Famer21

3 nawozy poprawiające żyzność gleby

Polecane posty

Famer21    6

Witam, czy ktoś stosował już te środki na resztki pożniwne? Daje efekt jak piszą w połączeniu tych 3 środków? Delsol, rosahumus, azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Warto dać trochę azotu np w formie mocznika albo wapno węglanowe, w inne wynalazki ja osobiście nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jestem tego samego zdania co kolega wyżej. Słomę zostawić na polu, zadbać o odpowiednie pocięcie, wapno węglanowe, odpowiednie podcięcie i wymieszanie resztek w zależności od warunków wilgotnościowych. W każdej glebie jest wystarczająca zawartość bakterii-kwestia aby odpowiednio zadbać o sprzyjające warunki do ich życia. Osobiście są to ostatnie środki po które bym sięgnął w celu poprawy struktury, czy mineralizacji resztek pozniwnych. Ale każdy ma swoje zdanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Dac azot, po drugie masz mulczer a wyskoko skosiles to zmulczuj, Gorczyca, rzodkiew, inne rosliny na poplo no i wapno.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Gorczyca, rzodkiew na poplon ok. ale w zmianowaniu z rzepakiem lepiej zastąpić roślinami niespokrewnionymi z rzepakiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik_hobbystyczny
      Witam, w tym roku planuję nawozić kukurydzę pogłównie za pomocą podsiewacza międzyrzędowego. Co myślicie na o takim rozwiązaniu, jakie nawozy stosować w takiej aplikacji? w jakich fazach stosować nawożenie? Proszę o dzielenie się spostrzeżeniami.


      Siewnika jeszcze nie posiadam ale planuję zakupić coś w podobie pielnika przedstawionego na zdjęciu.

    • Przez Kamil11Agriculture
      Czy ktoś stosował Rhizosum N na swoich polach? 
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Czy lepiej teraz wysiac azot na pszenice ozimą czy poczekać bo na mniej wiecej 15-20 marca ma być po około od -3 do -6 stopni w nocy???
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj