Skocz do zawartości
News
kokon

Wentylacja grawitacyjna w małym kurniku. Jakie otwory?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kokon    0

Witam,
muszę rozwiązać problem wentylacji w małym 4,5 x 9 kurniku, obsada 150-300 kur niosek. Planuję zrobić wentylację grawitacyjną-otwory w suficie pytanie do Was jaki rozmiar, ile jak rozmieścić otwory wentylacyjne? Czy dobrze sprawdza się do tego typu rzeczy pustak wentylacyjny (welbowany sufit w kurniku) czy może zwykła rura ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinKoczewski
      Cześć wszystkim 
      Mam dylemat robie remont w oBorze  i  chce  wysłuchać waszych propożycji  
      Jak radzicie mi zrobić kojce dla cieląt z desek   Cży  z rur ?
      Jak wygląda to u was 
      Kojce grupowe czy  osobne 
      Jak grupowe jak  z pojeniem? 
      I czy u was się nie ssą  za uszy i pępki

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez rafals2
      Jaką halę opłaca się bardziej postawić ma mieć wymiary 40x12x4,5. Przeznaczenie to magazyn zbożowy jak również na maszyny. Której koszt postawienia jest mniejszy ??
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Mam pytania odnośnie wiaty.Na słupy sa dane słupy energetyczne i mam kilka pytań:
      1.Jaki dać spad dachu żeby to jakoś funkcjonowało czy 10 na metrze czy więcej (szerokość wynosi  6.5 metra)
      2.Jaki materiał dać na murłaty (od słupa do słupa jest około 3,5 metra tylko w jednym miejscu 6.5 metra i jaki dać materiał żeby wytrzymał czy wystaczy kratownica?)
      3.Czy  na kozły dać też kratownice bo raczej kozły drewniane na szerokości 6,5 metra mogłyby nie dać rady

Jeśli chodzi o wymiary ogólne wiaty to 13,5x6,5 metra ale raczej to zbędna informacja 
      Dziekuje za odpowiedzi 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.