Skocz do zawartości
jacumi

Case MX 110 - problem z kontrolkami/wyświetlaczem

Polecane posty

jacumi    0
Napisano (edytowany)

Witam,

Dziś podczas talerzowania zapaliły się wszystkie kontrolki w moim Case MX100 (2000r).

Ojciec jeździł i powiedział że wszystko się popodświetlało (akumulator, ciśnienia oleju, kontrolka od ręcznego itp itd)

Pierwsza myśl była że mało oleju w silniku, poziom był minimum. Uzupełniono do 2/3 max. I nie pomogło.

Jak wróciłem do domu (traktor stał 2-3 godziny) to sytuacja jest taka sytuacja jak na zdjęciu (traktor zgaszony, czyli ostygł).

Kontrolki już się nie świecą wszystkie tylko te właściwe, traktor zapala (test tylko na chwile).

ktoś przerabiał coś takiego ??

pozdrawiam

Jacek

post-26599-0-86687600-1501622679_thumb.jpg

Edytowano przez jacumi

Lukas85    11

Wykręć licznik i sprawdż poszczególne wiazki przewodów. Miałem raz podobna sytuacje tylko że kontrolki były wygaszona ale na wyswietlaczu były smieci. okazało sie ze cos nie łaczyło. Przeczysciłem styki i jest ok

Przypomniałem że przed zakupem oglądałem jeden egzemplarz  w ktorym własnie było cos podobnego. Przestraszyłem sie troche ze ktos grzebał cos przy liczniku np probujac odkrecic przebieg. Sprzedajacy uparcie twierdził ze stało sie to po odłaczeniu akumulatora. Nie było mozliwosci sprawdzenia czy to cos nie łączy ale byc moze było tak samo 

jacumi    0

hej.

Problem rozwiązany.

Winą był przełamany kabel (czerwony) w komorze silnika - jeden z miliona ;)

Jak by ktoś potrzebował dobrego elektryka/elektornika w okolicach Zamościa to prosze pisać na priv.

pozdrawiam

Jacek

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukas85    11

Dzis mialem identyczny problem z MX120 u kolegi. Licznik wyświetlał jakieś smieci a dodatkowo podświetlały sie kontrolki. W tym przypadku winnym okazał sie przewód tzw Clean Ground - biało brązowy przewód z okrągłego złacza w grodzi kabiny ktory powinien byz podlaczony bezposrednio do klemy masowej. Końcówka była urwana. Po przykreceniu wszystko wróciło do normy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez international856XL
      Witam wszystkich zakladam ten temat ponieważ chcialbym sie cos dowiedziec na temt ciagnika international 856XL.
      Ostatnio sobie takowy kupiłem.Czy moglibyscie sie podzielic opiniami na temat tego ciagnika..?A dodatkowo mam kilka pytan do was..
      -jaki olej stosuje sie w tych ciagnikach
      -przymierzam sie do zakupu pługa obotowego i mam dylemat jaki wybrac 3 lub 4 skibowy..tylko pytanie czy z 4 skibowym da sobie rade czy to nie bedzie zbyt duze obicazenie
      -ile pali to stworzenie :lol:
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Power20
      Witam,
      Wczoraj w moim ciągniku renault 103.14 zaczela zapalc sie kontrolka : wykrzyknik w dwoch kółkach obok kontrolki akumulatora. Kontrolka zapala sie gdy wciskam sprzeglo.
    • Przez Arturo1610
      Witam. Mam case mx 100c i nie mam z przodu obciążników mam tylko uchwyt taki jak na zdjęciach ale oryginalne obciążniki od case czy mccormicka nie pasuja pomoże ktoś i powie jakie powinny być obciążniki w tym ciągniku i ile powinno ich być ? albo może ma ktos takie i chce sie ich pozbyc ? Proszę o pomoc bo bez obciążników to jak zapnę jakąś maszyne to przód ledwo co ziemi dotyka