Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400

Polecane posty

Nie bulwersuj się że to piszę i nie wybuchaj że jestem sprzedawcą ale obejrzyj MAGNUM ^^

Magnum 225 (Moc znamionowa (ECE R120): 165 kW/ 221 KM przy 2000 obr./min.

Moc maksymalna (ECE R120): 189 kW/ 257 KM przy 1800 obr/min.) ----od 392 pln netto

Magnum 250 (Moc znamionowa (ECE R120): 185 kW/ 251 KM przy 2000 obr./min.

Moc maksymalna (ECE R120): 210 kW/ 285 KM przy 1800 obr/min.) -----od 415 pln netto

Magnum 280 (Moc znamionowa (ECE R120): 205 kW/ 279 KM przy 2000 obr./min.

Moc maksymalna (ECE R120): 230 kW/ 313 KM przy 1800 obr/min.) ---- od 425 pln netto

Ceny wiadomo do ustaleń bo to ciągnik o którym trzeba porozmawiać.

jak uraziłem sorry wydaje mi się że nie było to nachalne, napisałem bo naprawdę uważam że to dobra konstrukcja

A z ciekawostek w USA już jest Magnum z bezstopniówką na razie do 225km


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@RolnikSprzedawca fajnie, że to napisałeś i dzięki wielkie za orientacyjne ceny. Magnum to tak naprawde odpowiednia i chyba jedyna poważna konkurencja dla John Deere'a 8030. Ceny jak widać są mniejsze niż w JD. Jednak wolę zostać przy JD ze względów na bliską znajomość z Dealerem, liczę nadal, że może spuści jeszcze z ceny, dajmy na to 10%. Ostatnio ojciec wynalazł w internecie coś takiego:

http://allegro.pl/item911772760_joohn_deere_8430_okazja_2009r_clas_case_fendt.html

Dzwoni dzwoni ale facet nie odbiera. Jeśli dowiem się czegoś wiecej o tym ogłoszeniu dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

7 skibowy plug zawieszany, nie wiedzialem, ze takie produkuja? juz przy 6 skibach zawieszanych bralbym ciagnik zbudowany na ramie, maskaryczne naprezenia wystepuja przy takim ramieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak przeczytaj dokładnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

6 + 1 = 7, to jak mam inaczej czytac. jesli mialoby byc inaczej to winienes napisac 6x50 z mozliwoscia odlaczenia 1 skiby, a nie dolaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie rozumiem co źle napisałem... To Ty źle przeczytałeś. ,, Napisałem pług pół zawieszany 6x50 + możliwość dołączenia jednej skiby''

Przeczytaj uważnie post, w którym jest o tym mowa. Pewnie nie zauważyłeś słowa ,,pół'' które być może powinno się pisać łącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

aha bylem przekonany, ze to o zawieszany chodzi. nie zauwazylem slowa pol, powinno byc napisane razem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To już spiesze poprawić błędy...mam przed nosem starą propagandę Kvernelanda i tam jest napisane oddzielnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj sporo jest błędów w ulotkach, niestety nieraz nie tylko ortograficznych ale i merytorycznych ;/


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wie ktoś może coś na temat agregatu uprawowo-siewnego Horsch Pronto 6DC ?

 

Ja, jak i ojciec nigdy nie mieliśmy do czynienia z tą maszyną, dlatego chciałbym się jak najwiecej dowiedzieć. Opinia dealerów mnie nie interesuje, dzwoniłem ale wszystkie te rozmowy sprowadzają się do wspolnego mianownika - każdy chwali swoje.

 

Jedyne co mi się nie podoba na zdjęciach to brak przedniej włóki oraz wał oponowy umieszczony w jednej linii, inne siewniki robia wał oponowy w offsecie ( lemken, vader), ma to niby zapobiegać zapychaniu się ziemi przed wałem.

Jak to się ma w praktyce ? Jest różnica miedzy tymi dwoma rodzajami wału ? I prosiłbym o informacje o w.w. siewniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

poczytaj posty i komentarze @deera, oraz osob ktore wlaczaly sie z nim do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

kolega kupił dwa lata temu, trochę narzeka że bujdy opowiadali o wytrzymałości talerzy(twierdzi że są chyba różne opcji ich grubości bo jemu już się kończą) a i ponoć w pierwszych wersjach były metalowe kółka dogniatająco-kopiujące były węższe i lepiej dogniatały oraz były wytrzymalsze on ma z tworzywa i kilka mu się połamało na kamieniach no i jak nie chcesz stosować technologii zachowawczej to radzi żebyś wziął bez nawozu bo według niego (ma z nawozem) jak zasypie się oba zbiorniki ziarnem to jest problem bo nie che się przesypywać do części zbożowej i porobili mu pracownicy nie dosiewy na polach

 

poza tym jest zadowolony i jak coś proponuje żebyś przyjechał do niego obejrzeć w pracy(zadzwoniłem się dopytać bo nie pamiętałem na co tam narzekał)

 

P.S. zawsze chętnie sprzedam Ci Compact-Solitair Lemkena ;):D


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@RolnikSprzedawca... właśnie taka okazja mi przeszła koło nosa :/

 

http://allegro.pl/item930483320_zestaw_upr_siewny_lemken_compact_soltair_9_400_hd.html

 

Już prawie byłem z ojcem zdecydowany na ten zestaw, jednak jakiś koleś ponoć już go kupił.

 

Jeśli możesz to przedstaw ofertę na lemkena 4m, 6m z wysiewem nawozów i bez, oraz napisz ile kosztuje dodatkowe wyposażenie.

 

Wypowiedzi @Deere przeczytałem, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Przedstawiał ,, + '' i ,, - '' .

Zaciekawiło mnie bardzo to co podkreślał w kilku tematach:

Z tym że co do jakości wysiewu ma obecnym etapie rozwoju techniki system kołeczkowy deklasuje system pneumatyczny.

Mogłby ktoś mi to dokładniej wyjaśnić? Dlaczego siewnik pneumatyczny będzie mniej dokładny od mechanicznego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mechaniczny system rozdzialu nasion jest w 100% pewny, jest sztywny i zawsze wysieje tak jak ma nastawione. a pneumatyczny system po pierwsze jest skomplikowany, trzeba uwgzledniac wage nasion, powietrze jest przeciez podatne na sciskanie/sprezanie wiec nie ma takiej sztywnosci caly uklad. nie wiem czy kiedys pneumat dorowna mechanikowi w tym wzgledzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

 

 

Mogłby ktoś mi to dokładniej wyjaśnić? Dlaczego siewnik pneumatyczny będzie mniej dokładny od mechanicznego ?

 

O ile dokładność-dawka wysiewu kg/ha będzie zbliżona w siewniku pneumatycznym i mechanicznym, to mechaniczny będzie miał zdecydowanie lepszy rozkład poprzeczny nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli piszesz o rozkładzie poprzecznym masz na myśli różna ilość nasion w krańcowych a środkowych redlicach?


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a zachowanie rownych odstepow miedzy wysianymi nasionami tez sie kryje pod tym pojeciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pochwalę tu to co ;) sprzedaję w Lemkenie zrobili wszystkie węże tej samej długości żeby właśnie wyeliminować to że redlice różnie wysiewały. W innych tego nie zaobserwowałem, ale mają też dziwne pomysły jak zobaczycie pługi nowe lemkena JUWEL to się uśmiejecie ;/ sama elektronika;/


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Nowych pojęć tutaj chyba nie wprowadzam, ale odstępy między wysianymi nasionami w siewniku z rozdziałem mechanicznym będą także równiejsze w praktyce.

 

"pochwalę tu to co ;) sprzedaję w Lemkenie zrobili wszystkie węże tej samej długości żeby właśnie wyeliminować to że redlice różnie wysiewały"

 

Ale rozdział nasion na poszczególne redlice następuje wcześniej w głowicy, a tam leży problem.

Plus dla Lemkena za to, że w siewniku 3m posiada 2 głowice, a nie jedną tak jak np. Horsch.

Edytowano przez LowRider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie to jest jeden z plusów w Lemkenie, węże od rozdzielacza do redlic są krótkie-ma to także zapobiegać zapuchaniu się. W Vaderstadzie węże są dość długie, użytkownik Spirita z którym się kontaktowaliśmy wymienił ten czynnik jako minus w Spiricie.

W dodatku w Lemkenie są chyba czujniki na każdym wężu, wiec operator wie kiedy i jaki wąż nie funkcjonuje. Jedyne co mi się nie podoba to przednia sekcja talerzy. Sprężyny jeszcze mogą być ale talerze mają kształt ,,wklęsły''

Talerze w Vaderstadzie są przekroju stożkowego i zawsze zachowują właściwy kąt między powierzchniami tnącymi, niezależnie od stopnia zużycia, podczas gdy talerze o przekroju eliptycznym (tak to się chyba fachowo nazywa) z czasem tną mniej skutecznie. W praktyce oznacza to, że talerze stożkowe trzeba wymieniać rzadziej niż te drugie.

Kolejną rzecza której nie ma w Lemkenie to układ talerzy taki jak w Vaderstadzie, czyli układ X, w praktyce agregat nie ma tendencji do ściągania w bok.

 

VADERSTAD

//////////\\\\\\\\\\

\\\\\\\\\\//////////

 

LEMKEN

///////////////////

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

 

Z doświadczenia jakie mam z talerzówką BURY, wiem, że te ściaganie czasami utrudnia pracę, zwłaszcza gdy jest zaczepiona z przodu. Z tyłu znaczenie ściagania spada, choć nie mam pojęcia czy takie zjawisko występuje również w agregacie uprawowo-siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie wracając do tego rozdziału w głowicy, węże odchodzące od głowicy mają wszystkie taką samą długość żeby nie było różnic w transporcie ziarniaków a co do ściągania i wycierania pomęczę Pana z lemkena w poniedziałek Ciekawe co odpowie;)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Nie rozumiem waszej dyskusji na temat długości węży ilości głowic czy tez zuzywania się talerzy stożkowych i wklęsłych.

Każda firma ma na wszystko swój patent, każdy różni się od innego ale każdy pracuje na mniej więcej równym poziomie.

Żadna firma Nigdy nie pozwoli na to by były jakieś problemy z wysiewem spowodowane długością węży czy ilością glowic.

Widziałem jak pracuje Airseeder, Pronto,Rapid czy Spirit i gdybym miał wybierać to tylko Pronto a jeśli chodzi o prostotę budowy to tylko Airseeder.

W Pronto mozna dośc swobodnie dobierać różne wyposażenie i można założyć pełną kontrolę wysiewu na każdy przewód wysiewający.

/Można założyć przedni wał, z tego co wiem mozna zalożyć rowniez i wlókę. Można też założyć różne kółka dogniatające od wąskich po szerokie - Możliwe jest nawet zamówienie wersji siewnika na ciężką ziemię ze zmienionym zawieszeniem redlic i kółkiem dogniatającym w kształcie stożkowatego tryba.

Żywotność tarcz wysiewających i talerzy doprawiających a także łożysk ale tylko tych na redlicach wysiewającyh to około 1000 ha na metr roboczy - chociaż oczywiście wszystko zależy od gleby na jakiej siewnik pracuje więcej pachu = krótsza żywotność, czarnoziem = dłuższa żywotność, dużo kamieni = pocięte opony na wałach = szybsza ich wymiana = większe koszty.

Talerze uprawowe zuzywają się to fakt ale pamiętaj że nie da się ich zjechać do konca po w miarę ich wydzierania zaczynaja się ścierać uchwyty i obudowy łożysk z kolei w vaderstacie łożyska na talerzach uprawowych sa zwykłe przez co sprawiają więcej klopotu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego i to mnie mówią że pisze jak sprzedawca;d

Kolega ma pronto 6DC i za rok będzie pewnie wymieniał talerze a nie zrobił nawet 2 tysięcy ha a według Ciebie powinien wytrzymać 6...

A problem z równomiernością występuje nie jest to może coś strasznego ale jest :blink:

początek wypowiedzi w pełni jest zgodny z moim tokiem rozumowania i każda firma jakieś błędy robi. każdy ma plusy i minusy.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma optymalnych rozwiązań, są tylko bliższe ideałowi i należy sobie określić, co akceptujemy, a co nie.

 

@HubertOjdana to musi być konkretnie 4 metry? Zastawiałeś się nad Sulky? Rozdizał mechaniczny z transportem pneumatycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj