Bartizi00m

Rozrusznik w ciężkich Ursusach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartizi00m    0

w moim ursusie chyba jest cos z rozrusznikiem bo raz zalapie a raz nie jak naciskam starter to slychac takie tykanie tylko czasami odpali za pierwszym razem a tak to trzeba wciskac ten starter i wciskac >:(

pomocy!! pewnie odpowie mi arosso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Dokładnie wymień elektromagnes a narazie opukaj go dobrze młotkiem albo odkręć i zobacz czy się popychacz nie zacina może wystarczy go nasmarować.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

prawdopodobnie starły ci się zęby na wieńcu i przy odpalaniu bendiks ci się po nim ślizga moja rada przełóż wieniec odwrotnie i powinno grać tylko to wymaga rozpołowienia silnika :-


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel    0

A czasmi nie dzieje się też tak jak masa jest słabo umocowana ja tak miałem i pomogło dokręcenie masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Właśnie nieraz wysrarczy dokręcić masę ( mam tak w 914 bo gwint od masy jest naderwany)

Jedna klema od akumulatora mogła się upalić.

Albo po prostu wine ma elektromagnes.

Ale najperw radził bym sprawdzić masę i klemy bo to nic nie kosztuje  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

to o czym piszecie bendiks to AUTOMAT(elektromagnes) i albo są już w nim wypalone styki i jest do wymiany, słaby jest + lub masa albo słaby jest + od startera(aby to sprawdzić sprubój pare razy zapalić na krótko-jak chce na krótko a ze startera nie to na początek postawił bym na starter lub jego przewody. bendiksem zwie się zębatke ale to też nie jest fachowa nazwa-BENDIX to jeden z producentów elektromechaniki samochodowej-nie wiem czy jeszcze istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

powiem tylko tyle jasne ze ci odpowiem bo ja młody jestem ale ten ciągnik znam na pamiec i mam go tak przeswietlonego ze jej 6 lat nim jezdze i wsystko juz robiłem z ojcem i mechanikami przy nim . wieniec ma zeby pewnie wytarte albo tak jak chłopaki muwią elektromagnes ja miałem tak ze mi tak pykało bo jak kiedys dziedek miał ten ciągnik zawiuzł do elektryka i do du** elektryk powkładał czesci do niego od rozrusznika na napiecie 24 co tam jeszcze moize być klemy sprawdz ale to na bank bedix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest blokada rozrusznika w 1634? Na jakiej zasadzie to działa? Wygląda mi to na jakiś czujnik ale nie jestem pewien i nie wiem czemu ma to służyć?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

prawą wajchę na luz i starter działa prawą wajchę na bieg i cisza hm tylko kto ma to podłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam odlączone i łączone na krótko. Dzięki za pomoc.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A ja miałem to w 10145 i jakiś ćwok to odłączył a super sprawa bo pierwszy lepszy cwaniak z warszawy nie wie jak uruchmic traktor. Poza tym to dla naszego bezpieczeństwa. Teraz myslę jak to założyć żeby działało ale musiałbym pokrywę skrzyni zdjąć.

W ciapku z 87 roku jeszcze to działa bez zająknięcia i nie jeden artysta próbował uruchomić ciągnik i się tylko zbłaźnił jaki to z niego kierowca.

 

W U1604 przez brak tego włącznika o mało co gościa nie rozjechali i samochodu który stał po drodze nie skasowali. 5km ode mnie to było.

Tak więc czy jest sens to demontować?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A na jakiej zasadzie to działa? Bo jakies to skomplikowane po twojej wypowiedzi i takie niebezpieczne skoro tak to działa:P


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Prosty rozłącznik na jednym z kabli od stacyjki - tak jest w C330M.

W dużym ursusie też na którymś kablu wisi.

 

A jak działa to jest fajnie bo jak głąb siądzie do traktora i nie wie że nie odpala się sprzętu na biegu to przynajmiej nikogo nie rozjedzie ;)

A sam się zastanawiam czy nie wstawić tego ale pod dzwignię sprzęgła ale to kolejny z serii moich popapranych pomysłów.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Czyli co to działa tak jak w samochodzie jak nie ma tej blokady?? Tzn ciągnik na biegu wsiadam nie wciskam sprzgla i ciagnik odpala i jadyma tak? Hmm a jak wcisne sprzegło i odpale to przeciez nic sie nie sganie nawet jak jest na biegu prawda?;) Wiec nie kapuje czegoś jak moga kogos rozjechac chyba ze nic nie wiedzą i mają 4lata.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bieg jest wrzucony to nie odpalisz ciagnika bo rozrusznik nie będzie dał rady. Ciągnik przejedzie tylko kawałek ale to czasami może wystarczyć do tragedii.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to jest przełącznik jak włącznik rozrusznika z tych co znam (swoich) w 330 i mtz przełącznik ten działa na luzie (idzie prąd) a na biegu jest rozłączony

Natomiast w zetorze 7211 jak pedał sprzęgła jest niewciśnięty nie działa (nie ma przepływu prądu) natomiast po wciśnięciu sprzęgła można włączyć rozrusznik

Widzisz Nikita Bennet ktoś Cię uprzedził (pomysł), czasem jak coś wymyślę to okazuje się że ktoś mnie ubiegł ... nawet o parę lat ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

panowie takie coś powinno być seryjnie montowane w c-360, u nas to kilka razy by się diabła narobiło

osobiście w jednej 60 mam zamontowany czujnik na sprzęgło i jest to super sprawa i do tego o ile bezpieczniej

w żniwa jak łepki byli i jeden chciał odpalić traktor to tańczył i kluczyk wsadzał i wyciągał i nie wiedział co jest aż jak mu raz pokazałem to się nauczył

 

NIKITA BENNET nie zastawiaj się czy wstawiać tylko wstawiaj, ja to zamontowałem zaraz po tym jak był wciągnął szwagra mojego brata w adapter rozrzutnika przez właśnie odpalanie na załączonym WOM-ie


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

hmm blokada potrzebna jest ale są artyści co nawet sprawną obejdą B) widziałem jak 3p samo bez kierowcy jechało gość miał zakleszczony traktor a z przycisku nie chciał odpalic więc wysiadł zaszedł go z prawicy i trach go na krótko i pecina poszła jak z katapulty aż się na iwanku zatrzymała bez strat się nie obyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Widzisz Nikita Bennet ktoś Cię uprzedził (pomysł), czasem jak coś wymyślę to okazuje się że ktoś mnie ubiegł ... nawet o parę lat B) B)
ja tego nie wymyśliłem - powiedziano mi o tym na praktykach ze jest albo na skrzyni (to wiedziałem od dawna) albo na sprzęgle - tego nie wiedziałem wtedy B)

Tak więc ameryki nie odkryłem :D

A założyć nie wiem kiedy go założę bo to nie takie proste go w skrzyni założyć bo nie zdejmowałem dekla i nie wiem czy wszystko tam jest co powinno być do tego rozłącznika a na pedale sprzęgła zakładać jakoś nie mam czasu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu55    0

witam

 

chciałbym założyć taką blokadę w swojej 12 jakich części będę potrzebował i czy muszę rozbierać skrzynię biegów z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego widać że jesteś początkujący. Blokada rozrusznika czy mechanizmu różnicowego potocznie zwanego blokadą?????

 

Więcej konkretów bo tak nie wiadomo o co chodzi "masło maślane".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Chodzi Ci o odcięcie rozrusznika jak ciągnik ma włączony bieg, tak mam to rozumieć? Mam coś takiego i jest to odcięte (odłączone) , w jakim celu chcesz to zamontować?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj