Skocz do zawartości
AgroRolnikŚląskiTeam

Dmuchawa do zboża pod 6 t zboża

Polecane posty

Drodzy Agrofotowicze i rolnicy doradzicie mi jaką zachodnia używaną dmuchawę musiałbym kupić do zboża żebym w miarę sprawnie rozładował przyczepę 6t ? 

Na ogłoszeniach widuję różne , przeważnie od 2,2 kW do 7,5 kW z jakimiś dozownikami i którą wybrać w miarę rozsądnych pieniądzach ? zboża pod dmuchawę mam nie dużo z 12 t owsa 15 t  pszenicy i 10 t jęczmienia a resztę to żmijką i prosto z przyczepy , dotychczas pożyczałem dmuchawę tłoczącą NEURO 2,2 kW ale 6 t zboża to około 1,5 h do 2 h roboty jest i to mnie nie satysfakcjonuję. 

Budżet to tak do końca nie jest określony około 3 tyś . 

Zachęcam do dyskusji :)      

Pozdrawiam ;)

@tomek73 Właśnie że nie zawsze mocny silnik oznacza wydajność , przykładem są polskie dmuchawy z lat 90-tych .

Przedstawi ktoś jaka dmuchawa ma daną wydajność ? np . Tornado 2,2 kW ma 3,5t/h itd. bo nie wiem jak jest z nimi w praktyce ile realnie przerzucą zboża .

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piterq1991
      Witam!

Czy jest możliwość aby w MF 3080 zwiększyć przepływ oleju na podnośnik?
      Chodzi mi o to, że chcę aby szybciej podnosił(pompa jest nowa założona). Jak jadę z maszyną w polu to zanim zdąży podnieść to ciągnik już zakopany. Siłę ma, bo podnosi wszystko bez problemu na wolnych obrotach, ale chodzi, żeby szybciej to robił. U znajomego w NH tak było, że wydajność miał zmniejszoną i w serwisie bez problemu od ręki mu to zwiększyli i zdecydowanie szybciej podnosił. Gdzieś kiedyś na forum coś czytałem, że w MF też tak jest. Czy to prawda? Jak to zrobić jeśli jest taka możliwość?

Pozdrawiam
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez atrol123
      Witam Tak jak w temacie . Czy ktos przechowywał zboze w kontenerze morskim ? Czy kontener wytrzymał ? Wady i zalety takiego rozwiazania ? Prosze o szybką odpowiedz
    • Przez MafiaDG
      Witam stoję przed kupnem przyczepy o ładowności ok. 6 - 8 t nie więcej , która miałaby 3 stronny wywrot i co najmniej te 2,4 m szerokości w pace , żeby weszły 2 bale 120-tki , co do ceny to zamierzam przeznaczyć na nią w granicach 10 - 20 tyś maxx . Proszę o propozycję i opinię , dodam że zainteresowały mnie d47 i d55 bo na oko to grubą ramę mają w porównaniu do innych .