Lukas85

Temperatura silnika / wiskoza CASE MX

Polecane posty

Lukas85    37

Kolejne pytanie do użytkowników ciagnika Case MX. Dziś pracowałem swoim MX120 z agregatem scierniskowym MANDAM 3m. Temperatura na zewnatrz około 30 stopni. Jeździłem z na 3 biegu i 2 półbiegu około 9-10km/h. Podczas pracy temperatura silnika utrzymywała sie na poziomie delikatnie ponad połowę. Pytanie brzmi czy tak powinno byc czy to za dużo? Było czuć ze ciagnik miał co robić ale czy taka wartosc nie była za duza?

Zastanawiam sie nad wiskozą. Na zimnym silniku wentylator mozna pokrecic reka ale czuc opór. Po zakonczeniu pracy zjechałem do domu temperatura spadła nieco poniżej połowy. Odczepiłem maszyne, zgasiłem ciagnik. Próbowałem pokrecic ręką wentylator - i było tak samo jak na zimnym silniku z samego rana tj krecił sie z oporem. 

Czy to mozliwe ze sprzegło wiskotyczne jest uszkodzone? Nie próbowałem sprawdzać bezposrednio na polu gaszac mocno nagrzany silnik ale wydaje mi sie ze przy nagrzaniu silnika do około połowy wiskoza powinna juz zalaczyc na stałe wentylator?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dzieki za odpowiedź. Przy prasie wydaje mi sie ze jest troche lzej niz przy agregacie wiec moze faktycznie tak powinno byc


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wszystko jest ok. Popatrz u mnie w  galerii, walczyłem z  tym z 3 lata dopiero jak założyłem drugi zegar okazało się że jest dobrze. Z lewej woda 94 ma z  prawej olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Uspokoiłeś mnie dzieki


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jedna wiskozę zmieniłem, potem starą zablokowałem i nic to nie zmieniło, tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Jezeli tak ma być to niech tak będzie :) Zobaczymy co bedzie sie działo przy orce, chociaż nie wydaje mi sie zeby było cieżej niż przy 3 metrowym agregacie


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Czy u was wiatrak kręci się cały czas bo u mnie tak jest i wydaje mi się że wisko mam zablokowane uszkodzone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
Dnia 20.10.2020 o 17:25, Ed2000 napisał:

Czy u was wiatrak kręci się cały czas bo u mnie tak jest i wydaje mi się że wisko mam zablokowane uszkodzone 

To znaczy ręką nie można pokręcić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Tak na szybko case mx 120 temp zewnętrzna ok 30 stopni orka pługiem 4 skibowym 4x16" temp silnika jak na zdjęciu jest ok ?

IMG_20220815_111655_183.jpg


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak ktoś ma problem z grzaniem silnika to polecam zerknąć na kolana rury wydechowej  w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. U mnie było pęknięcie i waliło gorące powietrze prosto z trubiny (300-600°C pod maskę. 

Screenshot_2022-09-27-06-17-16-795_com.google.android.apps.photos.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez dawid9721
      witam panowie pytanie w pewnym sensie banalne ale jak sprawdzacie poziom oleju w swoich casach posiadam 745xl i bagnet jest rozkręcany ile obrotów robicie przy odkręcaniu żeby zmierzyć dobrze poziom oleju
    • Przez gandi77
      Witam koledzy co może być przyczyną takiej awarii case mx 135 na 4 półbiegu nie ma siły się poruszać dzieje się to na każdym biegu,pozostałe półbiegu działają normalnie ,nieraz jak jadę drogą szybciej to się włączy ale jak zmienię połówkę i chcę z powrotem na 4 półbieg to zwalnia i nie chce jechać. Miał może ktoś taki przypadek albo wie co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj