Skocz do zawartości
kuba063

Bizon 56/3 plewy i słoma w zbiorniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
kuba063    0

Witam. Kupiłem Bizona wiosną tego roku. Wszystko pięknie ładnie ale nie czyści zboża tak jak powinien. Do zbiornika leci dużo plew i sporo słomy. Jeżdże na 2200 obrotów, obroty młocarni pokazuje około 750, nie mogę bardziej podkręcić. Sito dolne zamknięte, górne otwarte na 60-70%. Nie wiem jak ustawia się wiatr, wydaje mi się że korbką z boku kombajnu, skala od 1 do 5 i jest na 5. Sita, ytrząsacze, cepy i klepisko w bdb stanie.

jasiu987    7

750 obrotów mało, górne sito przymknij trochę wiatr mniej więcej w połowie i delikatnie otwórz dolne jak masz całkiem zamknięte to nie powinno być ani słomy ani nawet zboża w zbiorniku

Wiadomość z agroFakt.pl

rafalh    1

Zobacz czy nie ma luzu miedzy sitem, a ścianą kosza sitowego. Kosz sie z czasem rozchodzi i jak jest przerwa to słoma sie tamtędy lubi dostawać

fezoi    48

Obrotomierz może przekłamywać , jeśli na odrzutniku pas jest na równo z górą talerzy(koła) to nie ma możliwości , żeby było mniej niż 1000obr/min na młocarni . Przez dolne sito ziarno ma przelecieć , tak jak pisał Kolega Jasiu987 , inaczej można by blachę zamiast sita wstawić .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MAŁYROLNIK1
      Potrzeuje szybko instrukcj opsługi
    • Przez ursusikc330m
      Leyland po założeniu nowych końcówek wtryskiwaczy kopci na niebiesko,na tych starych chyba mniej kopcił niż na tych nowych.Zauważyłem jeszcze że z pod kolektora wydechowego lekko wydostaje się coś podobne do oleju
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem w silniku SW 400 pierścienie na tłokach i panewki korbowodowe i mam pytanie czy nie zaszkodzi to silnikowi bo,dużo osób twierdzi że leylanda trzeba remontować całego a nie na raty i teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem
    • Przez ursusikc330m
      Potrzebne mi są jakieś rysunki albo jakieś fotki prawego boku bizona a dokładnie chodzi o regulacje obrotów bębna bo przy moim jest widełki zostały wyrzucone a reszta dźwigienek została przyspawana do ramy kombajnu(Przeróbka poprzedniego właściciela).Chcę to przywrócić do oryginału ale nie wiem od czego zacząć.
    • Przez Jacek3p
      Witam koledzy , na pewno już nie jeden z was myślał nad tym jak poprawić napęd w naszych bizonach bo skrzynia jak wiadomo masakra przesiadłem się z forszaj 512 gdzie skrzynia była dużo lepsza i co najważniejsze na zwolnicach ale teraz jest bizon i mowa tutaj o nim