Roman2

Problem Bizon Z056 - kombajn gubi ziarno

Polecane posty

Roman2    0

Witam! Mój kombajn gubi ziarno wytrząsaczami. Co mogę poprawić, by ten problem zniknął? 

Pozdrawiam! :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

pozakładaj zaślepki na wytrząsaczach i wrzuć stare paski klinowe w wytrząsacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Mój nie gubił .Jak zboże sypie powyżej 4 t 1 ha trzeba młócić godzinę trzydzieści
Dziś z bizona chce się zrobić case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Stare paski klinowe wpuszczasz do wytrząsaczy i przykręcasz u góry. Dzięki temu podskakują w nim i nie zabijają się ośćmi i słomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

też jestem ciekaw jak to jest zrobione, a ja mam taki problem, że koło od wytrząsaczy zsuwa się, aż obciera o podajnik kłosowy, wymieniłem już klina, koło i nadal to samo, co może być przyczyną, źle założony pasek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jak ja lubię takie durne posty i ludzi co nic nie wnoszą do tematu gdy ktoś prosi o pomoc.

ten typ tak ma od nowości

 

Dokładnie, co ta za bizon jak ziarna nie gubi :D

Mam Bizona i nie gubię ziarna na potęgę.Wiadomo że straty zawsze są ale trzeba umieć je minimalizować.Widziałem pola po Classie i NH i można było policzyć ile zrobił przejazdów tak było zielono.

Witam! Mój kombajn gubi ziarno wytrząsaczami. Co mogę poprawić, by ten problem zniknął? 

Pozdrawiam!

Tak jak kolega pisze sprawdź czystość wytrząsaczy,jeśli masz fartuch gumowy za odrzutnikiem spróbuj go opuścić aby dłużej przytrzymywał masę słomy i wolniej jedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykuuuu    3

możesz też bardziej obciążyć bęben przez obroty i klepisko (ale nie przesadź bo będziesz mielił ziarno), skąd masz pewność że to wytrząsacz?

a jeszcze ile to jest dużo bo to też jest przeróżnie interpretowane przy 6t/ha 1% to 60kg to jest 6g/m2 ale pamiętajmy że bizon nie ma rozrzutnika plew więc z 4,2m zrzuca na 1,5m czyli około 17g na m2 co daje około 340 ziaren na m2 (jeśli mtn jest równa 50g)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman2    0

Stare paski klinowe wpuszczasz do wytrząsaczy i przykręcasz u góry. Dzięki temu podskakują w nim i nie zabijają się ośćmi i słomą.

 

Czy mógłbyś pokazać w jaki sposób masz to zrobione u siebie?

 

Jak ja lubię takie durne posty i ludzi co nic nie wnoszą do tematu gdy ktoś prosi o pomoc.

 

Mam Bizona i nie gubię ziarna na potęgę.Wiadomo że straty zawsze są ale trzeba umieć je minimalizować.Widziałem pola po Classie i NH i można było policzyć ile zrobił przejazdów tak było zielono.

Tak jak kolega pisze sprawdź czystość wytrząsaczy,jeśli masz fartuch gumowy za odrzutnikiem spróbuj go opuścić aby dłużej przytrzymywał masę słomy i wolniej jedź.

 

Słusznie.

Wytrząsacze są czyste. Nie pomyślałem o fartuchu gumowym, spróbuję go opuścić i zobaczę jakie będą rezultaty. 

 

możesz też bardziej obciążyć bęben przez obroty i klepisko (ale nie przesadź bo będziesz mielił ziarno), skąd masz pewność że to wytrząsacz?

a jeszcze ile to jest dużo bo to też jest przeróżnie interpretowane przy 6t/ha 1% to 60kg to jest 6g/m2 ale pamiętajmy że bizon nie ma rozrzutnika plew więc z 4,2m zrzuca na 1,5m czyli około 17g na m2 co daje około 340 ziaren na m2 (jeśli mtn jest równa 50g)

 

Jak założę rozdrabniacz, to ziarno jest rozścielone po całości, a jak jadę bez rozdrabniacza, to w rzędach.

Dla mnie dużo, to cały rząd zielony jak ręką zasiał. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! 

Zastanawiam się też, czy czasami on nie domłaca na końcu klepiska, po czym duża ilość ziarna trafia do wytrząsacza razem ze słomą. Co o tym myślisz? Nie jestem pewien jakie powinny być odległości bębna od klepiska przy wejściu i wyjściu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykuuuu    3

Więc masz rację co do wytrzasaczy ze gubi tam kwestia tylko czy to niedomłoty czy niewytrzepane ziarno.
Sprawdź stopień zużycia cepów jeśli mają około 5mm żebra to je wymień, obroty bębna około 750-850 zalezy od wilgotbości im suchsze tym mniejsze obroty, klepisko około 5-7mm wlot 3-5 mm wylot też zależy od wilgotności jeśli zaczyna mielić ziarno to zwiększasz szczelinę.
Mój ojciec miał w bizonie dołożone grzebienie (są przekrecane na dwie śrubki 6mm do wytrzasacza) co zwiekszalo czestotliwosc podrzutu masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Szlifierka i podostrzyć cepy, kosz wyjąć i wymienić druty lub zeszlifowac zaokrąglone płaskowniki tak żeby był rant a nie półokrągłe i po problemie a nie uniknione że cepy pogięte to i nawet podnoszenie klepiska nie pomoże i pomieli i niedomłuci raz na dwa lata sie zdejmuje gardło i widac jak na dłoni komu sie kamieni zbierać nie chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi19    0

Witam posiadamy dwa bizony i gubią tyle co powinien bizon czyli prawie nic.

A ustawiam go tak - młocarnia 1050 obr/min, guma za odrzutnikiem w połowie, wiatry może 1 do 1,5 i strumień wiatrów  nigdy do tyłu na prosto tylko do góry żeby czyściło sita a nie wyrzucało do tyłu ale to już musisz sam dobrać sobie do swojego kmbajnu, sita górne 6-8 mm dolne 3-4 mm i sito drutowe najbardziej do góry a  na końcu jest taka blacha na 3 śruby do łapania ziarna na młynek wysuwam ją do tyłu jak najdalej skręcam i wyginam do góry na 50-60 stopni .

Ta blacha gra dużą rolę podbija wiatry  w górę a nie do tyłu szczególnie przy rzepaku są dużo mniejsze strat.

 

 Podstawą też są pasy szczególnie dwa potrójny i na młocarni mają być mają być tak napięte żeby nie było poślizgów . 

 

U nas rzepaki w tym roku dawały 4-4,5 tony z chektara nie dało rady chodzić na maxa ale na połowie przyśpieszacza bez problemów tyle słomy. 

Pszenica ozima 7-8 ton  też za szybko nie chodziliśmy bo trochę leżało ale u nie których ludzi max bo po 5 ton  dawała

Jarej nie mieliśmy ale kolega miał wyszła mu 6,6 tony ale rzadka tylko gruba to na poganiaczu i też nie gubiło 

Zawsze jakieś straty są ale z tego co wiem to Bizony i NewHollandy ale te starsze mają najmniejsze straty ziarna od 80 lat i nikt nie może ich przebić nawet Bizon BS to już nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj