panmino

Czy zawieszać kosiarkę na łańcuchu odciążającym?

Polecane posty

panmino    26

Niektórzy producenci kosiarek dyskowych stosują łańcuch odciążający na którym kosiarka wisi a nie jest ustalona na stałe na regulatorze pozycyjnym zawieszenia narzędzi. Mam kosiarkę dyskową z centralnym zawieszeniem, której producent nie przewiduje łańcucha, ale zastanawiam się, czy może jednak dołożyć ten łańcuch? Zwiększy się wtedy zakres pracy na nierównym terenie, czy nie? Jak to robicie u siebie?

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Te łańcuchy maja sens tylko w c330. W innym wypadku... Znajdź sobie inne, ważniejsze problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

Kolega wyżej trochę źle wytłumaczył, skoku to kosiarce nie zwiększy ani nie zmniejszy, chodzi tu o fakt ochrony łąki oraz poprostu mniejsze opory ślizgu. To zależy jaka masz kosiarek, jeśli chcesz takie cudo założyć to na twoim założyłbym łańcuch a jako element który miałbym odciążyć dałbym siłownik z akumulatorkiem gazowym, ustawiasz sobie ciśnienie i jedziesz, łańcuch jest wtedy jako zabezpieczenie gdyby brakło skoku na siłowniku to nie rozwali ci zawieszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Cały czas właśnie o to mi chodzi, żeby zabezpieczyć się przed rozwaleniem czegoś w przypadku kiedy skończy się fabryczny zakres wychylenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To nie jest łańcuch odciążający w rotacyjnej tylko zabezpieczający przed opadaniem.  Tylko po to by w starczych ciągnikach szczególnie nie trzeba było pilnować poziomu do którego się opuszcza rotacyjną takiego by nie nawijało trawy z pokosu na wałek. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Samasz w instrukcji określa go jako"odciążający". Dobra, jadę bez łańcucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

No i po 9 godzinach koszenia wiem już, że absolutnie potrzebuję łańcucha. Teren jest bardzo nierówny i zakres pływania kosiarki się czasami kończy i ryję ziemię bez sensu. Podnoszę wtedy na siłowniku i znowu muszę korygować poziom.Na łańcuchu wtedy pływalaby swobodnie. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No po to właśnie jest on w rotacyjnej. Wygodna sprawa. Nie wydaje mi się żeby był problem dorobić go do dowolnej kosiarki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Czyli masz zawieszenie centralne ale tylko wahadlo bez silownika amortyzujacego. W takim razie albo dajesz lancucg albo nie wiem jak u ciebie ale u mnie na wieszaku m9ge zrobic pozycje pływającą i mam skok spokojnie 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Skok 15cm to jakiś żart przy nierównościach, jakie są na moich łąkach.
Założyłem łańcuch i nie muszę kontrolować wysokości a przy dużych nierównościach kosiarka podnosi się znacznie wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samtech84
      Siemka.
      Jako, że szkoda życia by ciągle kosić starą polską kosiarką rotacyjną chciałbym kupić kosiarkę dyskową ciąganą przez Ursusa 914.
      Zastanawia mnie tylko jaką szerokość kupić 2,6 czy 3 metrową? Chodzą mi po głowie używki pottingera novacat 265 bądź novacat 305.
      Pola mam z dużą ilością górek, więc nie wiem jak ze stabilnością takiego zestawu, czy 914 podoła z 305.
    • Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania sprawna kosiarkę dyskowa Krone AM 282 , szrokość robocza 2,8m .stan dobry , Cena 7 400 do negocjacji . Priv 


    • Przez kamil5421
      Witam. Orientuje się ktoś gdzie można dostać plandeki ( płótna ) do kosiarek Dyskowych ?? ktoś może zna jaką firmę co tym się zajmuje ??  
    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj