Polecane posty

Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Co masz na myśli pytając "czy wykopie normalnie rządek tym kombajnem"?

Seria SL niezbyt udana nie polecam, przed nim był HL chyba lepszy ale idzie okrakiem, po SL-u był krótko SR podobny do HL tyle że z bocznym wykopem i najnowszy SE ale nie zmieści Ci się w kwocie. Jednorzędowym okopiesz spokojnie do 50ha. W zamierzchłych czasach też kopałem Anną szerokie redliny tylko trzeba było poszerzyć koło kopiujące bo gniotło ziemniary.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

nie mówie nie zna się to niech se wsadzi hektar, ewentualnie 2 a tu kużwa  od razu 10 za rok będzie 30 ... i potem płaczą jak  po 2 zł oddają....Napisz jeszcze że zasadziłeś ziemniaki pod unie jako zmiana profilu produkcji  to dołączysz do reszty elity którzy  dorabiają się konkretnego garba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Spokojnie, nie musisz po nim jechać, a może to sadzeniaki albo jakiś kontraktowany przemysł, a nawet jak wolny jadalny to jak zmoczy doppę to odechce się ziemniaków.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

grimm do anny to tak jakby porównywać dzień do nocy                                                                                                                                                                            kiedyś użytkowałem   grimm ileś lat i po prostu nie miał wad                                                                                                                                                                                       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

7540 ma jakiś zawór przeciążeniowy na rozdzielaczu? bo nie chce mi  podnieść pełnego zbiornika tz. siłownik wysunie się ok 30cm i słychać jakby zawór przeciążeniowy, wystarczy odczekać 10 sekund i znowu wysunie sie ok 30 cm. itd... miał ktoś podobny problem?  Dodam że rozdzielacz starego typu 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Na mój rozum wydaje mi się że słowniki do remontu... coś blokuje i zawór nie puszcza. Nie pociągaj zaworu bo może coś strzelić. Zadzwoń do firmy co się zajmuje hydraulika silowa może coś poradzą
Na mój rozum wydaje mi się że słowniki do remontu... coś blokuje i zawór nie puszcza. Nie pociągaj zaworu bo może coś strzelić. Zadzwoń do firmy co się zajmuje hydraulika silowa może coś poradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Schemat pokazuje że niby coś tam jest ale nie znam na tyle oznaczeń hydraulicznych aby powiedzieć co to dokładnie jest. A to się dzieje tylko przy pełnym zbiorniku czy zawsze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Tylko przy pełnym


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jaka jest wydajność hl 750 w stosunku do Anny. Anną kopię 0,5 ha dziennie ile więcej zrobi Grimme?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek5314
      witam zastanawiam sie nad kupnem kombajnu grimme lk 650 jakie sa wady i zalety tego kombajnu, jak radzi sobie z większym chwastem,dodam ze użytkuje teraz Anne
    • Przez rozer
      Witam
      Posiadam kombajn Grimme Europa Standart niestety zniszczeniu uległa taśma odsiewacza. Wymaga ona wymiany na nową lub porządnej regeneracji. Moje pytanie znacie może kogoś kto zajmuje się sprzedażą części (używane) do kombajnów Grimme gdyż koszt nowej taśmy wynosi ok 4000zł lub jakąś firmę zajmującą się regeneracją taśm do kombajnów ziemniaczanych. Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam
    • Przez Mirek900
      Witam mam pytanko. Chce kupić kombajn ziemniaczany ktory działał by u mnie na polu z ziemniakami:) I tu jest pytano otóż znalazłem dwa kombajny grimme blisko mojego miejsca zamieszkania cena to 3tys. Ale chciałbym was zapytac jak to jest z cześciami do tej firmy maszyn i ogólnie o waszą opinie na ten temat. Miałem na oku tez anne ale niestety ktos mnie uprzedzil. A no i czy c360 da sobie z tym rade .
      Nizej dodaje zdjecia tych maszyn
       
      Dzieki i pozdrawiam



    • Przez flackmistrz
      Witam, szukam opinii o kombajnie Pyra 1600. Jak to wygląda w praktyce i w porównaniu do Grimme?
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj