Skocz do zawartości
andrzej101

Montaż łożyska oporowego przyśpieszacza młocarni Class Mercator 75

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej101    0

Witam, 

zdjąłem łożysko oporowe przyśpieszacza młocarni, nie wiem jak prawidłowo powinno być zamontowane. Która strona do koła - szersza czy węższa?? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wonda
      witam mam problem ze sprzęgłem w moim zetorku rok temu wymieniłem tarcze sprzęgła ,kolo zamachowe zostało wyrównane na tokarni oraz  podtoczenie pod docisk (słoneczko) tyle samo zebrane co w środku w kole ( czyli głębokość została zachowana nominalna) tokarz stary fachura takich kół toczył w swoim życiu dziesiątki , docisk nie nosił śladów zużycia , po tych zabiegach zetorek chodził dobrze biegi również czasami zazgrzytały jak to w tych ciągnikach nowe łożysko oporowe ustawione 1- 2 mm od docisku więcej się nie dało  bo ciężko wchodziły biegi. Od jakiegoś czasu pojawił się problem stopniowo biegi zaczęły gorzej wchodzić 1,2 i to nawet na postoju, więc podciągnąłem  sprzęgło problem znikł z biegami ale łożysko oporowe kręci się razem z dociskiem co nie wróży za dobrze ,sprężynki od widełek też dobre , sprzęgło się nigdy nie ślizgało  pod obciążeniem ,hamulec wałka w skrzyni wyregulowany dobrze ,żółw zając sprawne . co może być od tej wymiany tarczy sprzęgłowej zetorek zrobił około 80 mtg , nie szarpie nie ślizga  a sprzęgło łapie w samej końcówce gdzieś około 2 cm na pedale