istnieje możliwość ubezpieczenia się w krusie jako domownik w pełnym zakresie ale wstecz? Od kwietnia zeszłego roku nie podlegam ubezpieczeniu w zusie i chciałabym tą lukę zapełnić ubezpieczeniem w krusie. Jeśli jest taka możliwość , jak należy przeprowadzić cały proces ?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.