Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
Daniel215    0

Chodziło mi dokładnie o to samo o co chodziło GSX@ :P

Czyli że w jd są takie same podzespoły, cofnij strone wcześniej tego tematu to zobaczysz że pierwszy o tym wspomniałem :) a jak już gazeta o tym pisze, to ja nie uwazam się mądrzejszy od redakrcji :)

ps.moge podważyć to że JD 6820 i 6920 różnią się tylko moćą silnika... skrzynia i inne podzespoły są takie same :)

GSX    0

było napisane ze gościu wyrwał skądś książeczkę serwisową modelu 6920.

Po za tym napisałem to co tam pisze... :)

A tak po za tym cały ten tuning "to na dwoje babka wróżyła" :P jakoś mnie to nie przekonuje ponieważ firmy skoro robią dany model o danej mocy to chyba musi coś w tym być a że do całej serii wkładają ten sam silnik to o niczym nie świadczy np. jak NH seria T70X0 to różnią się wieloma rzeczami....

brzozak2    236

a no jak skads zdobyl ksiazke serwisowa w ktorej podane sa np numer czesci, wszystko sprawdzil i wyszly takie same to nie mam pytan.

pozwole sobie jednak zauwazyc ze moc nie jest podniesiona jedynie za pomoca mapy paliwowej, bo to by nie mialo zadnego sensu :)

a jak już gazeta o tym pisze, to ja nie uwazam się mądrzejszy od redakrcji :)

redaktor to zadna wyrocznia, czasem ogladajac tvn turbo skreca mnie od niektorych "fachowych" informacji

A tak po za tym cały ten tuning "to na dwoje babka wróżyła" :P

w ciagnikach jest trudnosc weryfikacji wynikow, hamownia WOM nie powie za wiele :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Daniel215    0

tak troche odbiegając od tematu: brzozak2@ z tymi komentatorami z tvnturbo to naprawde jest śmiech... :P redaktorzy są nawet ok...

No ale nie róbmy już OT, tylko piszmy na temat który jest w nagłówku... :)

Dawid777    0

A ja na targach oglądałem claasa axiona o ile dobrze pamiętam też nieźle urządzony najbardziej podoba mi się xerion ale to ju inna bajka i inne pieniądze :P no ale wypasiony axion zamiast JD to może byc interesujące?

brzozak2    236

o tych claasach tez OT walimy, ale chcialbym zwrocic uwage na masy 2 modeli tj. arion (w 4 cylindrach) i axion, ktore ewidentnie sa duzo ciezsze od swoich konkurentow, to moze byc ciekawa alternatywa dla specyficznych klientow :P

GSX    0
w ciagnikach jest trudnosc weryfikacji wynikow, hamownia WOM nie powie za wiele :)

Z drogiej strony to chyba najbardziej mobilna jest tylko hamownia WOM.

Pchać się na profesjonalną hamownie jakimś większym ciągnikiem to już jest tragedia :P ale jak komuś są potrzebne dokładne dane to tylko takie wyjście pozostało... :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na temat Claasa mam wlasnie zdanie. Bylismy rok temu na Ukrainie w gospodarstwi 3500 Ha i mieli tam Claasa Axiona chyba ... nie wiem , nei pamietam mial kolo 260 Km . Strasznie ,,mulowato'' poruszal sie w orce z 7 skibowymi plugami . Nie przypadl mi do gustu. A moze to tylko wina operatorow? Nie dbali o ciagnik nie czysczyli filtrow itd i moze dalteog tak pracowal dziwnie.

brzozak2    236

najwiekszy axion (850) ma 225 KM wg ece r24, 260 KM to moze atles, ktory jest juz wycofany z produkcji i byl dosyc przestarzalym ciagnikiem, takze tez nie wysuwaj zbyt pochopnych wnioskow, tymbardziej, ze nie specjalnie widze orientujesz sie w klimacie. Axion w pewnym sensie jest fenomenem, gdyz jest to ciagnik klasy ciezkiej (ale nie najciezszej) z gabarytami juz najciezszych ciagnikow zabudowanym w dosc kompaktowym opakowaniu, co stwarza mozliwosci wypelnienia pewnej luki :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O wlasnie Atles... Weidzialem ze cos na A ;p jesli chodzi o Claasy to w ogole sie nei orientuje . Nigdy sie imi nie interesowalem

walek    0

No a powiedz mi po co Ci na 500 ha 6 metrowy siewnik?????? bo tego nie rozumiem chyba że masz cięzkie ziemie albo mieszkasz w miejscu o bardzo niekorzystnych układach pogodowych.

Pozatym Spirit to siewnik taki sobie - są lepsze

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co?? Zeby glupi mial pytanie...

brzozak2    236
a wiecie może czy wszystkie claasy mają pełną ramę

zaden claas nie ma zadnej ramy B) jest tylko wzmocnienie siegajace od silnika po sprzeglo, ale to nie jest rama na ktorej sa osadzane elementy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Xerion jest chyba na ramie, ale to inna kategoria. Swoją drogą czy rama jest konieczna? Mało kto stosuje ramę i ciągniki jakoś chodzą bez większych problemów, nie łamią się itp.

brzozak2    236

no jakos chodza, ale np. w MF ojca byl remont skrzyni po 6000 mth, znajomy mial wymieniana 2 razy obudowe skrzyni w DF agrotron 200, raz po kilkudziesieciu mth, drugi po kilkuset. byc moze rama uchronilaby te podzespoly B)

przy maszynach ciaganych moze to nie jest tak bardzo istotne, ale jak ciagniki chodza z agregatami uprawowo-siewnymi, czy zawieszanymi plugami 6 skibowymi to sie robi problem :/

a z xerionem masz racje, zapomnialem o nim B)

walek    0

Widzę że jak się nie ma argumentów to się pisze to co napisałeś.

Argumentów widocznie żadnych nie masz po co Ci siewnik 6 metrów na 500 ha i dlatego wyzywasz mnie od głupków.

No ale co zrobić to właśnie POLSKA

Pozdrawiam serdecznie.

brzozak2    236

zdaje mi sie ze hubert uzasadnial swoj wybor wczesniej, przeczytaj lepiej caly temat nim zaczniesz zadawac irytujace pytania

walek    0

Nie wydaje mi się żeby były irytujące.

Jeśli uzasadnieniem nazywasz tekst że chodzi o uproszczenie prac i ich przyśpieszenie to ok - ale mysląc w ten sposób to można by kupic i 8 metrów i byłoby jeszcze szybciej.

Pozatym dyskusja była na temat świateł, podkręcania mocy i ramy w ciągnikach.

Pozdrawiam

jaro    163

A propo's podkręcania mocy-kontaktowałem się z człowiekiem którego numer podał mi HubertOjdana-no i człowiek ten był z lekka zdziwiony (zajmuje się podkręcaniem mocy i owszem ale TYLKO i wyłącznie w ciągnikach z wtryskiem sterowanym elektronicznie-ale obiecał że z kimś tam się skontaktuje i oddzwoni do mnie-czekam cierpliwie B)-chociaż trochę długo)

brzozak2    236

@walek masz racje wiekszosc rozmowy nie dotyczyla osprzetu wybranego przez @huberta, wiec z tego miejsca zwracam sie, aby zainteresowany odpisal na wczesniej zadane pytanie B)

Daniel215    0

Hubert pewnie już podjął decyzje... Napisał z prośbą o pomoc, a jak zwykle temat sie rozwinąl niewiadomo w jakim kierunku :D I niektórzy (zresztą jak w kazdym temacie) pisali nie na temat i wymandrzali sie :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sorry ze dlugo nie pisalem w temacie ale tak wyszlo,bylo troche prac w polu oraz innych powodow. A wiec zdecydowalicmy sie juz i w wniosku na modernizacje wpisalismy JD 8430 ,- Vaderstad Spirit 6m. Oczywiscie nowe sprzety,lecz z tego co mi sie wydaje mozemy kupic ciagnik uzywany taki sam mopdel nie starszy niz 5 lat i nie brany na doplaty Unijne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.