kamil1002

Claas Mercator 75 Awaria Wialni i problem z koszeniem po naprawie.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil1002    0

Witam, 

 

Mam olbrzymi problem z nauczeniem Claasa koszenia po usunięciu awarii wialni.

 

Awarii uległo łożysko na wialni. Awaria za 10zł zrobiona raz dwa niestety po naprawie nie udało się zacząć prawidłowo kosić.

 

 

Mianowicie sytuacja wygląda nastepująco:

- kombajn kosi normalnie nic nie stuka nic nie buczy

- zboże do zbiornika leci w opłakanym stanie z mega opóźnieniem

- 90% kłosów pozostaje na maszynie tzn. na sitach które zapychają się po kilku metrach a także mega dużo leży na rafkach (nad sitem)

 

 

Wczoraj nie udało się kosić mimo wielu godzin prób, dziś od rana czyściłem 3h wszystko ze środka do zera każdy kłos wyczyszczony i po 10 metrach niestety przerwaliśmy koszenie bo znowu kłosy nie wychodzą z maszyny.

 

Próby naprawy jakie podjąłem:

- regulacja wiatru od 0 do maxa nic absolutnie nic jakby wialnia nie miała udziału w koszeniu mimo iż kreci się 

- obczyszczenie sita i wszystkiego w okolicy również nic nie dało

- sprawdzenie wszystkich pasów oraz wałów czy się krecą nie grzeją według mnie w normie.

 

 

Czy jest możliwe że wał z obu stron się kręci a cześć na nim osadzona stoi ?

Z drugiej strony wydaje mi się że stół który chodzi lewo-prawo wydaje mi się jakby 10-20% wolniej poruszał się ale być może to tylko złudzenie bo brat twierdzi że w normie. Z drugiej strony jeśli by wolniej chodził faktycznie siła byłaby mniejsza na końcu stołu i mogło by kumulować się zbiorowisko kłosów.

 

 

Kolejna sprawa kombajn potrafi na małych obrotach pozbyć się sporej części kłosów, na dużych obrotach nieco wolniej mu to idzie ale po minucie pracy bez materiału kłosy coś tam wyskakują.

 

 

 

 

Od awarii zegar bębna stoi ale być może przy zmianie łożyska coś zostało uszkodzone. Bębęn kręci i nic złego nie dzieje się z nim.

Przesyłam kilka zdjęć do wglądu przed czyszczeniem.

517-605-875 jeśli ktoś wie co to może być lub tutaj.

post-218063-0-81668000-1501589133.jpg

post-218063-0-65019900-1501589181.jpg

post-218063-0-42341600-1501589195.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1002    0

Zmieniliśmy sito i spróbowalismy kosic owies udało się owies nie ma klosow i sita dawały sobie radę.
Co do zbóż z klosem problem pozostaje.

Owies na fi12 pszenzyto na fi6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

A może podajniki nie działają cos musiales popieprzyć podczas remontu bo taki juks w kombajnie to karygodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Kamil 517... to Twój nr telefonu ? :blink:  W jakim stanie jest pas dwustronnie klinowy?

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

wentylator ci działa? u mnie się tak zalepil kiedyś jak pękł pas od wentylatora co zboże czyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

W niektórych Claasach jest tak ze pas który idzie do napędu wentylatora jest skrzyzowany żeby zmienić kierunek obrotów wentylatora nie wiem jak jest w merkatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

No właśnie zamiast wiać to ciągnął powietrze z sit bizon też ma skrzyzowany pasek z wialni

Edytowano przez mikon71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Mam Mercatora  S i pas napędzający wialnie jest skrzyzowany i tak musi być bo zamiast dmuchać będzie ciągnąć powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Za mocno otwarte sita lamelowe w pszenżycie na 10 mm, owies na fi 16 a pszenżyto na fasolce jeśli masz a jak nie to na fi 12
W owsie wiatr na połowę przymknięte przesłony a w pszenżycie otwarte osłony na maxa. Uporałeś już się z problemem?


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj