Skocz do zawartości
paktofonikas1987

Blokada rozrusznika

Polecane posty

Co to jest blokada rozrusznika w 1634? Na jakiej zasadzie to działa? Wygląda mi to na jakiś czujnik ale nie jestem pewien i nie wiem czemu ma to służyć?

wpsowa692    1

prawą wajchę na luz i starter działa prawą wajchę na bieg i cisza hm tylko kto ma to podłączone.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

A ja miałem to w 10145 i jakiś ćwok to odłączył a super sprawa bo pierwszy lepszy cwaniak z warszawy nie wie jak uruchmic traktor. Poza tym to dla naszego bezpieczeństwa. Teraz myslę jak to założyć żeby działało ale musiałbym pokrywę skrzyni zdjąć.

W ciapku z 87 roku jeszcze to działa bez zająknięcia i nie jeden artysta próbował uruchomić ciągnik i się tylko zbłaźnił jaki to z niego kierowca.

W U1604 przez brak tego włącznika o mało co gościa nie rozjechali i samochodu który stał po drodze nie skasowali. 5km ode mnie to było.

Tak więc czy jest sens to demontować?

klejnus    0

A na jakiej zasadzie to działa? Bo jakies to skomplikowane po twojej wypowiedzi i takie niebezpieczne skoro tak to działa:P

Nikita_Bennet    100

Prosty rozłącznik na jednym z kabli od stacyjki - tak jest w C330M.

W dużym ursusie też na którymś kablu wisi.

A jak działa to jest fajnie bo jak głąb siądzie do traktora i nie wie że nie odpala się sprzętu na biegu to przynajmiej nikogo nie rozjedzie ;)

A sam się zastanawiam czy nie wstawić tego ale pod dzwignię sprzęgła ale to kolejny z serii moich popapranych pomysłów.

klejnus    0

Czyli co to działa tak jak w samochodzie jak nie ma tej blokady?? Tzn ciągnik na biegu wsiadam nie wciskam sprzgla i ciagnik odpala i jadyma tak? Hmm a jak wcisne sprzegło i odpale to przeciez nic sie nie sganie nawet jak jest na biegu prawda?;) Wiec nie kapuje czegoś jak moga kogos rozjechac chyba ze nic nie wiedzą i mają 4lata.

Jak bieg jest wrzucony to nie odpalisz ciagnika bo rozrusznik nie będzie dał rady. Ciągnik przejedzie tylko kawałek ale to czasami może wystarczyć do tragedii.

sebe1033    62

to jest przełącznik jak włącznik rozrusznika z tych co znam (swoich) w 330 i mtz przełącznik ten działa na luzie (idzie prąd) a na biegu jest rozłączony

Natomiast w zetorze 7211 jak pedał sprzęgła jest niewciśnięty nie działa (nie ma przepływu prądu) natomiast po wciśnięciu sprzęgła można włączyć rozrusznik

Widzisz Nikita Bennet ktoś Cię uprzedził (pomysł), czasem jak coś wymyślę to okazuje się że ktoś mnie ubiegł ... nawet o parę lat ;);)

markpp    1

panowie takie coś powinno być seryjnie montowane w c-360, u nas to kilka razy by się diabła narobiło

osobiście w jednej 60 mam zamontowany czujnik na sprzęgło i jest to super sprawa i do tego o ile bezpieczniej

w żniwa jak łepki byli i jeden chciał odpalić traktor to tańczył i kluczyk wsadzał i wyciągał i nie wiedział co jest aż jak mu raz pokazałem to się nauczył

NIKITA BENNET nie zastawiaj się czy wstawiać tylko wstawiaj, ja to zamontowałem zaraz po tym jak był wciągnął szwagra mojego brata w adapter rozrzutnika przez właśnie odpalanie na załączonym WOM-ie

wpsowa692    1

hmm blokada potrzebna jest ale są artyści co nawet sprawną obejdą B) widziałem jak 3p samo bez kierowcy jechało gość miał zakleszczony traktor a z przycisku nie chciał odpalic więc wysiadł zaszedł go z prawicy i trach go na krótko i pecina poszła jak z katapulty aż się na iwanku zatrzymała bez strat się nie obyło.

Nikita_Bennet    100
Widzisz Nikita Bennet ktoś Cię uprzedził (pomysł), czasem jak coś wymyślę to okazuje się że ktoś mnie ubiegł ... nawet o parę lat B) B)
ja tego nie wymyśliłem - powiedziano mi o tym na praktykach ze jest albo na skrzyni (to wiedziałem od dawna) albo na sprzęgle - tego nie wiedziałem wtedy B)

Tak więc ameryki nie odkryłem :D

A założyć nie wiem kiedy go założę bo to nie takie proste go w skrzyni założyć bo nie zdejmowałem dekla i nie wiem czy wszystko tam jest co powinno być do tego rozłącznika a na pedale sprzęgła zakładać jakoś nie mam czasu.

krzychu55    0

witam

chciałbym założyć taką blokadę w swojej 12 jakich części będę potrzebował i czy muszę rozbierać skrzynię biegów z góry dziękuję

Sadek    448

Kolego widać że jesteś początkujący. Blokada rozrusznika czy mechanizmu różnicowego potocznie zwanego blokadą?????

Więcej konkretów bo tak nie wiadomo o co chodzi "masło maślane".

Sadek    448

Chodzi Ci o odcięcie rozrusznika jak ciągnik ma włączony bieg, tak mam to rozumieć? Mam coś takiego i jest to odcięte (odłączone) , w jakim celu chcesz to zamontować?

Sadek    448

Korpus skrzyni musi mieć miejsce na czujnik, a nie lepiej jakiś włącznik na kluczyk (stacyjka samochodowa ze szrotu). Stacyjka na kluczyk moim zdaniem była by pewniejsza niż ten czujnik, ale jeżeli jest miejsce w skrzyni to koszt minimalny, a zabezpieczenie dobre.

BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO !!!!!

koses    2

jeśli chodzi o dzieci to chwała ci , a ciekawe rozwiązanie mają zetory mianowicie czujnik na wciśnienty do oporu pedał sprzęgła a zewzględu na dosyć ciężko działające sprzęgło w ursusie to powinno wystarczyć aby dzieci miały problem z odpaleniem przypadkowym

qazi    57
jeśli chodzi o dzieci to chwała ci , a ciekawe rozwiązanie mają zetory mianowicie czujnik na wciśnienty do oporu pedał sprzęgła a zewzględu na dosyć ciężko działające sprzęgło w ursusie to powinno wystarczyć aby dzieci miały problem z odpaleniem przypadkowym

nie tylko zetory mają takie rozwiązanie

koses    2

napewno nie tylko zetory sam mam to samo w fastracu a zetora użyłem tylko dlatego że są popularne a tak pozatym co twój post wnosi nowego od pytania krzycha ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez radek5314
      po wlaczeniu swiatel drogowych w c360 pali mi bezpiecznik 2 od gory, zalozylem nowy i znowu to samopozostale swieca bez problemu i z tymi nie mialem do tej pory problemu, dzis mnie noc juz zlapala i nie mialem kiedy zajrzec, od czego zaczyna przy szukaniu usterki jakies zwarcie gdzies zapewne, przerabial juz to ktos kiedys?
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez zubr91
      witam mam problem mianowicie tydzien temu padłmi przełącznik wymieniłem go na nowy i było wszystko ok aż do dzisiaj przy uruchamianiu przełącznik nie łapał tylko włączał sie i wyłączał tak szybko i po drugie rozładowało mi akumulatory nie wiem czy nie podłączyłem źlei ich nie wyczerpało z mojej winy gdy podładowałem to przy rozruszniku podczas startowania robi takie trrrr i raz po raz załapie czy to moze byc wina rozrusznika jak długo startuje to przełącznik 12/24 robi sie gorący pomoże ktos?
    • Przez krystianr
      Witam wszystkich.
      Mam taki problem, otóż kupiłem nowy alternator z regulatorem i teraz jak go podłączyć?
      W załączniku daje zdjęcia nowego i starego alternator.
      Ja to tak widzę w tym nowym : czerwony B+ czarny B- zielony D+
      brązowy to masa

Z góry dziękuję za pomoc

• Przez dareq1994
      witma. mam problem z tylnim gniazdem elektrycznym. na 1 rządku tych "złączek" mam hamulce, i lewy kiedunek. ale po włączeniu swiateł załaczają mi sie rowniez światła. czy w instalacji jest jakieś rozgałęzienie na lewą i prawą strone oraz te gniazdo? jesli tak to gdzie? lub miacie inne sposoby na zrobie nie tego gniazda.

Prosze bardzo o pomoc. pozdrawiam