Rolnik117

Problem z krowami

Polecane posty

Rolnik117    1

Witam mam problem w rozrodzie w moim stadzie, problem jest w tym że krowy są zacielane po 5 razy dopiero po tylu insyminacjach zalapuja. Co może być przyczyną tych problemów dodam że dawkę żywieniowa mam zbilansowana. Krowy maja czysty śluz. Jajniki też są bardzo dobre. Energi krowom też nie brakuje. Proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Może problem tkwi w insyminatorze ? u mnie był taki problem ze były po 4 powtórki u każdej i zmieniliśmy insyminatora i po problemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutek1991    1

sam jestem ineminatorem i tez jest ten problem. Mam kolege co nawet wpuścił byczka do obory z krowami i też jest ten problem, takze nie szukal bym winy w inseminatorze. Coraz więcej hodowców w regionie ma ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też problem leżał po stronie insyminatora. Przyjeżdżał po 3/4 razy, a jak zmieniliśmy insyminatora to za pierwszym razem łapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik117    1

Myślę że nie bo ten insyminator przyjeżdża do moich sąsiadów, a u. Nich zaciela za raz albo za drugim razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

A może problem nie w krokach jedzeniu czy inseminacji tylko nasienie jakieś trefne próbowałeś z innego źródła np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj