reebok

Kazeina - jak podnieść w mleku

Polecane posty

reebok    5

Witam,

Mleczarnie zaczynają płacić za kazeinę. np. Spomlek. Jakim żywieniem podnosicie ten parametr? Białko żwaczowe czy jelitowe? Czy może inne sposoby?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejEs    9

Wydaje mi się że to dużo od genetyki zależy, ale nie raz na wynikach mam 2,80 a nie raz prawie 3 więc nie wiem, żywienie cały rok takie samo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Kazeina to 80% białka ogólnego. Więc podnosząc białko ogólne, podnosimy kazeine. Białko w mleku podnosimy paszami energetycznymi i trochę białkiem jelitowym. Dobrze sprawdza się cornmix (bielmo kukurydziane) i DDGS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Nie zawsze podnosząc bialko podnosimy kazeine... bialko mialam 3.56 i kazeine 2.82 a później bialko 3.53 a kazeinę 2.62. Zdrowie krów, genetyka i dobrze zbilansowana dawka od tego zalezy kazeina. U mnie spadki kazeiny były przy zmianach w żywieniu, chociaż bialko ogolne było bez zmian. Duża zawartość metioniny w paszach podnosi poziom kazeiny. (Tak twierdzą niektórzy żywieniowcy :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Wiadomo, że najwięcej zależy od rasy, potem od zdrowotności i na końcu żywienie. Z tą metioniną to nie wiem czy nie delikatny mit. Stosowałem śrutę rzepakową i słonecznikową na przemian i szczerze mówiąc podobne wartości kazeiny, delikatnie może po rzepakówce była wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

U mnie najwieksza kazeina to 3.54% przy białku 4.38% u pierwiastki pod koniec laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Wiadomo, że najwięcej zależy od rasy, potem od zdrowotności i na końcu żywienie. Z tą metioniną to nie wiem czy nie delikatny mit. Stosowałem śrutę rzepakową i słonecznikową na przemian i szczerze mówiąc podobne wartości kazeiny, delikatnie może po rzepakówce była wyższa.

 

Wiadomo rasa, ale mijając ten warunek, bo, niestety nie da się wymienić całego stada w krótkim czasie, zdrowotność i żywienie najważniejsze! Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę porę roku i to, że krowy w końcu laktacji mają wysoką kazeinę. A z tą metioniną to masz może rację...

 

Mam krowę w drugiej laktacji, 100%HO, od wycielenia kazeina 3,5 trzyma się bez zmian i z mleka też daje dużo, żeby wszystkie tak miały...

Jest też krowa która ma kazeinę 1,95 - 2,2 i nic więcej, coś za coś, jak mi ktoś kiedyś powiedział albo robimy ilość albo kazeinę.

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Mam krowę w drugiej laktacji, 100%HO, od wycielenia kazeina 3,5 trzyma się bez zmian i z mleka też daje dużo, żeby wszystkie tak miały...

 A możesz sprawdzić jakim bykiem była kryta jej matka?

Czy stacje nasienia mają w ofertach buhaje z podwyższoną zawartością kazeiny? Shiuz, ABS... co stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Z podwyższoną? Chyba bardziej z genotypem BB?

 

No jeśli spierać się o fachowe nazewnictwo to gen CASK kappa kazeina, a najlepszy genotyp to BB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

 A możesz sprawdzić jakim bykiem była kryta jej matka?

Ta krowa to jest po byku VH Osmus. Kupiona niestety, duńska pierwiastka. Mam też drugą sztukę po tym byku ale już kazeiny takiej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj