Skocz do zawartości

Polecane posty

Crotaur    0

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z hederem w kokmbajnie claas Senator, na bębnie wciągającym zboże do gardzieli, są druty, które przepychają. Jest ich po 4 i u mnie się obluzowały, poedejrzewamy, że się oberwały, albo coś w tym stylu, i tutaj moje pytanie :
Jak się dostać do tych drutów, czy należy wyjąć cały ten wał zgarniający zboże -czy to możliwe? -czy jakoś inaczej? 

Czy można to jakoś wzmocnić lub wymienić (te druty) ?  

Te "druty" to swego rodzaju palce przepychające zboże. 

Czy miał ktoś podobny kłopot? Ja w kwestii kombajnów jestem laikiem, i bardzo ucieszyłaby mnie forma rady z poinstruowaniem, co i jak?

Pozdrawiam.

kamil16251290    324
Napisano (edytowany)

Po prawej stronie hederu masz taki dekiel, po środku jest chyba nakrętka M20 i na brzegach na nakrętki M10. Odkręć to i zdejmij. Ukażą Ci się te rurki od palców nagarniacza. Od razu sprawdź też stan rolek co chodzą po bieżni, wymień je jeśli są uszkodzone. Jak zajrzysz w bęben zobaczysz takie gumy które naciągają rurki w odpowiednią pozycję. Mogą być zerwane lub skruszałe, wymień je za wczasu. Rurki palców umocowane są na takich plastikowych obejmach tworzących tulejkę, mają śruby M8 chyba 50 lub 55mm długości. Nakrętki znajdziesz po zewnątrz ślimaka więc jak je odkręcisz to rurka spadnie i wyjmiesz ją. Później jak już naprawisz to ustaw ślimak do dołu otworami danej rurki którą chcesz przykręcić. Tak łatwiej jest ucelować w otwory. Jak będziesz zakładał dekiel to weź sobie kogoś do pomocy, na ramiona tych rurek co są rolki które chodzą po tej bieżni w deklu pozakładaj sznurki . Wtedy zakładając dekiel sznurkami naciągniesz sobie te rurki bo one prężą od tych
gumek i nastawisz sobie te rolki aby wpadły w bieżnie. Myślę że dosyć dokładnie opisałem Ci co masz zrobić i dasz sobie radę, to ogółem jest bardzo proste w budowie :)

Edytowano przez kamil16251290

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez radzio550
      Witam, mam zamiar kupić NH TC5050, ale nie wiem jakie heder do niego wziąć czy 3,9 czy 4,5 . Z góry dzięki ;]
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Pavko
      Witam.
      Mam problem z kombajnem Deutz Fahr 3540.
      Otóż nie działa heder.. Nie działają motowidła a ni nic.
    • Przez grzybu1
      Hej, 
      mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.
      pozdrawiam
    • Przez thomas015
      Witam, posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni  50 ha ornego plus łąki a do tego 6 krów mlecznych. Dotychczas na gospodarstwie pracowały dwa ciągniki Renault 133.54 ( 123 Km) i Zetor 5211 (50 Km) teraz planuję zakupić trzeci ciągnik. Myślałem nad dwoma opcjami : 
      Claas Atos 220 ( 3 cylindry 76 Km) Lub Claas Elios 210 ( 4 cylindry 75 Km) chodzi mi o NOWY ciągnik - nie używka
      Nowy ciągnik pracowałby z ładowaczem czołowym, z prasą do beli, z siewnikiem do kukurydzy, podczas żniw w transporcie z przyczepami a także czasem z pługiem obrotowym.
      Teraz moje pytania:
      Który ciągnik wybrać?
      Który bardzie przyda się na moim gospodarstwie ?
      Jakie są ceny tych ciągników - nowych?
      I jakie ewentualnie inne maszyny polecacie do 80Km?
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi