biniu336

t-25 trzęsie po remoncie kapitalnym

Polecane posty

biniu336    0

Witam, jestem tutaj nowy i to jest mój pierwszy post. 

 

Otóż mam problem z t25, po remoncie (nowy wał, tłoki i cylindry) strasznie trzęsie, przy 1500 obr/min jest problem z utrzymaniem kierownicy, rozrząd sprawdziałem dwa razy i jest dobrze. Czy gdybym miał założone tłoki nowego typu do starego silnika działoby się tak? i czy wał z gwintem M12 a M14 różni się czymś prócz rozmiarem gwintów koła zamachowego? bo miałem z m12 a aktualnie jest m14(sprzedawca twierdził ze takie teraz tylko robią), koło zamochowe zostało rozwiercone na śruby m14. Gdzie szukać problemu? 

 

I mam jeszcze jedno pytanie, czym się różni silnik starego typu od nowego? bo wiem ze tylko głowicami i tłokami, czymś jeszce?

 

Od remontu minęło jakieś trzy lata i około 60mtg, ciagnik z 1979r z dwoma gałkami, silnik działa, nic innego sie nie dzieje tylko trzęsię. nauczyłem sie juz troche z tym żyć, lecz przy ostatnich pracach w polu, zerwał mi sie pasek i trochę przegrzałem silnik... wiec pomyslałem ze przy takiej okazji remontu pozbył bym sie tego problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biniu336    0

Wałek jest ustawiony dobrze, sprawdzałem go dwukrotnie, chyba żebym próbował go przesunąć o jeden ząbek w jedną albo drugą stronę, tylko nie wiem czy miałoby to jakiś sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Jaki kupiłeś wał? Ja kiedyś kupiłem jakiś indyjski tańszy, który miał przeciwwagi odlewane razem z resztą i efekt był podobny jak u Ciebie. Potem wał się przytarł i kupiłem droższy z przykrecanymi przeciwwagami i jak ręka odjął trzęsienie znikło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biniu336    0

Wszystkie części brałem z najbliższej składnicy częśći. Z tego co pamiętam, to przeciwwagi były przykręcane i wal kosztował około 400 zł.

Istnieją jakieś dobre wały do kwoty 500zl? Czy tylko ten z tyczyna i rzaden inny?

Edytowano przez biniu336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Już nie pamiętam dokładnie kwot bo przygody z wałem już kilka lat temu miałem ale coś mi się zdaje że koło 700 zł zapłaciłem za obecny wał. Jeśli koło zamachowe siedzi ciasno w otworze centrujacym i na kołkach ustalajacych to raczej na pewno winny jest wał, według mnie oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biniu336    0

Koło też jest ciasno, kurde teraz tak myślę że może jednak odżałować i kupić ten z tyczyna jak wszyscy go chwala, żeby był spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

Może problem tkwi w pompie paliwowej, bo u mnie pompiarz partacz w 5314 tak ustawił że też trzęsło silnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Ja obstawiam przeciwwagi lub jakiś błąd przy rozwiercaniu otworow w kole zamachowym.walek wyrownowazajacy daje raczej dziwny odglos podczas pracy-tak bylo w przypadku wladka mojego wujka.sprawdź za wczasu bo możesz rozp...silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Nawet jeśli trochę nierówno rozwiercone są otwory to koło i tak centruje się na kołkach ustalajacych więc to nie powinno być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biniu336    0

Jak już wcześniej napisałem remont był 3 lata temu i przez ten czas pompa była regenerowana i to nie zrobiło żadnej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja jak wrzucałem nowy wał to okazało się że śruby od przeciwwag były słabo dokręcone a po kilku latach walki z ciągle powiększającym się luzem zaworowym i ogólnym osłabieniem silnika wyszło jeszcze, że źle wykonany był rowek na wpust pod koło rozrządu i po złożeniu na znaki jeden tłok uderzał delikatnie w zawory. Najgorsze że przestawienie o ząbek nic nie dawało i musiałem wiercić otwory w kole wałka rozrządu żeby przestawić o pół ząbka. Masakra jak oni te części teraz robią.

Proponuję jednak przyjrzeć się rozrządowi skoro po wymianie wału jest problem. Jak zrobiony tam gdzie mój to można sobie na znaki ustawiać.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biniu336    0

Dziś, zacznę go rozbierać, i będę próbował przestawiać wałek wyrównoważający na rozrządzie, zobaczę co się będzie działo.

Przestawiałem przeciwwagę na rozrządzie, i nic, trzęsie tak jak trzęsło, zauważyłem że bez koła pasowego trzęsie mniej:/

Edytowano przez biniu336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szop01
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Posiadam ciągnik Renault Ares 630 125 km i ostatnio pojawił się problem.
      Po odpaleniu ciągnika z odmy olejowej i korka wlewu oleju leci coś takiego jak para wodna i jest to bezwonne.
      Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez kamil000
      witam, potrzebuje pilnej pomocy w sprawie zetora 7211, moim problemem jest wysokie ciśnienie oleju bo wynosi ono 6,5bar na zimnym czy ciepłym silniku/przy wysokich/niskich obrotach nie ma znaczenia, ciśnienie jest cały czas w tej granicy czyli stałe. Zakładałem dwa  zegary na każdym jest to samo, zakładałem nowy zawór ten przy pompie pod misko olejową to się zmniejszyło właśnie na 6,5bar z 7bar(na starym zaworze). Wiem jednak że takie ciśnienie to na zdrowie mu nie idzie, dlatego moje pytanie co może być nie tak? dodam że takie ciśnienie w silniku mam po kapitalnym remoncie.
    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam pytania jaka podkładka ma znajdować się pod korkiem zlewu oleju w silniku 1hc102 chodzi mi o średnice.
      Jak również o gwint jaki jest w pompie pz63a ponieważ musze odkręcić wąż.
       
      Pozdrawiam 
    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj