Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pyraraf
      co sądzicie o krowach mlecznych pod wiatą przez cały rok. ma ktoś z was takie rozwiązania ? podzielcie sie doświadczeniami plusy minusy wysyłajcie zdjęcia.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez szaman1
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy miał ktoś kiedyś przypadek, że krowa poroniła ( wycieliła)jednego z cielaków a drugiego donosiła. Miałem już przypadek że krowa wycieliła w terminie jednego zgniłego cielaka, a drugi był żywy i ładnie rósł. Ale wczoraj krowa nagle cała się zrobiła gruba pomogłem jej wyciągnąć jednego cielaka był prawie na wierzchu coś ok 7 mies poszło sporo wód jeszcze takiego czegoś nie widziałem ze 6-7 wiader.Zastanawiam się czy to mocz się nie zatrzymywał w środku bo krowa nagle spuchła a po wyciągnięciu deska No i teraz wyciągnąłem drugiego był dalej w pęcherzu wodach i żywy oczywiście zdechł po 10 min , nie wiem czy popełniłem błąd wyciągając tego drugiego może by go donosiła, a może nic by z tego nie było?
    • Przez kamilekb9
      Witam mam problem z krową wycieliła się 2 tygodnie temu jest to jej pierwsze cielę i ma pęknięty strzyk na wysokości około 2 cm od końcówki strzyku. Jest dziurka jakby ktoś to igłą przebił. Mleko leci jej tą właśnie dziurką i normalnie dołem strzyku. Jeden wet mówi żeby czekać aż samo się zagoi a drugi że trzeba to ciąć i zszywać ale nie wiadomo też co będzie z kanałem mlecznym. Słyszałem też że można by tą jedną ćwiartkę zasuszyć i doić tylko na 3. Mam taki przypadek po raz pierwszy. Czy miał ktoś już taki przypadek???
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.