Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do zakupu siewnika Vaderstad Spirit 6m przymierzamy sie od dawna. Ten zakup jest juz niemal przesadzony i dojdzie do skutku po zniwach. Jak kazdy wie jest mozliwosc wykorzystania Unijnych dotacji do 300,000zl z czego do zwrotu jest 60% wartosci maszyny. Problem jest jednak inny. Chcemy takze kupic cagnik. Powaznie myslelismy o JD 8430 lecz niedawno byl u nas Dealer i przedstawil oferte i po dodaniu do standardowej wersji ciagnika kilki rzeczy wyszlo 140,000 Euro po kursie -40 gr od kursu Euro (tak przelicza JD Polska). Tak duza cena zmusza do zastanowienia sie i wyborem roznych opcji.

1 opcja : Zakup Vaderstad S 6m + JD 8430

2. opcja Zakup Vaderstad S 4m + (inny ciagnik uzywany w miare nowy z przebiegiem do 100mth) lub nowy Fendt 922

Tylko ze Dealer powiedzial ze Fendt 922 kosztuje 130,000 E ,

3. opcja : kupic tylko siewnik Vaderstad S 6m i ciagac go Same Titan 190 ( obawa jestt jednak ze nie poradzi sobie) a na nowy ciagnik czekac az sie nazbiera funduszy

4. opcja : Zakup Vaderstad S 6m + JD 8230 ( MINUS - resowrowana os, bixenon , nawigacjai inne razem ok 25,000Euro mniej)

 

Info jakby kos nie wiedzial ( kiedys juz podawalem)

500 Ha (130 rzepak, 300 zboza , reszta kukurydza)

Gleby 3,4 klasa 400Ha 5 klasa ok 100Ha

Bardziej interesuje nas Vaderstad 6 m gdyz zmierzamy w gospodarstwie do minimalnego uproszczenia prac, oraz minimalizowanie czasu.

Jak czegos nie napisalem to piszcie i pytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moj znajomy kupil wczoraj fendta 936 profi za 127 tys euro netto ;) jak widac co sprzedawca to inna cena ;)

ciagnik jest w tanszej cenie, gdyz poprzedni chetny zrezygnowal i jesgo wplata wplynela na obnizenie ceny ciagnika (tak mniej wiecej), ale za 140 mozna wyrwac z najbiedniejszym wyposazeniem :D

 

na czym ma wg ciebie polegac bizenon w ciagniku???

 

skad wyciagnales taki duzy zwrot??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@Hubert a ty mówisz w cenach tych ciągników o cenie netto czy brutto?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Dlaczego akurat 8430? > http://www.agrofoto.pl/forum/John-Deere-78...mage122916.html > zestaw podobno dobrze sobie radzi na IIIkl ziemi. Zamiast tych 300KM to może coś 250KM czyli 8230 (jak piszesz) i dobrze go wyposażyć (koła bliźniacze, ILS, nawigacja, bezstopniówka, itp). No chyba, że masz dużo górek to nadmiar mocy wskazany. A z czym jeszcze miałby pracować ten traktor?-Mówisz, że uproszczenia w uprawie czyli wnioskuję, że pługa do niego zapinać nie zamierzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
na czym ma wg ciebie polegac bizenon w ciagniku???

 

skad wyciagnales taki duzy zwrot??

 

chodzilo mi o biksenony..mozna te swiatla opcjonalnie dokupic

 

nowy program ,,Modernizacja gospodarstw rolnych'' ma zakladac zwrot do 300,000zl , 60% wartosci maszyny.

 

Brzozak..ciekawi mnie to co napisales ,,ciagnik jest w tanszej cenie, gdyz poprzedni chetny zrezygnowal i jesgo wplata wplynela na obnizenie ceny ciagnika'' Wczoraj Dealer JD wspominal wlasnie ze musimy dac na poczatku 15% wartosci by przyjac zamowienie do realizacji, wspomnial rowniez ze gdy sie wycofamy z tego to oddaje kase ;) ciekawe prawda ;)

 

ralfMTX140 Ceny podane sa cenami netto...lecz dodam ze mamy VAT do zwrotu czyli obowizuje mnie cena netto

Tutaj mam cennik Fendt'a

Cennik Fendt

 

8230 kosztuje 14,000 Euro netto mniej...a roznica w mocy jest juz duza i odczxuwalna... Oczywiscie ze zamierzam uzywac pluga 7 skibowy Kverneland polzawieszany. Gorek nie mam za bardzo , wiekszosc to rowninny teren. Ciagnik pracowalby jeszcze z agregat 6m UNIA zawieszany , Zestaw przod:gruber 4m tył:talerzowka 4 m. no i mam 2 przyczepy od tira z dorobionym wozkiem o ladownosci 30 T. Do tego w przyszlosci moze kupilbym druga beczke ponad 20,000 L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czy ty rozumiesz w ogole pojecie bixenon??? mozesz sobie zamowic opcjonalnie halogeny xenonowe, no chyba, ze juz jestem nie na czasie i rzeczywiscie wprowadzaja bixy do ciagnikow, tylko nie wiem po co ;);)

 

normalnie zwrot to 40%, wiec skoro piszesz ze przysluguje ci 60% to musisz spelniac specjalnie warunki, wiesz chociaz jakie???

 

gosc wplacil zaliczke i zrezygnowal, wiec co w tym dziwnego ze zaliczka przepada??? bylo to ok. 40 000 zl i o tyle tez ciagnik jest tanszy, korbankowi nie zalezy na tych 40 k woli sprzedac ciagnik szybko. jesli uwazasz ze diler JD ci odda ewentualnie zaliczke to dobry masz uklad i tyle.

 

konfiguratorem to wiesz co sobie mozesz zrobic :D byles w ogole u przedstawiciela fendta??

 

Zestaw przod:gruber 4m tył:talerzowka 4 m.

co to za zestaw i do czego ma sluzyc?? bo nie wyglada na zwykla podorywke, a skoro uprawa uproszczona to po co sie pchac w plug 7 skib??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5
8230 kosztuje 14,000 Euro netto mniej...a roznica w mocy jest juz duza i odczxuwalna...

Jak idziesz tym tropem, że cena niewiele wyższa to dlaczego nie 8530(w standardowym wyposażeniu masz troche bajerów)?-Orientowałeś się jaka jest różnica w cenie miedzy 8430>8530?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do Brzozak

niewazne jak sie te halogeny nazywaja. Wiemy o co chodzi. Tak wiem jake trzeba spelniac warunki zeby dostac 60% i my je spelniamy. U przedstawiciela Fendt nie bylem ale za to on przyjezdzal do nas i przedstawil oferte.

Zestaw przod:gruber 4m tył:talerzowka 4 m. W tamtym roku sial nam uslugowo koles rzepak wlasnie Vaderstadem i w miejscu gdzie byl zastosowany ten zestaw rzepak lepiej sie przyjal. Sama talerzowka nie spulchnia gleby dosc gleboko. Ziemia ogolnie jest lepiej doprawiona. Dodam zdjecia w galeri moze dzis jak ktos chce zobaczycjak to wyglada

Napuisalem ze chce upraszczac uprawe ale nie az tak zeby siac wszyscto w mulcz badz sciernisko. Ok 100 Ha moze awet mniej bym sial w mulcz. A plug juz mam 6 skibowy Kverneland polzawieszany . Jest mozliwosc dokupienia do niego 1 skiby.

 

Do kubA87

Jesli chodzi o 8430 i 8530 to cena juz jest troche wyzszza ok 180.000 E netto to jux za duzo... Ogolnie odradzal mi koles z JD ten model. Nie mial by co robic z sprzetem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

No to co tu sie dużo zastanawiać > wybierz 8330 i dobierz do niego wyposażenie do tych 140tys Euro a i do Kverniego 7 skib, siewnika 6m i zestawu grubera z talerzówką 4m(wrzuć foto) 280KM spokojnie wystarczy ;) Życzę owocnych przemyśleń ;)

P.S. Jaki opryskiwacz w końcu kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A nie myślałeś o deutz fahr agrotron x720? Na pewno bedzie tańszy a parametrami nie będzie odbiegał od fendt'a cz john'a


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kuba a nawet mysle nad 8230 + wyposazenie. A opryskiwacz jezdzilismy do niemiec szukac i te oferty co keidys w temacie o opryskiwaczu to nic z tego nie wybralismy :/ Jesienia opryskalismy swoim jeszcze wiosna tez bedziemy sie meczyc im. Ale co do opryskiwacza to juz wybralismy Bury PELIKAN HYDRAULIK 24 m ... prawdopodobnie. Nie pisze ze napewno. Tamten temat przybral zupelnie inny obrot spraw a szkoda.

Dawid jakos nie przepadam za ciagnikami SAME LAMBO DEUTZ, mam Same i to inna pulka troche niz JD Fendt.. nie wiem jak z tymi nowymi ale JD serii 8030w ciezkiej pracy w polu jest bezkonkurencyjny.

 

Dealer ma przedstawic mi cene ciagnikow ,,bialoruskich'' czyli takich ktore ida bezposredni ze Szwajcari na bialorus. Contractus ( Dealer JD w Bialymstoku) jest posrednikiem w sprzedazy JD na bialorus i mowili mi ze te ciagniki sa tansze gdyz nie przechodza przez JD POLSKA. Cena moze nawet byc do 20,000E taniej. Ma mi dac znac w tym tyg badz w nastepnym. Co do siewnika to juz chyba postanowilismy Vaderstad 6m Spirit. Jak sie nie uda ciagnika zamowic w tym roku to jeszcze troche poczekamy... Mysle ze warto troche poczekac i wziac nowy niz kupic uzywany... Przeliczajac nowy wyjdzie taniej badz tyle samo co uzywany uwzgledniajac doplaty.

 

Do Brzozak.... Oto warunki Intensywnośi pomocy :

 

40% kosztów inwestycji kwalifikującej się do objęcia pomocą;

50% kosztów inwestycji kwalifikującej się do objęcia pomocą, realizowanej przez

osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o pomoc nie ukończyła 40 roku

życia;

50% kosztów inwestycji kwalifikującej się do objęcia pomocą, realizowanej na

obszarach górskich, innych obszarach o niekorzystnych warunkach

gospodarowania, obszarach rolnych objętych siecią NATURA 2000 lub

obszarach, na których obowiązują ograniczenia w związku z wdrażaniem

Ramowej Dyrektywy Wodnej;

60% kosztów inwestycji kwalifikującej się do objęcia pomocą, realizowanej przez

osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o pomoc nie ukończyła 40 roku

życia, na obszarach górskich, innych obszarach o niekorzystnych warunkach

gospodarowania, obszarach rolnych objętych siecią NATURA 2000 lub

obszarach, na których obowiązują ograniczenia w związku z wdrażaniem

Ramowej Dyrektywy Wodnej;

75% kosztów inwestycji kwalifikującej się do objęcia pomocą, realizowanej

w związku z wprowadzeniem w życie Dyrektywy Azotanowej ? dotyczy umów

zawartych do dnia 30 kwietnia 2008 r.

 

Ja mam ponad 40 lat ale u nas jest to przyznawane na innej zasadzie . Mamy zalozona spolke ktorej prezesem jest syn ma 20 lat. Mysle ze przejdzie 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

HubertOjdana@ moja rada jest taka, że najlepszy warjant byłby następujący:

kupić Vaderstad Spirit 6metrowy i... JD 8130... a czemu akurat taki, odp: wszystkie ciągniki John-a deer-a serii 8*30 mają ten sam silnik (różni się tylko mocą, czyli jest poprostu podkręcony elektronicznie, czy też w inny sposób, oczywiście mogę sie mylić, jak coś, to poprawcie), czy nie lepiej byłoby kupić ciągnik mniejszej mocy (gabarytowo jest to samo co 8530)... Co o tym myślisz??? Wiem że gwarancja itd...ale to tylko taki pomysł z mojej strony...

Aha, no i weź pod uwage, że biorąc tańszy ciągnik, mógłbyś dobrać wiecej "bajerów", np skrzynie bezstopniową, tą "nawigacje" itp...

 

O modyfikacji silników w ciągnikach rolniczych było napisane w ostatnim "farmerze" i "rpt", tak w skrócie napisze że jest to dość tanie rozwiącanie na podniesienie mocy, silnik (wbrew pozorom) nie dostaje w D... i spalanie nie wzrasta aż tak drastycznie (różnica jest nieodczuwalna)... więcej możemy sie rozpisać na ten temat w tym dziale:http://www.agrofoto.pl/forum/Chip-Tuning-Traktora-t6661.html

 

I co HubertOjdana@ o tym myślisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Daniel215

 

Twoj pomysl jest jak najbardziej godzien przemyslenia. I wiesz co?? Mam 2 John Deer'y i w obu podkrecalem moc ;) JD 5720 z 80 do 95KM oraz 6830 z 150km do ok. 182KM. I wsyzstko zalatwial mi servis JD. Mowili ze gdy cos sie stanie odczepiaja chip i normalnie daja go na gwarancje. Jest tylko jeden problem. Moc mozna max zwiekszyc o 20% w przypadku JD , zas w seri 8030 mozliwe jest podkrecenie mocy o 20-30KM . Nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

HubertOjdana@ no chciałem pomóc i wg. mnie jest to najlepsze wyjście z sytuacji... Po co masz wydawać cenne dodatkowe złotówki na ciągnik...

Skoro masz już dwie maszyny tak podkręcone, to wiesz że nie jest to aż tak ryzykowne, a moc bedzie taka jak w wiekszych wersjach... ;)

w 8130 masz 225 km, myśle że w tej wersji również można podkręcić o jakieś 20%, więc dodałbyś 45km (a byłoby to jak najbardziej możliwe) i miałbyś bez żadnych konsekwencji i za mniejszą kwote 270km mocy nominalnej Myśle że wiecej nie potrzeba do pracy z tym Spiritem... ;)

 

Pozdrawiam Daniel215 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@Daniel215

 

Twoj pomysl jest jak najbardziej godzien przemyslenia. I wiesz co?? Mam 2 John Deer'y i w obu podkrecalem moc ;) JD 5720 z 80 do 95KM oraz 6830 z 150km do ok. 182KM. I wsyzstko zalatwial mi servis JD. Mowili ze gdy cos sie stanie odczepiaja chip i normalnie daja go na gwarancje. Jest tylko jeden problem. Moc mozna max zwiekszyc o 20% w przypadku JD , zas w seri 8030 mozliwe jest podkrecenie mocy o 20-30KM . Nie wiem dlaczego.

Jakim cudem podkręcałeś JD 5720 ?-bo chyba go nie chipowałeś ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Istnieje możliwość podkręcenia mocy w ciągnikach bez CR, poruszyłem ten bardzo ciekawy temat w dziale do którego link podałem powyżej, ale nikt nie włączył sie do dyskusji... można to uzyskać przy pomocy podkręcenia dawki na pompie paliwowej (nie koniecznie zwiekszy sie również drastycznie spalanie)

proponuje tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/Chip-Tuning-Traktora-t6661.html trochę sie o tym rozpisać, a nie tutaj "śmiecić" :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A jakim cudem miałem się spytać Huberta o tego 5720-zaprosić go do pogawędki w tamtym temacie który podałeś ?-dostrzegłby zapytanie po roku (albo i nie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Daniel215

 

Twoj pomysl jest jak najbardziej godzien przemyslenia. I wiesz co?? Mam 2 John Deer'y i w obu podkrecalem moc ;) JD 5720 z 80 do 95KM oraz 6830 z 150km do ok. 182KM. I wsyzstko zalatwial mi servis JD. Mowili ze gdy cos sie stanie odczepiaja chip i normalnie daja go na gwarancje. Jest tylko jeden problem. Moc mozna max zwiekszyc o 20% w przypadku JD , zas w seri 8030 mozliwe jest podkrecenie mocy o 20-30KM . Nie wiem dlaczego.

 

 

Na gwarancji Ci podkręcali moc? Sprawdzali go na hamowni? Jaki interes miałaby firma na sprzedaży mniejszego ciagnika i chipowaniu go żeby zwiększyć moc? Chyba że to lewizna w wykonaniu serwisantów co wiąże się z tym że w razie czego wielce prawdopodobne że pożegnasz się z gwarancją.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ Jaro do dyskusji wlaczam sie jak tylko moge i czesto zagladam do tego tematu. Twoj post jest poprostu chamski, nie urzywajac brzydkich slow!! Co do 5720 to tak jak pisze Daniel. Podkrecono dawke paliwa oraz wsadzili cos podobnego do Chipa. Zreszta nie pytajcie mnie bo nie jestem specjalista od takich rzeczy.

 

@ paktofonikas1987 podkrecili na gwarancji. Z kim maja dobre uklady temu proponuja podkrecanie mocy. Ja sie zgodzilem i przyjechali z kolesiem , ktory ciaga hamownie z przekaznikiem na wozku. On wszystkim sie zajal a oni ( JD ) tylko poswiadczyli ze nie wplywa to na jakos ciagnika, oraz w razei ewentualnych problemow przyjmuja na gwarancji.

Akurat z tymi przedstawicielami JD bardzo dobrze zyje,kupilismy od nich duzo sprzetu miedzy innymi : JD 1450 CWS , JD 6830 , JD 5720 , Kverneland 4skib zawieszany obracalny , Zunhammer 17,000 , System do jazdy rownoleglej . Oni co maja zarobic na ciagnikach posredniczac w sprzedazy zarabiaja, pozniej moga ludziom w taki sposob pomagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Posłuchaj kolego-co znajdujesz chamskiego w moim pytaniu ???Ja mam akurat tego 5720 i żadne chipowanie mu nie pomoże bo po prostu ma mechaniczną pompę wtryskową (Stanadyne)-więc jeżeli piszesz że wstawiono "coś podobnego co Chipa" to kompletnie nie wiesz o czym piszesz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz nie chce mi sie z toba klucic. Po prostu zwiekszyli mi w nim moc i tyle. Chcesz nr tel do kolesia co to robi dam CI i sobie zwiekszysz. Temat jest o czym innym. a nie o Chipowaniu... moze i nie wiem co psize bo mowie ze sie nie znam na tym,zwiekszyli i tyle. Chip nie chip wazne ze ma te 95 Km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

0 77 423 12 45. Facet jest z Opolskiego. ps. nie ma za co. Zadzwon i powiedz ze chcesz podneisc moc w swoim 5720. Jakby pytal kto go polecil wspomnij moje nazwisko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
(różni się tylko mocą, czyli jest poprostu podkręcony elektronicznie, czy też w inny sposób, oczywiście mogę sie mylić, jak coś, to poprawcie)

mylisz sie o to bardzo, radze poczytac tematy na forum o chip tuningu ;)

co do chipu w 5720 i innych przyrostach mocy no comment...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj