Skocz do zawartości
News
AgroRolnikŚląskiTeam

Dmuchawa do zboża pod 6 t zboża

Polecane posty

Drodzy Agrofotowicze i rolnicy doradzicie mi jaką zachodnia używaną dmuchawę musiałbym kupić do zboża żebym w miarę sprawnie rozładował przyczepę 6t ? 

Na ogłoszeniach widuję różne , przeważnie od 2,2 kW do 7,5 kW z jakimiś dozownikami i którą wybrać w miarę rozsądnych pieniądzach ? zboża pod dmuchawę mam nie dużo z 12 t owsa 15 t  pszenicy i 10 t jęczmienia a resztę to żmijką i prosto z przyczepy , dotychczas pożyczałem dmuchawę tłoczącą NEURO 2,2 kW ale 6 t zboża to około 1,5 h do 2 h roboty jest i to mnie nie satysfakcjonuję. 

Budżet to tak do końca nie jest określony około 3 tyś . 

Zachęcam do dyskusji :)      

Pozdrawiam ;)

@tomek73 Właśnie że nie zawsze mocny silnik oznacza wydajność , przykładem są polskie dmuchawy z lat 90-tych .

Przedstawi ktoś jaka dmuchawa ma daną wydajność ? np . Tornado 2,2 kW ma 3,5t/h itd. bo nie wiem jak jest z nimi w praktyce ile realnie przerzucą zboża .

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez nomysz14
      Sprzedam dmuchawe do zboża bez silnika orginalna plus rury transportowe komplet cena 700 zł  numer tel.504025204

• Przez dawidjachim1
      Witam, sprzedam dmuchawę ssąco - tłoczącą.
      Rok produkcji 2006.
      Silnik 11,25 kw.
      Długość ssania 4m (fi-150).
      Długość tłoczenia 11m (fi-160).
      W zestawie klamry, kolana, końcówka kierunkowa, ssawa klasyczna oraz nowa ssawa "rurowa" świetnie nadająca się do silosów zbożowych. Dmuchawa mało używana, średnio 150 ton na sezon.
      Wydajność to jakieś 45-50 minut 8 ton pszenicy. 
      Cena zimowa do nie wielkiej negocjacji.
      Lubuskie
      TEL. 725-609-176

• Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez agnieszkaer
      Kupię zboża konsumpcyjne i paszowe na terenie calego kraju.
      Odbiór własnym transportem, płatność w dniu załadunku, min 20 ton.
      Agnieszka
      504082118
    • Przez Siwecki97
      Witam, co powiecie o tym kombajnie - Rostselmash vector 420/425? Interesuje mnie wydajność, wykonanie, bezawaryjność, czystość młocenia jak i straty po pokosie . Prosiłbym o rzetelna opinie tej maszyny jak i firmy! Dziękuję i pozdrawiam! 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.