Skocz do zawartości
PawlomekZ-et

Massey Ferguson 3125-Szukam pomocy przy lokalizacji filtra oleju

Polecane posty

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem MF 3125 i postanowiłem na dobry początek wymienić mu wszystkie oleje tj . Silniku, skrzyni i przednim moście i o ile większość filtrów znalazłem bez problemu to z jednym mam problem . Jest to taki siatkowy filtr i czy jest sens​ zmieniać go jeśli jest już na nowym oleju ? Za pomoc z góry dziękuję .

post-161963-0-25009700-1500660296_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

Szczerze mówiąc to zadzwoniłem do odziału korbanków powiedziałem że potrzebuje flirty i oleje do MF 3125 jeszcze tam coś dopytywali o ten duży filtry od skrzyni i na drugi dzień miałem paczkę w domu i był tam ten filtr podobno od skrzyni . Sprzęgło nie wiem chyba suche tam jest , jak to rozpoznać :) ja że się nie znam jeszcze na "nowym" sprzęcie dlatego pytam :)

Edytowano przez PawlomekZ-et

lukbold    495

spoookooo. Jeśli faktycznie masz sprzęgło suche to szukaj tego filtra do woli... kiedyś zrozumiesz że do korbanków dzwoni się w ostateczności a nie po jakieś pierdołki :P i jeszcze cie wpuścili w maliny i wydymali na 200zeta

No wcisnęli ,ale za 108 zł a nie 200 :) Wielkie dzięki kolego za pomoc , już się nie będę zastanawiał gdzie go wsadzić :D jak się człowiek nie zna to takie rzeczy się zdarzają :D PS. Sprzedam filtr :D

ptaszyna    139

Nie mam pewności, ale może ten filtr już występował od czasu nastania dynaschift-u a nie mokrego sprzęgła, tylko nie wiadomo jaką kolega ma skrzynię.

Po za tym filtr (korek) jest w pokrywie dolnej a nie w korpusie mostu jak ta zaślepka na zdjęciu.

Edytowano przez ptaszyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sosek xu li
      Witam od jakiegoś czasu mam w posiadaniu Massey'a 3125 Autotronic i zanim wystartuje w pole chciał bym sie dowiedzieć parę rzeczy.

- Czy można włączać przedni napęd i blokadę mostów w czasie jazdy?
      - czy mogę używać opcji żółw-zając niezważając na prędkość? I czy mogę cały czas na przykład używać zająca?
      - Jaki olej do hydrauliki...Czy zbyt rzadki olej może po rozgrzaniu spowodować ze na wolnych obrotach ciężko kręcić kierownicą?
      - Czy ktoś ma instrukcje jak obsługiwać komputer?

Z góry dzięki.
    • Przez grzesiek19863
      Chce kupic ciagnik Massey Ferguson 3125 i mam do wyboru skrzynie 16+16 i czy to jest skrzynia PowerShift?? na desce nie ma zadnych lampek od skrzyni wiec nie wim jaka to skrzynia.Sasiad ma MF 3095 i ma na desce lampki A i B ludek stojacy i biegnacy to co innego jak w tym MF 3125 co podalem w linku?? inna skrzynia? czy ma jakas inna nazwe? dokladnie to jest ten traktor http://www.allegro.pl/item932539922_mf_massey_ferguson_3125_126km_4x4_igla.html. Czy moze jest lepsza skrzynia DynaShift?? bo tam sa chyba A B C D tak? Wiec ktora skrzynia jest najlepsza? Bez lampek na desce czy z lampkami A B czy z lampkami A B C D?? Jest ktoras z nich mechaniczna?? Ktora jest najmniej wadliwa??? POMOCY!!! gubie sie w tym!
    • Przez math
      Za niedługo będę w posiadaniu modelu MF 3125, niestety ze skrzynią 30 km/h (bez półbiegu na 4. szosowej).
      Zastanawiam się czy ten półbieg jest po prostu elektronicznie zablokowany, czy też istnieją jakieś różnice w budowie.

Jak można zdjąć taką ewentualną blokadę?
    • Przez szymsajm
      Witam.

Nie dawno przestała działać w MF 3125 pompa hydrauliczna, ale chyba nie cała, bo z tego co wiem to pompa ta składa się z dwóch pomp.

Podnośnik, wspomaganie kierownicy i wyjścia hydrauliczne działają dalej.

Nie działa:
      1. WOM
      2. Blokada
      3. Żółw/Zając
      4. Wyłącznik napędu

Na desce po uruchomieniu silnika nie gaśnie czerwona kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni biegów.

Na skrzyni biegów są 2 dekielki, jeden z prawej a drugi z lewej strony.
      Czy do tej pompy można dojść przez któryś z tych dekielków, czy konieczny będzie rozbiór skrzyni biegów?
    • Przez fergusonki
      witam,mam pytanko co może byc z massey ferguson 3125 jeżeli na małych obrotach puka coś a jak gazuje to mniej ale też troche popukuje.olej nie leci więc podejżewam że łożysko chyba nie.prosze o wszystkie odpowiedzi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.