AgroRolnikŚląskiTeam

Używana prasa rolująca 30 - 45 tyś - Wybór

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam postanowiłem zastąpić moją walcowo-łańcuchową sipmę na jakąś zagraniczną najlepiej pasową prasę w przedziale cenowym 30 - 45 tyś i tu zaczynają się schody bo pras na naszym używanym rynku jest sporo . Prasa miałaby robić około 700 beli rocznie , oczywiście z rotorem i nożami , wyłącznie pasowa bo przynajmniej zgniot elegancki i od samego rdzenia . Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i przepraszam jeżeli był już podobny temat założony .

 Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

tematów było mnóstwo takich ale jak 700 beli rocznie to pozostań przy sipmie ja wolałbym łańcuchówki np krone bo pasowe mają dużo wad :

- droga wymiana pasów

- słabo nadaje się do sianokiszonki

-częste pożary tych pras

- wyższe zapotrzebowanie mocy

napisz jeszcze jaką masz moc kuca , areał , co będziesz belował , i czy na usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Ja mam Claasa varianta 180RC i mimo wieku super maszyna.Sipma do niej to jak maluch do mercedesa. Nie kupuj żadnego polskiego gówna bo szkoda kasy. Claas albo Welger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

DF mp 130, 135 też są ok, sam posiadam 130 i nie narzekam. A co do vario paka to ona chyba jest zmiennokomorowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

ale mu się opłaca na 700 bali kupywać prase pasowo ? to z tego 700 zrobi mu się 500 125 niech lepiej w co innego zainwestuje :)

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

tematów było mnóstwo takich ale jak 700 beli rocznie to pozostań przy sipmie ja wolałbym łańcuchówki np krone bo pasowe mają dużo wad :

- droga wymiana pasów

- słabo nadaje się do sianokiszonki

-częste pożary tych pras

- wyższe zapotrzebowanie mocy

napisz jeszcze jaką masz moc kuca , areał , co będziesz belował , i czy na usługi

Nie pisz głupot jak nie użytkowałeś pasowej

 

Ja robię swoją rocznie 600 bel z czego 300 to sianokiszonka i siano. Nie zamienił bym jej na inną  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Zefir@ pasy nie są wcale takie drogie w porównaniu do łańcuchów które są niewiele tańsze, w kiszonce również możesz bez problemu zapie**alać, co do pożarów to sobie możesz tą bajeczke między książki włożyć. A co do chłonnych na moc to z claasem variantem 360 mtz 82 latał i jakoś bardzo zle nie było.

Stałokomorowe
-głośna praca ( wszystko tłucze ),
-skąplikowana budowa,
-mały stopień zgniotu,
-nie mówiąc o krone brak zmiennej komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Nie pisz głupot jak nie użytkowałeś pasowej

 

Ja robię swoją rocznie 600 bel z czego 300 to sianokiszonka i siano. Nie zamienił bym jej na inną  ;)

Gorzej jak ty nie używałeś łańcuchowej ja mam porówanie byłej lely 445rp i obecnej krone fortime :)

 

Zefir@ pasy nie są wcale takie drogie w porównaniu do łańcuchów które są niewiele tańsze, w kiszonce również możesz bez problemu zapie**alać, co do pożarów to sobie możesz tą bajeczke między książki włożyć. A co do chłonnych na moc to z claasem variantem 360 mtz 82 latał i jakoś bardzo zle nie było.

 

Stałokomorowe

-głośna praca ( wszystko tłucze ),

-skąplikowana budowa,

-mały stopień zgniotu,

-nie mówiąc o krone brak zmiennej komory.

W ciągu żniw w okolicy się spaliły 4 praktycznie nowe prasy najstarsza miała 2,5 roku , u mnie jak prasowałem słome swoją to po 60 balotach pasy były dosyć nagrzane i baloty również :) a prasa moja tez miała 3 lata i zrobiła tylko 7k belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Hym jakoś w mojej okolicy latają 4 Claasy, 2 Jd, 2 unie, 1 mch i lely kulają naprawdę sporo a nikomu nic takiego się przydarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

ja nh br7070 robiłem 300-400 rolek slomy na dzień i nic nigdy nie było na tyle nagrzane żeby groziło pożarem. Prase trzeba smarować częściej niż raz na sezon jak to mówią lepiej żeby łożysko "zgniło" od smaru niż staneło od braku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

W tej cenie z nożami będzie kapec ale na tyle belek spokojnie wystarczy takie prasy mają wydajność po 300belek słomy 150 spokojnie na dzień oczywiście zależy to od materialu zbieranego oraz mocy ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągać to będzie ciagnik 80 konny ale znajomy ma przy mtz 82 z nożami unie 1.8 vD i daje radę bez większego problemu dobić ale wiadomo kopci i to jak raczej każdy rusek . Jak nie da rady to się ciągnik zmieni do prasy bo na jesieni mamy w planach zakupić jakiegoś zachodniego 100 km++ . 

Z tego co słyszałem to własnie prasy pasowe mają bardzo dobry zgniot w porównaniu do mojej sipmy i wcale większego zapotrzebowania na moc nie mają w porównaniu do pras stałokomorowych ,np walcowych . 

Ponadto SZUKAM PRASY W KTÓREJ PRZY PRASOWANIU SUCHEJ , KRÓTKIEJ SŁOMY belka nie będzie się zatrzymywała bo mnie to osobiście rozpierda*la taka robota , nie mówię że sipma walcowo łańcuchowa jest zła dla mniejszych i średnich gospodarstw ale wydajność nie ta i przede wszystkim mechanizm podawania sznurka bo taką posiadam za wolno chodzi i mi się to nie podoba :(

Rotor z nożami powinno się używać do prasowania słomy lub siana ? czy tylko do sianokiszonki ? 

Zapomniałem napisać ale obwiązywacz do siatki musi być obowiązkowo ale to raczej zależy od wyposażenia a nie od marki prasy .

Szukam również prasy która jest naprawdę godna polecenia , która nie ma zbyt wielu wad fabrycznych .

Edytowano przez AgroRolnikŚląskiTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Może coś z JD np 592, chociasz nie wiem czy coś się trafi w tych pieniądzach porządnego. Na twoim miejscu szukał bym jakiegoś claasa varianta np. 260 lub 280. Te  prasy w standardzie mają prawie wszystkie rotor. Może claas ma trochę większe zapotrzebowanie na moc ale za to wydajnością nadrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Ciągać to będzie ciagnik 80 konny ale znajomy ma przy mtz 82 z nożami unie 1.8 vD i daje radę bez większego problemu dobić ale wiadomo kopci i to jak raczej każdy rusek . Jak nie da rady to się ciągnik zmieni do prasy bo na jesieni mamy w planach zakupić jakiegoś zachodniego 100 km++ . 

Z tego co słyszałem to własnie prasy pasowe mają bardzo dobry zgniot w porównaniu do mojej sipmy i wcale większego zapotrzebowania na moc nie mają w porównaniu do pras stałokomorowych ,np walcowych . 

Ponadto SZUKAM PRASY W KTÓREJ PRZY PRASOWANIU SUCHEJ , KRÓTKIEJ SŁOMY belka nie będzie się zatrzymywała bo mnie to osobiście rozpierda*la taka robota , nie mówię że sipma walcowo łańcuchowa jest zła dla mniejszych i średnich gospodarstw ale wydajność nie ta i przede wszystkim mechanizm podawania sznurka bo taką posiadam za wolno chodzi i mi się to nie podoba sad.png

Rotor z nożami powinno się używać do prasowania słomy lub siana ? czy tylko do sianokiszonki ? 

Zapomniałem napisać ale obwiązywacz do siatki musi być obowiązkowo ale to raczej zależy od wyposażenia a nie od marki prasy .

Szukam również prasy która jest naprawdę godna polecenia , która nie ma zbyt wielu wad fabrycznych .

 

unia vd jest walcowa ja ci osobiscie odradzam lely , noże używasz do tego czego chcesz jak chcesz drobno słome to noże używasz jak nie to nie w pobliskiej fermie hodują brojlery to oni skupują słome tylko pocięto przez noże w prasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Tak zmienno-komorowa. Nie masz problemów z zatrzymywaniem balotów w słomie?

W słomie to zbytnio nie było bo jak ją kupiliśmy to zrobiła jakieś 15 i jeszcze na walach rdza była. Lecz było trochę siana nie dawno to nawet z rosą nie chciało iść póki nie pomalowaliśmy pierwszego walca ,teraz idzie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

unia vd jest walcowa ja ci osobiscie odradzam lely , noże używasz do tego czego chcesz jak chcesz drobno słome to noże używasz jak nie to nie w pobliskiej fermie hodują brojlery to oni skupują słome tylko pocięto przez noże w prasie :)

W jakiej miejscowości tą słomę kupują ? i dlaczego tylko pociętą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Zefir@ ty tu mówisz o spaleniach pasówek a mam wrażenie że takiej nie miałeś stwierdzam to po tym bo mówisz że pasy i bela jest dosyć ciepłe a nie wiem co to ma wspólnego ze spaleniami bo to nie od tego te prasy się palą.

Ze swojej strony polecam Claas variant 260/280 są dobrze wyposażenie i bardzo wydajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś na AF taką prasę Claas`a Variant 260 lub 280 ? czym one się różnią od siebie ? jak z częściami ? Jakie są wady takiej prasy ? 

 

Do czego przydaje się funkcja miękkiego rdzenia w prasie pasowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Na af jest wielu użytkowników :) Różnią się od siebie możliwością robienia rozmiarów bel. Części są bezproblemowe w dostępie.


Jak już wiesz prasa pasowa zwija bele od początku w porównaniu do stałokomorowych i zaleca się w sianie używania tej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj