Zefir

Wynajem/usługa kombajnem ziemniaczanym

Polecane posty

Zefir    75

Witam , zastanawiam się czy można gdzieś znaleść kogoś kto wykopie mi ziemniaki kombajnem grimme samojezdnym lub takim co nie potrzeba ludzi ? Nie ma u mnie rąk do pracy a ludzie wołają sobie za stanie na kombajnie po 180 zł od ha a i stoi 3 osoby to wychodzi koło 500 zł ha a zamierzam siać od następnego roku nawet 30-35 ha ziemniaka skrobiowego i nei chce kopać miesiąc anną i zapłacić za to 16 tyś bo przechowanie nawet obecnie z 13 ha ziemniaków prez 2 tygodnie to jest nie mały problem  , no i może ktoś się oriętuje ile kosztuje usługa takim kombajnem ?  Bo wole dopłacić i wykopać przez  pare dni niż miesiąc ponad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Właśnie po to te 30 35 ha ziemniaków bo nowy grimme 350 brutto a stary z 95 80 brutto wiec jeszcze nie wiem nowy czy używany bo jak 350 brutto to jakieś 270 tyś netto a przez 20 lat napewno mi sie zwróci :D siejąc po od 20 do 35 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

W moich okolicach za kopanie w detalu małe ilości po 3-5
t , płaci się od 10 do 20 zł od tony pracownikowi . przepraszam za post pod postem ale pisze z telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

ale w farmingu się sieje

 

U nie wszystkich np tak jak u ciebie świat się kręci wokół zetora i paru krowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

zmartwie Cię ale nie mam żadnej hodowli oprócz dwóch psów i nigdy nie miałem żadnej krowy od początku kiedy gospodarze a to juz półtorej dekady minęło a zetory dla mnie za spoko a Ty skoro taki duży farmer jesteś to powinieneś wiedzieć ze ziemniaki się sądzi a nie sieje a wracając do tematu to w necie w tamtym sezonie ziemniaczanym ktoś się oglaszal z kujawsko-pomorskiego z taką usługą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

A ja nie wiedziałem że ziemniaki się sądzi. Ja tam wykonuję na nich tylko wyrok - pożeram.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Tego właśnie sukam a ty szukasz literówek dużym farmerem nie jestem mam tylko 40 pare ha i myśle jak zarobić aby kupić kombajn i go spłacić a nie wynajmować ludzi bo to się liczy z kosztami

-zapłacenia im

-czasu przechowania ziemniaka

- zanieczyszczeniem w ziemniaku ( nie wybierają wszystkich kamieni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Nie ma takich kombajnów które wybiorą kamienie, aby kopać samojezdnym lub innym "bezobsługowym" trzeba przed sadzeniem przesiać ziemię i odseparować kamienie, nikt nie przyjedzie kombajnem który kosztuje ponad bańkę łapać głazy u kogoś na polu. Ludzie kopią po 150 ha zaczepianymi kombajnami i dają radę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

A co to tylko Anny i samojezdne Grimme są na świecie? ;) Kup coś pomiędzy, ktoś wyżej wspomniał o Grimme HL750, znajomy w tym roku kupił za ok. 25 tysięcy SL750 i bardzo chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madej2502    2

www.olx.pl/i2/oferta/uslugi-rolnicze-zbior-kopanie-ziemniakow-dewulf-grimme-CID619-IDnycNI.html#:4b
takie ogłoszenie mi się dziś przewinęło, może Ci się przyda
oferta/uslugi-rolnicze-zbior-kopanie-ziemniakow-dewulf-grimme-CID619-IDnycNI.html#:4b216a0122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę już po czasie pisze ale mam na sprzedaż grimme 150-60 w idealnym stanie jak nie masz kamieni na polu to bez ludzi na taśmie można kopać jak coś to pisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj