Lukas85

Claas Dominator 96-Ciśnienie oleju silnikowego

Polecane posty

Lukas85    36

Koledzy mam pytanie odnośnie ciśnienia oleju w kombajnie Claas Dominator 96 z silnikiem Mercedesa OM352A (6- cylindrów + turbina). Dzis w miejsce czujnika cisnienia wkręciłem zegar i na wolnych obrotach pokazało mi około 5 Bar. Moje pytanie - czy to poprawna wartość? Nie za wysoka? Zegar sprawdzałem porownujac wskazania ze sprezarka i było podobnie. Na sucho nie rozgrzeje silnika tak jak jest to w polu zeby sprawdzic jak zachowuje sie cisnienie. Zostawie zegar na pierwsze koszenie i sprawdze co bedzie sie działo ale zastanawiam sie czy tak wysokie cisnienie jest poprawne? Po zwiekszeniu obrotow silnika praktycznie nic sie nie zmieniło.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie rozgrzany to takie jest, jak rozgrzejesz porządnie to spadnie, także spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Nie pozostaje nic innego jak sprawdzic w polu. W tamtym roku miałem taki przypadek ze przy zejsciu z wysokich obrotów na wolne zaczynała przez chwile mrugac kontrolka olejenia. Biorąc pod uwagę cisnienie 5 Bar na zimnych chyba mała szanaze zeby spadało poniżej 0,5 Bar  podczas rozgrzania jak uwazacie? czyzby szwankował czujnik?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Te silniki sa praktycznie pancerne, i jak ktos ich nie zajeżdził z własnej głupoty (np jazda bez wody), to one jeszcze przezyją ten kombajn.

 

Do 6 bar jest jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Przeprowadziłęm pomiary cisnienia podczas koszenia:

- na wolnych obrotach na zimnym silniku - 5 bar

- po nagrzaniu na max obrotach około 4-4,5 bar

- po nagrzaniu przy spuszczeniu z max obrotów na wolne - ok 2 bar.

Chyba jest ok?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Mimo tego nadal bierze mi olej. Za dzien żwniwa dolewam około 1-1,5L wiec całkiem sporo. Na wnetrzu turbiny nie widac mokrego wiec pewnie ją spala. Wymieniałem uszczelniacze w głowicy bo na zimnym mocno kopcił. Teraz juz jest ok ale nadal pobiera olej. Zostaja chyba tylko pierscienie...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

albo ten kombajn ma dosłownie ponad 10000 motogodzin, albo ktos go kiedys przegrzał, innej opcji nie widze.

 

TAk czy owak w tym roku pozostaje Ci dolewanie, a jak chcesz go dobrze zrobić, to przed przyszłymi żniwami wypadałoby go rozebrac i zobaczyc jak wyglada od wewnatrz i wymienic przynajmniej pierścienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

na 10 tys nie wyglada ale kto go wie... Myślisz ze nie warto robic nic wiecej tylko wymienic pierscienie? 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

MInimum pierścienie.

JAk go rozkręcisz i sie okaze, ze tuleje są jeszcze w nienajgorszym stanie, to po wymianie pierścieni powinno być ok.

 

(jeśłi by to nie było zużycie eksploatacyjne spowodowane bardzo dużym przebiegiem, tylko właśnie przegrzanie, to same pierścienie powinny pomóc, bo przy przegrzaniu to własnie one pierwsze pękają i przestaja uszczelniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Przy zdjeciu glowicy zrobilismy test szczelnosci za pomoca mleka. Ponoc ma bardzo penetrujace wlasciwosci. Efekt byl taki ze po nocy zdaje sie z 4 garów uciekło na 2 było.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Glowice zdejmowalismy w tamtym roku ale nie przypominam sobie zeby cos bylo wyczuwalne na cylindrach, raczej nie


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Najgorsze jest to ze trzeba wyciagac caly silnik...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

a filtr masz czysty ? merc lubi czysty filtr, widze to u siebie, jak codziennie zakłądam czysty to nie bierze oleju, raz jak 2 dni nie czysciłem bo byłem na wyjezdzie na drugiej wsi to ze 2 mm na banecie ubyło. Jak ma brudny filtr to sobie olejem nadrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Wiem z to stary temat, ale nie widzę potrzeby zakładać nowego podobnego. Po jakim czasie od zgaszenia powinna się zapalić kontrolka ciśnienia oleju w dominatorze 76 z Mercedesem? Jadę jutro obejrzeć i chciałbym mieć jakąś orientację w tym temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jak zimny to 6-7 sekund, jak rozgrzany jak patelnia (co bez upału i koszenia niemozliwe) to jedna sekunda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za szybką odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ten silnik jak nie był przegrzany to kombajn 2 razy przezyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie po to szukam z Mercedesem. Tyle że daleko są. Jeden 200 km a następny 330... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Kupiłem niedawno dominatora 96 i jak się włącza to świeci się kontrolka ciśnienia oleju i sygnał dźwiękowy jest. Wcześniej nie było bo sprzedający odłączył przewód od klaksonu. Pozostaje sprawdzenie zegarem ciśnienia czy można jeszcze coś wcześniej zobaczyć... jakieś typowe awarie tego? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdź zegarem i tyle. Tylko co miałeś na myśli mówiąc jak się włącza to świeci? Jak zapalisz, to chwilę się świeci? To normalne. Potrzeba kilka sekund, żeby olej się rozprowadził i pompa wytworzyła odpowiednie ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Kontrolka gaśnie po chwili ale czemu ten klakson? Chyba że on coś innego sygnalizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj