Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wypadek na polu a ZUS

case-jxu-95    12

Prowadzimy z żoną gospodarstwo rolne ,a ubezpieczeni jesteśmy w Zus z racji pracy na etat.Zastanawiam się co by było gdyby wydarzył się wypadek podczas pracy w rolnictwie .Czy musimy wykupić dodatkowe ubezpieczenie .Zus ubezpiecza drogę do pracy i z powrotem oraz czas spędzony w pracy .Czyli teoretycznie nie mamy ubezpieczenia z pracy w rolnictwie.Chyba ,że można to podciągnąć pod ubezpieczenie gospodarstwa.Czy ktoś orientuje się jak to naprawdę jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Kilka lat temu było dodatkowe ubezpieczenie od wypadków w KRUSie teraz trzeba by zapytać czy dalej tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

tak jak Krzysiek pisze jest dodatkowe ubezpieczenie nie pełne w KRUS bez składek emerytalnych a po za tym ZUS ubezpiecza Cię i po pracy w wolnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Dokładnie tak, jak jest się ubezpieczonym w zus to wykonując każdą pracę w gospodarstwie jest to ubezpieczenie, a świadczenia odszkodowania z krus to tak małe sumy że równie dobrze można ubezpieczyć się dodatkowo na życie, chciaż i te firmy ubezpieczeniowe też szukają dziury w całym, więc ubezpieczyć się dodatkowo w krus i na jedno i to samo wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Rozmawiałem w pracy z kadrową,i myślę ubezpieczyć się dodatkowo ubezpieczenie grupowe koszt ok 60zł/miesiąc oczywiście na wszelki wypadek bo nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonDir    0

A co z obowiązkowym OC dla rolników - nie musicie go wykupić mając gospodarstwo? Może to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Oc rolników nie załatwia sprawy,ubezpieczyłem się dodatkowo w pzu.Nigdy nic nie wiadomo,tym bardziej ,że ostatnio musiałem sie położyć do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo190293
      Witam , Dwa lata temu Ojciec przepisał mi gospodarstwo i wziąłem premie na Młodego rolnika , teraz skończyłem szkołe rolniczą i zdecydowałem sie zacząć nauke w szkole Haering'a . Tam jest część nauki i praktyk i podpisuje się umowe o prace i będe ubezpieczony w zusie . Chciałbym sie dowiedzieć jak to będzie wyglądało , czy będę musiał płacić krus i zus czy tylko zus . Może miał ktoś taką sytuacje i wie jak to wygląda ?
    • Przez kissmy...
      mam do Was pytanie, otóż czy macie wykupione ubezpieczenie na życie, w gospodarstwie rolnym bardzo istotny jest stan zdrowia oraz "możliwości produkcyjne" każdego z członków gospodarstwa domowego, stąd warto jest zadbać o zabezpieczenie rodziny w razie "W", w zakładach pracy można skorzystać z taniego ubezpieczenia grupowego, ale nie każdy rolnik ma partnera z dostępem do takiej polisy, wskażcie proszę czy korzystacie z takich polis, na jakich zasadach oraz ile to Was kosztuje
    • Przez Juras112358
      Cześć! Kupiłem ostatnio pierwsze w życiu auto. Muszę kupić ubezpieczenie i szukam w internecie jakichś ofert. Możecie mi polecić coś? Mam używane renault megane classic. Czy dla młodych są jakieś ma start oferty? Macie jakieś doświadczenie? 
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Jak co roku planuję ubezpieczenie upraw. Jednak w tym roku spotkałem się z dodatkowymi warunkami przy zawieraniu ubezpieczenia.
      Mniej więcej takie:
      Przy ubezpieczeniu rzepaku należy ubezpieczyć inne uprawy ozimin w takiej samej ilości co rzepaku. Jęczmień ozimy nie jest zaliczony do tych upraw (znaczy się do sumy łącznej upraw). Przy jęczmieniu podobna sytuacja. Należy ubezpieczyć tyle samo upraw ozimin z wyłączeniem rzepaku. Ubezpieczenie rzepaku wymaga podania % porażenia śmietką kapuścianą. Czy spotkaliście się również z takimi warunkami przy zawieraniu ubezpieczenia.
      W moim wypadku nie jestem w stanie spełnić tego wymagania. Struktura upraw w gospodarstwie to rzepak, jęczmień ozimy i jary, ziemniaki, kukurydza oraz soja (czasami cebula).
       
      Czekam co będzie wiosną. Ile kukurydzy tyle ziemniaka? Mi to pasuje. Nie wiem jak innym.
    • Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj