Verdi10

Fendt 612 LS czy LSA?

Polecane posty

Verdi10    3

Witam, zarejestrowałem się na forum żeby poznać wasze opinie na temat Fendt 612 LS i LSA, zamierzam sobie taki niedługo sprawić, mam możliwość przywiezienia z zachodu od rolnika, LS jest z 83 roku, a LSA 87 rocznik, pierwszy jest w trochę gorszym stanie, ale w pełni mechaniczny, a drugi ma EHR i mocniejszy podnośnik oraz przedni tuz. Ciągniki mają już trochę motogodzin na liczniku, ale silniki chodzą pięknie, puszczają trochę dymku kiedy wchodzą na obroty, a potem już nic, nie ma żadnych wycieków, hydraulika i instalacja pneumatyczna jest sprawa, z tego co wiem to Niemiec nic sam nie robił przy ciągnikach, wszystkie wymiany oleju i naprawy były w serwisie. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych ciągników, jak to jest ze spalaniem i czy u nas naprawi bez problemu jak będzie jakaś poważniejsza awaria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3859

Pali b. mało. Czesci jest pełno,cena wiadomo to nie ursus ale nie tak tragiczna jak w nowych bo jest duzo zamienników. Jeżeli nie jest wybitny to jeszcze długo pochodzi. Zobacz czy nie ma wycieków pomiędzy głowicami, sprawdź czy ciągnie napęd i WOM w razie czego tarczki do wymiany. Czy biegi lekko wchodzą i czy działają hamulce oraz sprzęgło. Jakbyś czegoś nie wiedział to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

Rozumiem, tylko nie wiem który wziąć bo za tego nowszego Niemiec chce 4 tyś euro więcej, jest na turbinie, ma EHR i mocniejszy podnośnik, silnik ma 135 koni, a w starszym 120. Zdaję sobie sprawę że koszty eksploatacji są większe, ale to Ursusa/Zetora nie ma co przyrównywać do tych Fendtów, całkiem inne ciągniki. Nie ma żadnych wycieków, biegi lekko wchodzą, hamulce i WOM sprawne, napęd cały czas ciągnie, w obu ciągnikach sprzęgła były wymieniane kilka lat temu. Możesz coś jeszcze napisać o tym ciągniku, jak się sprawuje, ile może spalać na hektar orki i godzinowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3859

Ja mam 615 i pali b mało- w pługu obracanym overum 4x45 13-14 na godzinę i naprawdę ma co robić. W prasie Calaas variant 180 -12l na godzinę pracy. Kiedyś miałem Ursusa 1224 to palił więcej od niego na godzinę pracy nie mówiąc o przeliczeniu na hektar.Nie ma oszczedniejszych ciągników niż Fendt i Renault z silnikiem MWM. Jeżeli są w tym samym stanie to brałbym nowszego tylko te ceny to masakra.
Twój starczy jakieś 2-4 litry mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

Dużo osób właśnie chwali Fendta za niskie spalanie i dobre wykonanie, ten nowszy mi się podoba i jest bardziej uniwersalny bo ma przedni tuz, a za starszym przemawia że jest w pełni mechaniczny, muszę się zastanowić. O Renault nie mam dobrej opinii, jedynie silnik w miarę jest, a skrzynie biegów lubią się psuć, wiem że we Francji i Niemczech rolnicy je sobie chwalą, ale do nas trafiają już wyżyłowane do granic możliwości i z kręconymi licznikami, najlepiej szukać prosto od rolnika z zachodu. Znasz może jeszcze jakiś ciągnik podobnej konstrukcji do Fendta? Słyszałem że są ciągniki marki Schlüter, tylko patrzyłem na ceny to są bardzo wysokie i już kolekcjonerzy się nimi interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jam mam kilka Reni i narzekać na nie nie mogę wystarczy dbać. Co do Twojego zapytania skoro wiesz co to za sprzęty i co w nich mniej więcej gra to wybrać musisz sam czy starszy czy nowszy. Ta elektronika nie jest taka zła jeszcze w tamtych latach w miarę solidnie wykonana, a ułatwia to życie. Wiem bo mam z jak wyżej wspomniałem Renie z elektronika i mechaniczne.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Schlutera wykupil fendt i przejal ich patenty bo byl daleko przed nim technologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

Słyszałem że Case 1255, 1455 dużo palą i lubią się im grzać silniki, chyba że ktoś mi bajki opowiadał, bo z tego co wiem to nie są na pompie sekcyjnej tylko rodzielaczowej jak Renault, pracowałeś może Case, jak się sprawują? Fendt chyba powinien być lepszy, sprzęgło turbomatik dużo daje i ciągnik ma mocną konstrukcję. Szukam ciągnika do max. 130 koni, chcę rozwijać gospodarstwo, a nowszych ciągników nie chce kupować bo mi nie wystarczy na maszyny, mam do wydania 80 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3859

Case w większości też mają turbomatika. Palą trochę więcej, skrzynia taka sama jak w Fendt seria 600. Prosta konstrukcja, nawet do naprawy przyjemniejszy jak fendt. Pracuje się nimi bardzo dobrze również polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

Case w większości też mają turbomatika. Palą trochę więcej, skrzynia taka sama jak w Fendt seria 600. Prosta konstrukcja, nawet do naprawy przyjemniejszy jak fendt. Pracuje się nimi bardzo dobrze również polecam.

 

Nie wiedziałem, myślałem że tylko Fendt i Schlüter miały to sprzęgło, z tego co piszesz to wydaje się że również ciekawy ciągnik. Spalanie ma dużo większe od Fendta czy tylko troszeczkę? Zależy mi na tym żeby ciągnik był ekonomiczny, ale bez przesady bo 6 cylindrów swoje musi spalić. Czemu przyjemniejszy do naprawy?

 

 

Znalazłem że to jest pompa rozdzielaczowa, a Fendt jest na zwykłej sekcyjnej, z tego co wiem to rozdzielaczowa powinna być lepsza od sekcyjnej, silnik cały czas dostaje równą dawkę paliwa i powinien mieć mniejsze spalanie. Co o tym myślicie?

Edytowano przez Verdi10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3859

Pali niewiele więcej jakieś 2 litry przy tej samej pracy. W Fendtcie jest po prostu ciasniej-mniej miejsca pod kabiną czy przy silniku gdzie jest rama i czasami wk... z lekką jak trzeba coś pomajstrować np przy pompce paliwa. A co do pompy w Fendtcie jest zwykla Bosch -łatwa w naprawie, w Case bywa różnie, ciezko znaleźć dobrego i niedrogiego speca przynajmniej w moich stronach- a później pompa rozjebana i lament ze dużo pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

Fendty mam już znalezione tylko trochę cena wysoka, za starszego liczy sobie 11 500 euro, a nowszy to 15 500 euro, a inny ciągnik to znowu trzeba poświęcić czas i znaleźć, sam nie wiem co robić, do ciągnika będę musiał dokupić pługi, agregat uprawowo siewny i ścierniskowy. Obejrzałem zdjęcia Case 1255XL i wydaje się ciekawy, tylko ta pompa mnie trochę odstrasza, sekcyjną to zawsze łatwo naprawić, a rozdzielaczowa to już trochę skomplikowana, słyszałem też że silnik może się grzać, ale wydaje mi się że ktoś mi naopowiadał bajek, albo stosował zły olej w silniku. Pod względem mocy Fendt jest silniejszy jak Case czy porównywalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12158

co do ehr niema się co bać nie wiem jak w serii 600 bo 300 ma przełączanie z ehr na mechanika i wrazie awari po problemie ja kupił bym ten w lepszym stanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

Też tak myślę, ale Krzysztof zainteresował mnie Case 1255XL, tylko popatrzyłem na ceny to nie wiem skąd oni je biorą, wołają nawet 20-25 tyś euro, tyle dobrego że idzie taniej dostać prosto od rolnika tylko trzeba znaleźć, na wystawionych w internecie nieźle sobie liczą, nie widzi mi się płacić 80-100 tyś za ciągnik z lat 80, 45-50 tyś jeszcze ujdzie.

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ihc-1255-xl/659136987-276-19532

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/case-1255-xl-40km-h/686100060-276-1138

Edytowano przez Verdi10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj