Skocz do zawartości
Brytan

Ustawienia MF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
ustawienia
Brytan    1

Witam, jak odpowiednio ustawić MF 500/510/520/530 pod koszenie pszenicy i jęczmienia?
Bo mam sporo plew w zbiorniku i w dodatku znajduje się w nich ziarno.
Klepisko mam ustawione na 5/16, ale mam też pytanie jak zwiększyć lub zmniejszyć wiatr? W ogóle nie mogę tego pojąć. Jest korbka a w dodatku jakieś przesuwanie...
Bardzo proszę o pomoc

Trewq    4

jeśli masz nie domłócone zboże to trzeba albo jeszcze zmniejszyć szczelinę na klepisku lub dać mu większe obroty na młocarni

wiatr zwiększasz wkręcając korbką znacznik do kombajnu zresztą powinieneś mieć tam podziałkę do pszenicy,jęczmienia to tak od 1/2  do 3/4 całej skali

jeśli działa ci to nie za bardzo to prawdopodobnie masz za wąski pasek, tam powinno chyba coś powyżej 13mm szerokości

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlodywronki
      Witam. Przymierzam się do kupna kombajnu i stąd moja prośba. Jest ktoś może z okolic Wronek (Do 100km), kto posiada taki kombajn i chciałby podzielić się spostrzeżeniami na jego temat. Chętnie podjadę pogadać.
    • Przez Fridem
      Witam od niedawna jestem właścicielem kombajnu MF 36 RS niestety ten sprzet bedzie uzywał moj tata który nie za bardzo zna angielski.
      Jako iż Korbanek ani zaden serwis w Polsce nie posiada polskiego jezyka postanowiłem sam przetłumaczyć DATAVISION.
      Sprawy elektroniki oraz jak zczytać zawartośc komputera w kombajnie jest już dawno rozwiązana i aktualnie tłumacze komunikaty jednak niestety jest to język doś profesjonalny i tu prosze o pomoc.
      Poszukuje kogoś z nowym mf 38 - 40 co posiadają polski jezyk (lub chcieli by mieć wgrany taki język) abym mógł dojechać i odczytać komunikaty, albo kogoś kto pomoże mi tłumaczyc ręcznie komunikaty z angielskiego na polski.
      W niedługim czasie będe mógł zaoferowac wgrywanie polskiego jezyka do tych kombajnów.
      W razie pytań prosze o numery tel to zadzwonie zeby dogadać szczególy. Lub pisać na maila Fridem@o2.pl lub 668156067
    • Przez happygreenpl
      Witam, chciałem sie zapytać czy według was warto kupić teraz kombajn Massey Ferguson 487 z sieczkarnią za 12000 zł. Prosił bym o przedstawienie opinii przez ludzi którzy posiadają lub posiadali ten model kombajnu. Chciałbym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwage podczas kupowania.
    • Przez matidi
      Siemka!!!!! Czy ktos z was spotkał sie z takim kombajnem co mozecie o nim powiedziec??
    • Przez cygi
      Witajcie, interesuje mnie opinia na temat mf-a activa s 7347
      Jeśli posiadasz lub widziałeś w akcji tą maszynę bądź uczestniczyłeś w akcji żniwnej z udziałem Activy wypowiedz się !
      jakie straty, jakie zużycie ON, jakie przestoje jaka wydajność jak z serwisem oraz opinie operatorów
      zapraszam do wypowiedzi