Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeszcze chyba ich nie sprzedaja . A bynajmniej u nas w Bialymostku, Pozatym nowa seria bedzie napewno sporo drozsza. Szczerze to licze na jaies wyprzedaze starej seri 8030. Jeden w promocji juz nam oferuja 8430 115tys E netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za tego jaśka to już po negocjacjach czy przed??A co do 8R to musisz się u dealera zapytać co i jak,na pewno już na zamówienie ściągają.Cena jednak będzie droższa,ale i masz większy poziom techniki niż w tych starszych modelach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mysle ze mozna jeszcze negocjowac. Czas realizacji na nowego 8r wynosi prawie rok. Parametrami czysto przydajacymi sie do ciezkiej pracy zbytnio sie nie roznia. Roznice sa widoczne w nowej kabinie ,ktora cholernie mi sie podoba, ma nowy panel sterowania CommandArm, Oświetlenie zewnętrzne 360°, siedzene ActiveSeat (co kolwiek ono znaczy) ponoc absorbuje 90% drgan . Bardzo podoba mi sie system nagłośnienia w tym 4 duze głosniki oraz calkiem spory subwoofer- to sa wszystko bajery. Nikt tak naprawde nie sprawdzil czy bedzie tak niezawodny jak seria 8030. I jak narazie dealerzy nie znaja ceny konkretnych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Co do serii 8R to już w Polsce jeden egzemplarz będzie jezdzic :) to bedzie najwiekszy model 8345R i wlasciciel juz w lutym powinien go odebrac...

 

Róznice w kabinie jest kolosalna... Obsługa jest podobna do JD serii 6030 i 7030 premium (monitor jest ciekolokrystaliczny i podobne sa przyciski szybkiego dostepu) Co do active seat to nie jest dostepne w standardzie tylko w opcji. Ten CommandArm to czysta poezja, bardzo mi się podoba, chociaz o takim ciagniku to moge jedynie pomarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

active seat to siedzenie (chyba jedyne na rynku), ktore amortyzuje drgania w 3 plaszczyznach:

- gora/dol,

- przod/tyl,

- prawo/lewo (te drgania sa najbardziej nieprzyjemne dla czlowieka, dlatego pijac na statku piewrszy bedzie mial nudnosci ten, ktorego buja "na boki", przyjmujac, ze wszyscy beda mieli podobne "glowy").

nie absorbuje 90% drgan (co za debilny slogan, jeszcze pewnie we wszystkich czestotliwosciach :) :) :) )i nie jest bardziej skuteczne od polaczenia miekka kabina + krzeslo na powietrze amortyzujace w 2 plaszczyznach, ale dobrze, ze jest taka opcja skoro nie mozna wziac miekkiej budy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie absurbuje? Tak sie nie mowi czy zle sie wyrazilem? To notka ze strony producenta:

 

,,Opcjonalne siedzisko aktywne ActiveSeat John Deere

Eliminuje ono do 90 procent drgań pionowych przenoszonych na operatora. Dzięki temu zwieksza się komfort, a zmniejsza się zmęczenie operatora''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

absorbowac to dobry zwrot inaczej pochlaniac, tylko ze te 90% to z palca wyssane, wystarczy spojrzeć na jakis wykres z postaciami drgan roznych czestotliwosci, bo zobaczyc ze jest to niemozliwe do spelnienia, ale komfort sie zwieksza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A nie jest tak z tym siedzeniem że zbiera ono dane z czujników przeciążeniowych i następnie generuje "przeciwdrgania" znoszące owe drgania ?

@Brzozak-gdzieś w "profi" miałem porównanie tego siedzonka z czymś tam innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra a teraz zagadka - Ile to siedzenie kosztuje?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak pewnie dlatego ma w nazwie active :) ale przy amortyzacji siedziska i kabiny dzieje sie to samo bez zadnych czujnikow i na pewno skuteczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy przy takiej masie ciągnika amortyzacja przedniej osi jest potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie mogę coś znaleźć tego testu-ale z tego co pamiętam sprawdzało się mniej-więcej tak samo jak bardzo dobre+amortyzowana kabina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w top agrar byl test foteli i pisali, ze zapowiadalo sie super, ale w praktyce nie bylo czuc jakis mega doznan, lepiej niz normalne, ale "jaj nie urwalo" z drugiej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Brzozak2 czy ty na uczelni nie miałeś Mechaniki Drgań przypadkiem biggrin.gifsmile.giflaugh.gif sorry za OT

Ja bym proponował starszą wersję bo teraz możesz spory upust dostać

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Upust juz dostalem :lol: licze na jeszcze wiekszy bo dealer nie moga tego JD sprzedac juz ponad rok. Wszystko w tym 8430 jest ok tylko brakuje mi osi resorowanej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przednia oś to super sprawa...Przyciśnij dealera za jaja i powiec im że jak nie opuszczę to będzie stał jeszcze rok :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Był u nas przedstawiciel Fendt'a i przedstawił swoją kontrofertę dla JD:

 

 

Fendt 930 Profi

 

-system Common -Rail i AGRex ( nie wiem co to)

-skrzynia VARIO TMS (40km/h)

-terminal VARIO color

-kabina amortyzowana pneumatycznie

-elektrycznie sterowane lusterka boczne

-klima automatyczna

-oświetlenie przednie na słupkach kabiny i tylne na błotnikach

-zaczep górny automatyczny, przestawialny wysokościowo

-zaczep dolny z belką wahadłową

-przednia oś amortyzowana

-przedni TUZ , udźwig 5650kg

-przedni WOM ( niepotrzebne do naszego gospodarstwa )

-obciążnik przedni 1800kg

-kpl. przegubów kulowych do końcówek hakowych tylnego podnośnika

-4 pary wyjść hydraulicznych ;[ zewnętrzne sterowanie zaworem hydraulicznym

-pompa hydrauliczna o wydatku - 216l/min, niezależny układ hydrauliki zewnętrznej

-ogumienie przód 600/65 R34

-ogumienie tył 650/85 R38

-uchwyt terminala w kabinie

 

cena - 520,000zł rocznik 2009

 

Jeśli zeszli by do 490,000 to bedę miał naprawdę dylemat bo za cenę 460,000zł mogę mieć JD 8430 w wyposażeniu Powershift,brak ILS,ogumienia dokładnie nie pamiętam ale tył R42,brak przedniego TUZai obciązników.

Podane ceny są cenami netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mowilem, ze fendt w duzych wychodzi taniej, duzo taniej ;[ dla najwyzszych modeli to moze siegnac nawet 30 k euro.

 

AGREX to system recyrkulacji spalin, ktory nie powinien byc wyszczegolniony w specyfikacji, bo g....o cie to obchodzi w jaki sposob fendt zapewnia spelnianie norm czystosci spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakiś czas temu rozmawiałem z kolegą @H..... na gg i on chwali sobie John Deera 8430 jednak na temat Fendt'a ma odmienne zdanie. Twierdzi, że silnik o pojemności 7,2 przy tak dużej mocy jest podatny na awarjie i po kilku tys mtg trzeba oddać go do remontu. Przedstawiciel Fendt'a zaprzeczył jako by takie sytuacje miały miejsce. Mówił, że w wiekszych modelach 933/936 może coś takiego występować ale sporadycznie.

Pytanie: Czy naprawdę silnik z mniejszą pojemnościa jest mniej żywotny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

i tak i nie, nigdy sie o tym nie przekonamy. generalnie dobrze miec silnik wiekszej pojemnosci, ale nie za wszelka cene. dla producenta wiekszy silnik jest drozszy w produkcji, natomiast zeby mniejszy byl tej samej trwalosci musi zastosowac lepsze materialy, jakie i czy to sie uda, czy sie uda taniej to slodka tajemnica kontruktorow.

skoro w niemczech w firmach uslugowych jezdza fendty 936, maja nabite do tej pory kilka, albo moze juz kilkanascie tysiecy mth, to gdyby wystepowaly nagminne remonty jednostek napedowych, mysle ze wiedzielibysmy o tym ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z dealerami John Deere i Vaderstad i musze powiedzieć, że jestem trochę zniesmaczony : ^^ Dlaczego? Ponieważ myślałem, że zakupy będą trochę tańsze. Po wnikliwych analizach i przemyśleniach dotyczących przydatności nowego sprzetu nadal nie jesteśmy zdecydowani.

Może po kolei. Najpierw przedstawię proponowane ceny Vaderstada:

 

Vaderstad Spirit 400

- z Crossboard (włóka)

229,240 pln netto

- System Disc

275,695 pln netto

 

 

Vaderstad Spirit 600

- z Crossboard

288,560 pln netto

- System Disc

343,610 pln netto

 

 

 

Te dwa modele interesują nas najbardziej. Lecz dostaliśmy jeszcze ofertę :

 

Vaderstad Rapid 400S

-System Disc

200,270 pln netto

 

Rapid jest tańszy gdyż jest to wersja mechaniczna. Teraz tak: gdybyśmy wzieli Spirita 400 to nie potrzeba dużego ciągnika bo zapotrzebowanie na moc to 180km z dużym chakiem. JD 6830 byśmy mogli go ciągać. Duży ciągnik w takim razie by się nie przemęczał z tym siewnikiem, a nawet nie miał by co robić. Mówie tu o najmniejszym z seri 8030 bądz seri 8R o mocy ok 240km.

Niestety we wniosku PROW uwzględniliśmy ciagnik o mocy 220-300km i wziecie agregatu uprawowo siewnego o szerokości 4m będzie nie ekonomiczne.

Z drugiej zaś strony wzięcie mniejszego modelu największej serii tak aby mocy było w zapasie i Vaderstada Spirita 600 wyniesie bardzo drogo, a nie chcemy za mocno się zadłużać w kredyty.

 

 

Przedstawie jeszcze ceny różnych modeli John Deere'a :

 

- John Deere 8230 AutoPower , ILS , FULL OPCJA = 450,000zł

- John Deere 8430 PowerShift, brak ILS = 440,000 zł

- John Deere 8245R PowerShift, ILS = 480,000 zł

- John Deere 8275R PowerShift, ILs = 518,000 zł

- John Deere 8295R PowerShift, ILS = 536,000 zł

 

Na ciagnik jak i agregat dostaliśmy już 6% rabat, niestety nie uwzględniłem tego rabatu przy pisaniu cen

 

EDIT:przepraszam za poprzednia jakość postu. Chciałem aby wyglądało czytelnie a wyszło nagannie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja bym proponowal od wyznaczenia wydajnosci, a nie upieral sie przy marce zarowno ciagnika jak i siewnika, oraz rozwiazaniu technicznemu.

w koncu sprzet ma spelniac twoje kryteria, a nie ty jego ^^ jesli wyjdzie, ze 4 metrowy siewnik jest za maly to nie masz sie w ogole nad czym zastanawiac, tylko zestawiaj inne konfiguracje. tez chcialem jd 8130, ale do tej pory bujalbym sie z za malymi maszynami, ewentualnie sciagal jakies graty z zachodu, zmuszeni z ojcem bylismy na pojscie na kompromis i wybralismy claasa, a za roznice w cenie kupilismy osprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie, u jest kilka kawałków większych 51,42,37,35Ha 4m siewnikiem musiałbym siać ponad 10h dziennie aby zasiać jedno pole a wiadomo, że zawsze może coś wyskoczyć i czas się wydłuży. 6m nie miałbym już z tym problemów. Zajechałbym na pole i zasiał je jednego dnia, nie musiałbym jeździć po 2 razy na to samo pole, niby taka mała pierdołka ale dla mnie ważna bo niektóre pola są 10km od nas.

Siewnika innego jak Vaderstad nie chce, zastanawiałem się nad Sulky, Amazone, Horsh. I powiem, że jednak w Vaderstadzie jest wiele innowacyjnych rozwiązań górujących nad innymi markami. Moge wymieniać plusy tego siewnika, ale to musiałbym się troche dłużej rozpisać. Może wieczorem...

W Amazone szału nie ma, Sulky niby wszystko OK, dobry siewnik ale brakuje kołowego wału zagęszczającego ziemie.

Co do ciągnika to wolę kupić JD bo przemawia za tym kilka plusów. Blisko servis,mamy sporo sprzętu kupionego u tego samego dealera, w przyszłości może kupimy kombajn JD i jeśli kupiłbym ciągnik JD to później może wiekszy upust daliby na kombajn. Za jednym przeglądem 3 ciagniki byłyby serwisowane.

Mamy na uwadzę Fendta z 2009 roku ale cena jego też jest duża więc myśle, że odpadnie. Chyba, że Korbanek miałby w rozsądnej cenie 922 ^^ :D

Maszyny które miałby ciągać ,,nowy'' ciągnik to przede wszystkim wyżej wymieniony agregat, pługi kverneland półzawieszane 6x50 + możliwość dołączenia 1 skiby, głębosz 5 zębowy Kvernelanda, którego jeszcze nie mamy, no i przyczepy 30t też by ciągał. Może w przyszłości jakiś większy kultywator typu TopDown Vaderstada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj