Skocz do zawartości
News
Dodi

PILNE I GORĄCE!!! Fendt 310 LSA Zagotowana hydraulika, spadające ciśnienie.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dodi    108

Witam całe społeczeństwo AgroFoto. Mam nie mały problem z Fendtem 310 LSA turbomatik, 88r i zwracam się do osób będących w temacie o pomoc. Tematów o hydraulice w takich ciągnikach jest mnóstwo, ale w żadnym nie znalazłem najmniejszej wskazówki na rozwiązanie bolączki mojego Freda. Moderatorów proszę o wyrozumiałość, że zakładam nowy, podobny temat, jednak mamy żniwa i czas to piniądz. 

Do rzeczy.

Olej hydrauliczny po długiej, ciężkiej pracy jest zagotowany o czym świadczy kontrolka temperatury oleju i przetopione przewody elektryczne, które leżały na pompie. Ciśnienie na zimnym oleju 180 bar, rozgrzanym 120-150. Tu obstawiam pompę. Jednak nawet na zimnym oleju ściśnienie na manometrze ze 180 bar spada w kilka sekund do ok 100 bar. Podnośnik nie opada jednak druga sekcja ładowacza (wysyp łyżki już powoli się przechyla) Wina rozdzielacza? Podlega on w ogóle naprawie? Dodam, że układ jest szczelny, nie ma żadnych wycieków nawet z bloku rozdzielacza. Jest jeszcze jeden mały mankament podczas normalnej roboczej temperatury oleju. Gdy już ciągnik się rozgrzeje słuchać syczenie ciśnienia z okolic rozdzielacza. Jakby jakieś lewe ciśnienie. Ustaje czasem na kilka sekund lub gdy ruszę podnośnikiem do góry, lub dźwignią krzyżową podniosę ładowacz. Zetknął się ktoś kiedyś z podobnym problemem?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Rafał.

sadek9    28

może zawór zrzuca ciśnienie, pasowałoby wtedy też z gotowaniem się oleju może się zacina przelewowy.

kubaguzik    135

olej się nie pieni, jak się rozgrzeje? było robione coś przy hydraulice? jak wygląda sytuacja z filtrami?

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Wiadomość z agroFakt.pl

Dodi    108

Olej rozgrzany sie pieni. Tak jakby pompa mielił olej. Tylko czy to powód spadku ciśnienia? Filtry wymienione wszystkie po za tym w zbiorniku oleju od góry.

Turbomatiq    4

Ten problem miałeś wcześniej czy stało się nagle z dnia na dzień?Możliwości są dwie albo pompa albo coś blokuje olej w obiegu.Zerknij na zaworek przy orbitrolu,może w nim tkwi problem.Pod kabiną z prawej strony jest też zawór regulacji przepływu oleju na hydraulike spróbuj go przerzucić na zająca,żeby olej miał swobodny przepływ oraz dolej oleju do zbiornika od hydrauliki do pełna przez co temperatura oleju powinna sporo spaść.

Dodi    108

Rok temu w żniwa na manometrze w Sipmie zauważyłem ze spada ciśnienie podczas pracy. Potem jesienią się zagotował. Teraz wiosną też. Syczenie hydrauliki bywało wcześniej ale sporadycznie. Teraz się nasiliło. Zając na zaworze jest po lewo czy prawo? Bo nie mam nalypki

kubaguzik    135

jeśli się pieni i grzeje musi ciągnąć powietrze i ot co

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Dodi    108

I ot co to dużo mówi.  Że niby nieszczelności?

zbozowy    29

Przestawienie zaworu na zająca raczej nie pomoże, a jeżeli wina leży w obwodzie pompy głównej hydrauliki to tylko przyspieszy grzanie oleju. Zmierz ciśnienie w obydwóch obwodach. Napisz jak mierzysz ciśnienie. Sprawdź czy wszystkie sekcje rozdzielacza są w położeniu neutralnym, ehr działa? jak przełączysz na dw też się to dzieje?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Agri666
      Witam Case 5150 pro mam problem z hydrauliką mianowicie chodzi o to że po uruchomieniu ciągnika działa ona dopiero po 2 minutach (chodzi o podnośnik,  ładowacz oraz wyjście na węże hydrauliczne )  gdy juz dziala sprawdzilem cisnienie jest koło 200 bar ... Natomiast jeżeli chodzi o jazde polbiegi wspomaganie wszystko działa od razu ... 
      Co zostało zrobione 
      -wymienione filtry 2 od hydrauliki
      -sprawdzone elektro zawory 
      Znajomy mówi że może to być zawór mechaniczny na pompie nie mam pojęcia gdzie on może być 

• Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez KrzysztofZabro
      Witam posiadam pług obrotowy 3 skibowy firmy huard i ursus szóstka nie chce go obrócić, znaczy czasami weźmie do połowy a czasami nawet obróci ale to wolno co może być przyczyną i czy to wina ciągnika czy pługa ?
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Końcem lata kupiłem siewnik Poznaniak SO43/C2 i zabrałem się za pierwsze siewy jesieni 2016. Ustawiłem siewnik zgodnie z tabelą i zrobiłem próbę kręconą i siewnik wysiał zawartość POŁOWĘ MNIEJSZĄ OD TEJ NA TABELI. No i wiosną było tak samo. No i jesienią 2017 spróbowałem inną odmianę pszenicy i dalej tak samo. Z resztą na każdym zbożu oszukuje. No i muszę ustawiać tzw. po swojemu aby dobrze było. Wiem że niema co się sugerować tabelą ale żeby aż o połowe?! No i dodam że jak kręce kołem to czuć delikatny luz tak jakby coś przeskakiwało (napewno nie łańcuch). Proszę o pomoc bo naprawdę to jest denerwujące że trzeba tyle razy praktykować aż wyjdzie dokładna ilość. Jak do tego podejść, co wymienić i czy ktoś spotkał się z tym problemem. Siewnik z 2004r
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.