OskarKasprzak

bizon zo56 wolno podnosi heder

Polecane posty

Gość   
Gość

witam mój bizon wolno podnosi heder, pompa jest dobra a na wolnych obrotach nie podnosi wcale

A skąd wiesz jaka jest pompa, mierzyłeś ciśnienie, czy  tak na wygląd? jakie ma ciśnienie w rozdzielaczach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Rozdzielacz, sprawdz go, jeszcze posprawdzaj przewody, a jak nie to jest tam taki trójnik który odpowada za przepływ oleju pod podłogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mikon71 jak go kupiłem to już tak miał
@Sean ta pompa ma ledwie parę lat a dużo nie chodziła
@kitowiaksprawdzę jeszcze ten czujnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Sean ta pompa ma ledwie parę lat a dużo nie chodziła

 

Aha, wiesz co, moja pompa ma też ledwie parę lat i też dużo nie chodziła.     :P      :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sean skończ człowieku się wywyższać na tym forum bo nie które wypowiedzi są żałosne.Nie wiesz przyczyny to się nie wypowiadaj bo akurat u kolegi pompa jest dobra a zablokował się zawór przelewowy w rozdzielaczu.Przerabiany temat w nie jednym bizonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@balcerek1 dzięki za radę przeczyściłem zawór i podnosi nawet za szybko
@balcerek1 nie wiesz przypadkiem gdzie umieścić dławik bo dzięki temu przeczyszczeniu tak dobrze podnosi że nie mogę sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dławik wkładasz w rurkę na wyjściu na siłowniki a zawór teraz musisz ustawić popuść go do momentu że będzie słabo podnosił i wkręcaj po pół obrotu żeby podnosił dobrze na średnich obrotach silnika a na wyższych ma odciąć i podnosić wolno tak ten zawór działa że na wysokim ciśnieniu i dużym przepływie oleju ma odciąć po to żeby na pełnym gwizdku wolno podnosił a jak nie ustawisz to nawet siłowniki wyplujesz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sean skończ człowieku się wywyższać na tym forum bo nie które wypowiedzi są żałosne.Nie wiesz przyczyny to się nie wypowiadaj bo akurat u kolegi pompa jest dobra a zablokował się zawór przelewowy w rozdzielaczu.Przerabiany temat w nie jednym bizonie.

Było coś do ciebie? po co się wpieprzasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po to żeby wyprowadzić twoją ofiarę z błędu i kosztów . Nie wolno ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Następny adwokat forumowy się znalazł. Tamten to jeszcze ma jakieś pojęcie, ale ten to szkoda gadać, Nie no do gadania to pierwszy.   :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znowu się mylisz . Ja tylko piszę . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Następny adwokat forumowy się znalazł. Tamten to jeszcze ma jakieś pojęcie, ale ten to szkoda gadać, Nie no do gadania to pierwszy.   :)  

Nie zna się a pomógł a ty, k...wa znawca a tylko w błąd wprowadzasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pompa do bizona tylko 5 stówek dzielnik tylko 2 stówki a wyczyszczenie zaworu i ustawienie tylko godzinka roboty.Przez takich mechaników leżą u mnie w zapasie 3 pompy od bizona 2 dzielniki i i orbitrol i się nie wpieprzam tylko doradzam i się odwal. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co sean - łyso ? Czy Twój weterynarz wie lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zna się a pomógł a ty, k...wa znawca a tylko w błąd wprowadzasz. 

a ty ku*wa okulary sobie przeczyść jak nie widzisz co pisze, pompę mu zaraz kazałem wymienić, czy ciśnienie sprawdzić, Balcerek, ty taki fachowiec, to przynajmniej na oko byś mu nie kazał grzebać przy zaworach.  Nie no to teraz wiem dlaczego u ciebie te pompy leżą.       :P      

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A co ty ciekawego powiesz że jak zawór ustawisz na zegarze na 160 to będzie gitara to jesteś trochę śmieszny bo te dane to są jak pompa jest w dobrej kondycji i nie miesza i grzeje oleju a druga sprawa zegar przy takim ciśnieniu też oszukuje i najbardziej efektywnym ustawieniem jest w tym momencie na oko a mieści się to w granicach 140 o ile zegar dobrze pokazuje i od 25 lat grzebie przy bizonach od czasów praktyk w SKR i nie przeklinaj a jak chcesz pomóż to pomagaj tylko trochę z głowom a nie nerwami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też masz problemy ze wzrokiem? ja zacząłem z przeklinaniem?    :)  co takiego, zegar oszukuje?   :D  no to  jak, twierdziłeś z dużym przekonaniem że pompę gościu ma dobrą, to co miesza i grzeje? mówisz że 160 to jak dobra pompa, ale wystarczy 140      :D   no wystarczy jak najbardziej, fabrycznie są ustawiane na 130, tylko po takiej regulacji na oko i super podnoszeniu, to tam może być i 200, stare rurki spawać nie nadąży.

 

 

 

zawór teraz musisz ustawić popuść go do momentu że będzie słabo podnosił i wkręcaj po pół obrotu żeby podnosił dobrze na średnich obrotach silnika a na wyższych ma odciąć i podnosić wolno tak ten zawór działa że na wysokim ciśnieniu i dużym przepływie oleju ma odciąć po to żeby na pełnym gwizdku wolno podnosił a jak nie ustawisz to nawet siłowniki wyplujesz. biggrin.png

:D Normalny zawór przelewowy i każdy tak działa.  W ciągnikach też regulujesz na oko?      :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Też masz problemy ze wzrokiem? ja zacząłem z przeklinaniem?    :)  co takiego, zegar oszukuje?   :D  no to  jak, twierdziłeś z dużym przekonaniem że pompę gościu ma dobrą, to co miesza i grzeje? mówisz że 160 to jak dobra pompa, ale wystarczy 140      :D   no wystarczy jak najbardziej, fabrycznie są ustawiane na 130, tylko po takiej regulacji na oko i super podnoszeniu, to tam może być i 200, stare rurki spawać nie nadąży.

 

:D Normalny zawór przelewowy i każdy tak działa.  W ciągnikach też regulujesz na oko?      :P

Nowy zawór jak kupujesz od dzielnie jest na 130 do bizona a jak kupujesz rozdzielacz to jest na 160 i z nie z jednym rozdzielaczem się tak spotkałem i nie wiem czego jest tego przyczyna czy szykowany pod cyklopa ale koniec dyskusji a jak chcesz wiedzieć to ciągniki też ustawiam na oko z zegarem bo czymś muszę patrzeć a co 200 jak piszesz to pompa w tej temperaturze wywali uszczelnienia.Kolejna sprawa zaczyna się robotę od prostych czynności nie że zaraz rozwalić całą hydraulikę czy wymieniać jedno za drugim.Jednemu gościowi na wsi przy bizonie wymienili dzielnik strumienia a pracowali cały czas z zegarem wymienili orbitrol bo w jedną stronę kręcił w drugom nie i ciśnienie było cały czas a oberwało uszczelnienie w siłowniku i zatykało przepływ oleju a uszczelnienie tylko 10-15 zł wiec jak pisze lepiej iść najniższą linią oporu niż naciągać na koszty bo ludzie dzisiaj umieją liczyć i każdego potrafią określić czy masz trochę oliwy we łbie czy tylko lubisz pracować ich kosztem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież ja nikomu nie każe zaraz wymieniać pompy, tylko zacząć od sprawdzenia ciśnienia w obwodzie i wtedy można szukać, dobrze że zawór był zablokowany to pomogło, ustawione ciśnienie powiedzmy na te 140,  jest wystarczające jak jest pompa dobra, i zwiększanie ponad miarę tylko wykańcza pompę niepotrzebnie i prowadzi do uszkodzeń i przecieków, dławiki zapobiegają szybkiemu podnoszeniu i opadaniu.

Nie zapominaj że na tym ciśnieniu z tego rozdzielacza pracuje także nagarniacz, na trzysekcyjnym ciśnienie jest o połowę mniejsze.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

@mikon71 jak go kupiłem to już tak miał

@Sean ta pompa ma ledwie parę lat a dużo nie chodziła

@kitowiaksprawdzę jeszcze ten czujnik

To że pompa ma kilka lat nie znaczy ,że nie wysiądzie po tych {kilku} latach. A co do tematu rozdzielacz może wymagać regeneracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj