Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400

Polecane posty

Daniel215    1

Widze że HubertOjdana@ swój chłop jesteś ;)

I jak zastanawiałeś sie już tak poważnie nad wyborem??? Jaki wariant by Ci najbardziej odpowiadał i co prawdopodobnie zrobisz???

 

brzozak2@ czemu twierdzisz że sie myle??? skoro już rozwineliśmy ten temat, to wyjaśnij jakoś o co chodzi... pewnie jest inaczej niż myśle, więc chce wiedzieć ;) z góry dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ciagniki te nie roznia sie tylko moca, wszystkie podzespoly (sprzeglo, skrzynia, hydraulika) dobierane sa pod konkretny model. moze sie zdarzyc ze 2 badz nawet 3 maja te same, ale za to pewno beda roznic sie czyms innym, watpie zeby do wszystkich modeli pakowali przewymiarowane podzespoly.

moc wyciagana z silnika nie jest za pomoca elektroniki, a juz na pewno nie za pomoca tylko mapy paliwowej!!!!!!!!!

nie zdecydowalbym sie na chip tuning w ciagniku gdyz i tu odpowiedz w odpowiednim temacie ;) jedynym wyjatkiem byłaby sytuacja w ktorej ciagnik zaagregowany do nowej maszyny potrzebowalby troche zapasu mocy, wtedy bym sie zastanowil ;)

Widze że HubertOjdana@ swój chłop jesteś :D

swojski klimat polega wg ciebie na pisaniu o czyms o czym sie nie ma zielonego pojecia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

hymmm... :) ale o czym ty wogóle napisałeś??? HubertOjdana@ opisał właśnie (tak mniejwięcej/w skrucie) jak podwyższył moc w swoim John deere 5720... Co do ciągników jak napisałeś że dobierane części do nich są pod konkretny model, to nieprawda... Weź np. JD 6820 i JD 6920... niczym sie nie różnią, tylko silnik w 6920 ma zwiększoną moc... ;)

W CR jest np. jeszcze bardziej zwiększane ciśnienie z dyszy (co powoduje lepsze spalanie i turbo jakoś inaczej pracuje... dokładnie nie wiem...)

W zwykłych pompach wtryskowych jest wstawiane jakieś urządzenie sterujące wtryskiem... też dokładnie nie wiem... ;)

 

 

CYTAT(Daniel215 @ Apr 2 2009, 17:24 )

Widze że HubertOjdana@ swój chłop jesteś

 

swojski klimat polega wg ciebie na pisaniu o czyms o czym sie nie ma zielonego pojecia??

 

Nie cwaniakuj już tak. lepiej wytłumacz sprawe, a nie odrazu takimi tekstami walisz i pisz jakoś jaśniej/zrozumiale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

hmm w chyba najnowszym Farmerze był opisany 6820. Chłop opisał tam że minął rok i gwarancja się skończyła potrzebował do glebogryzarki (chyba 4m ) zwiększyć moc (producent podawał zapotrzebowanie mocy 100km) i jakaś firma przyjechała na podwórko z hamownią. Wyszło że ten JD posiada nie jak podaje firma 135km tylko 120km. chłop gdzieś tam wyczytał że 6820 ma identyczne podzespoły jak 6920 i wstawił jakiś chip podniosło mu moc do 150 km. Podobno zrobił już około 3000 mth. tym ciągnikiem nie pamiętam ile dokładnie i żadnej awarii.

 

Chyba tylko modele 8430 i 8530 mają takie same podzespoły. Różnica polega na skrzyni biegów i mapą paliwa.

 

Pozdrawiam @GSX


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jest dokładnie tak jak napisał GSX@, również polecam ostatniego FARMERA i RPT tam jest wszystko ładnie opisane co i jak... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Daniel na zdecydowanie mam jeszcze czas do zniw, wiec nie bede sie spieszyl,zreszta to nie jest ot tak biore ten i juz ;) duza inwestycja wiec trzeba i duzo przemyslec. Ale chyba wezme 8230 + wyposarzenie. Vaderstad Spirit 6m zamawiamy juz w maju. Ponoc trzeba czekac dlugo i jak sie okarze ze do zasiewow nie bedzie go to zakup odlozymy na wiosne 2010. Mam nadzieje ze bedzie juz w tym roku. A moze wie ktos z was ile tak mniej wiecej kosztuje Fendt 922?? badz 927? nie kierujac sie konfiguratorem cen FENDT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Dodam jeszcze że 5720 raczej jest ciężko tuningować ze względu na tą nieszczęsną pompę wtryskową .

A co do tematu to chyba off top'a walimy..... ;)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurde chlopaki ... Da sie stuningowac i tyle!! Mam podwyzszona moc i tyle!! temat o czym innym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Nie cwaniakuj już tak. lepiej wytłumacz sprawe, a nie odrazu takimi tekstami walisz i pisz jakoś jaśniej/zrozumiale ;)

a co tu opisywac, wszystko juz zostalo powiedziane w innych tematach. wyjmujesz kostke (chipa) podlaczasz kompa (bo z zalozenia nie masz urzadzenia ktorym sie mozesz polaczyc przez zlacze OBD lub inne) i modyfikujesz mape paliwa, ktora sklada sie chyba z 6 podstawowych parametrow. zwiekszajac moc musisz cos pogorszyc nie ma innej drogi!!!!!!

co sie pogarsza?? oczywiscie spaliny ilosci i jakosc, bo chyba nie chcesz pogorszyc spalania, badz trwalosci silnika ;)

ale nigdzie nie ma tak, ze silniki u producenta roznia sie mapa paliwowa, tylko i wylacznie. nie znamy tajemnic producentow, ktore sa bardzo pilnie strzezone, wiec nie pisz mi ze jd 6820 nie rozni sie niczym oprocz mocy od 6920 bo nie masz kompetencji by pisac o takich faktach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale z was niedowiarki ;) No coz..taki juz polski narod i polska mentalnosc ,,jak ktos ma cos czego ja nie mam to juz to niemozliwe'' heh.. Mniejsza o to.. Oferta ta w miare dobra... Dzis jedziemy na jazde probna JD 8420 i 8130...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czy ja ci gdzies pisalem, ze nie wierze, ze masz zrobionego chipa??? pisalem tylko, ze nie wiesz o co chodzi, a to juz twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No wiesz zabrzmialo to jak niedowierzanie .. nie wnikam. Mozliwe ze do konca nie wiem jak to robili ale kase ima dalem i na hamowni rzeczywiscie byly rezultaty. No a jak Ty wiesz to pochwal sie swoja wiedza ;) chetnie bym sie dowiedzial jak to robia ;) .

Apropo tematu. Byylismy dzis na jezdzie probnej i pierwsze co zauwazylem to to ze skrzynia w 8130 szybciej reaguje na zmane biegow niz w 8420. Ogolnie to ciagniki jakos drastycznie sie nie roznia wygladem. 8130 wydaje sie wiekszy ale to moze zludzenie.

Dostalismy tez propozycje testowania ciagnika na tegorocznych zniwach,jesli wczzesniej zdecydujemy sie zlozyc zamowienie i wplacimy 10% calej kwoty. Nie wiem dokladnie jaki to beedzie model ale napewno z serio 8030. Czas pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chip tuning polega glownie na tworzeniu nowej mapy paliwowej, ktora sklada sie z 6 parametrow (chyba jak juz wczesniej zaznaczalem), jest w nich m.in. ilosciowe zuzycie paliwa, moment obrotowy silnika itp.

jest ona optymalizowana przez elektronika i mozna sterowac tym sposobem roznymi parametrami silnika, rysowac nowe przebiegi mocy i momentu, czy zwiekszyc max. predkosc obrotowa silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a skad mam wiedziec?? nie mam katalogu czesci JD, nie mam parametrow pracy silnika i innych podzespolow. to co dostajemy w danych technicznych nie wystarcza do okreslenia czym sie roznia.

mam tylko zarys projektowania i wiem jak to sie robi od kuchni, wiem tez ze kazdy ruch jest bardzo skrupulatnie analizowany i liczony $$$ dlatego nie wierze by wsadzano do slabszego ciagnika identyczne podzespoly, bo to po prostu jest nieoplacalne.

jesli by tak mialo byc to czemu starsza wersja valtry S miala tylko model 270??? z takiego faktu chociazby wynika, ze nie wsadza sie tych samych czesci, tej samej serii do roznych modeli, a valtra wydala tylko jeden model bo byla za mala przewidziana sprzedaz, by oplacalo sie wprowadzac wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wzialbym taki ktory bylby optymalny, wg mnie musi sobie spokojnie radzic z maszyna i miec zapas, ale nie za duzy, raczej mniejszy niz wiekszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jezeli w przyszlosci mialbys dokupic jeszcze maszyny ktore potrzebuja sporo mocy to wzialbys wiekszy? Mam na mysli jeszcze jedna beczke Zunhammer 27,000 . Ale to juz daleka przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wzialbym wiekszy i kupil wieksze maszyny tak by pasowalo, a jakbym nie mial kasy to bym wzial mniejszy i kupil wtedy mniejsza beczke, nie widze innego sensownego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

na wybór traktora wpływa wiele ważynych czynników od przeznaczonych na to funduszy, jakości ziemi, ilości posadanego gruntu po zaplanowane inwestycje pytanie tylko czy w obecnej sytuacji warto kupić nowy czy też może używany albo poczekać na jakiś spadek ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mysle ze przed zniwami kurs Euro pojdzie w dol. A jak nie w zniwa to juz napewno jak beda doplaty przyznawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
chłop gdzieś tam wyczytał że 6820 ma identyczne podzespoły jak 6920

 

 

wiec nie pisz mi ze jd 6820 nie rozni sie niczym oprocz mocy od 6920 bo nie masz kompetencji by pisac o takich faktach!!!

 

czytaj uważnie :P


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
a co tu opisywac, wszystko juz zostalo powiedziane w innych tematach. wyjmujesz kostke (chipa) podlaczasz kompa (bo z zalozenia nie masz urzadzenia ktorym sie mozesz polaczyc przez zlacze OBD lub inne) i modyfikujesz mape paliwa, ktora sklada sie chyba z 6 podstawowych parametrow. zwiekszajac moc musisz cos pogorszyc nie ma innej drogi!!!!!!

co sie pogarsza?? oczywiscie spaliny ilosci i jakosc, bo chyba nie chcesz pogorszyc spalania, badz trwalosci silnika :P

ale nigdzie nie ma tak, ze silniki u producenta roznia sie mapa paliwowa, tylko i wylacznie. nie znamy tajemnic producentow, ktore sa bardzo pilnie strzezone, wiec nie pisz mi ze jd 6820 nie rozni sie niczym oprocz mocy od 6920 bo nie masz kompetencji by pisac o takich faktach!!!

już poprzedni post napisał GSX@ o co Ci chodzi panie szanowny??? skoro nie jesteś czegoś pewien to nie pisz głupot i sie nie upieraj ok??

 

ps. co do tego spalania/spalin itd, to masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@GSX

no ale gdzie ten chlop wyczytal i jak wiarygodne sa to informacje?? pisalem tez wczesniej, ze w niektorych modelach moga sie pojawiac dokladnie te same podzespoly, ale niekoniecznie wszystkie. tutaj chodzilo mi o ogolna podstawe do takich rozwazan

@daniel215 teraz to nie wiem o co ci chodzi :P

skoro nie jesteś czegoś pewien to nie pisz głupot i sie nie upieraj ok??
ktore moje glupoty mozesz podwazyc i masz na to jakies dowody??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj