Mialek

Opis Ciągników Przez Forumowiczów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mialek    1

Witam, stworzyłem ten temat z myślą o rolnikach którzy szukają zbioru opini o róznych markach ciągników.
Chcę żeby każdy w temacie napisał jaki ciągnik posiada, lub posiadał, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Najlepiej wypisywać same wady, bo zalety są wszędzie

Zacznę i pokażę jak to ma wyglądać.

 

Witam, ponad 1,5 roku temu zastanawiałem się co kupić, jaki ciągnik na młodego, NH, CNH, JD ok120km
Padło na New holland t6.165 2015r. Electro command 16x17 miękka oś
Zrobiłem nim ponad 200mth
To co męczy najbardziej to jęczenie skrzyni biegów, z otwartą szybą lub drzwiami jest to tragedia, lecz gdy dobrze pozamykamy wszystko jęczenie już nie jest tak męczące ale dalej słychać, elektroniczne sprzęgło mam wrażenie że na innym biegu w innej pozycji łapie.
Jeżeli nie jeździłeś New hollandem i chcesz go kupić to weź go pierwsze na testy, do orki, i po ramę wsadzić żeby się męczył, wtedy się dowiesz czy to jęczenie przez 5-10godz będzie Ci odpowiadać.
Miękka oś to chyba jakiś żart, koszt 10tyś a satysfakcja słaba, coś tłumi ale do JD to daleka droga...
AD-BLUE to akurat zaskoczyło pozytywnie pełny zbiornik, starczy na 50-100mth, w zimie zamarza ale odmraża grzałka, nie ma co się bać i dolewanie nie męczy, odpalałem bez problemu w -25*, ale to nowy ciągnik zobaczymy za 5 lat.

Skrzynia biegów czasami potrafi szarpnąć, ale jest bardzo przyjazna w trybie AUTO(sama zmienia biegi zależnie od pozycji gazu, gaz w podlogę redukuje lub kręci w górę zależnie od obciązenia, po puszczeniu gazu sam redukuje)

 

Jak coś się wydarzy lub sobie przypomnę dopiszę.

 

Teraz chciałbym żeby każdy kto posiada jakiś ciągnik(stary, nowy) opowiedział o nim z tej gorszej strony, żeby każdy przed zakupem tutaj sobie wszedł i miał zbiór opini od różnych osób posiadających ciągniki, bo jak wiadomo wszystko jest cudowne jak nowe, mija rok i się różne rzeczy dzieją.

Fajnie jak by to Admin przypiął lub tez zmodyfikował żeby nie było rozmów w temacie a tylko opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Massey 7480 padła skrzynia vario przy 1500 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj