Skocz do zawartości
News
Kubaabuk

Śruba koła pasowego odkreodkręca się podczas jazdy i młócenia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Koła
Kubaabuk    0

Jestem w posiadaniu kombajnu claas mercator 50. Śruba którą dokrędokręcone jest koło pasowe -wariator na wale jezdnym rozkręca się w czasie pracy kombajnu. Nadmienię że wał jezdny wymieniłem rok temu. Dobrze pracował kombajn. W tym sezonie zaczęła odkręcać się śruba przy wariatorze. Dokręcanie radzi na chwilkę. Dlaczego się tak dzieje?

Wiadomość z agroFakt.pl

Jaki rozmiar śruby? Jak nieiwlelki to podkładka samoklinująca jak suży to klej do gwintów. 

Jaki rozmiar śruby? Jak nieiwlelki to podkładka samoklinująca jak suży to klej do gwintów. 

Kubaabuk    0

Jest to śruba z lewym gwintem, która nie powinna się odkręcić w czasie pracy kombajnu. Zastanawiam się co powoduje jej rozkręcenie. Też przypuszczam że są jakieś drgania. Czy drgania te mogą być od pracy skrzyni biegów? Po rozkręceniu nie widzę żadnej usterki w niej. Śruba w oryginale ma długość 5 cm. Ja dodałem podkładkę i dłuższą śrubę. Bez efektu.
Wariator wybija klin na wale jednym i wymaga on wymiany. Nadal jednak nie znam przyczyny rozkręcania się koła pasowego. Może ktoś miał taki przypadek w swoim kombajnu i podpowie jak rozwiązać ten problem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zyzek
      Mam kilka pytań odnośnie skrzyni biegów z rewersem elektrohydraulicznym w claas celtis:
      1. Czym może być spowodowane to, że przy używaniu nożnego sprzęgła i ruszaniu do tyłu sprzęgło "bierze wyżej" i gwałtowniej niż przy ruszaniu do przodu?
      2. Czy kalibrację sprzęgła/skrzyni w celtis 446 da się wykonać bez podpinania komputera?
      3. Co jaki okres powinno się wykonywać kalibrację?
    • Przez Bartek234
      Jaką ma szerokość całkowitą heder którego szerokość  robocza  wynosi 3.6m
    • Przez tomb2
      Może coś o nim konkretnego powiecie jak sie sprawuje i ogólnie na temat tej serii :lol:

Najbardziej interesowałoby mnie jakieś info o 426
    • Przez sebek1981
      Od nowego roku ,nowy Claasik
      Z tego co wiem będzie jeszcze jeden nowy model
    • Przez Fugeo
      Cześć wszystkim
      Chciałbym się zorientować ile może kosztować złożenie przedniego TUZa oraz ile może kosztować taki TUZ. Może być używany. Ciągnik to Claas Ares 657 ATZ