Skocz do zawartości
Lukas85

Dominator 96 ciśnienie oleju

Polecane posty

WHATEVER

Lukas85    11

Koledzy mam pytanie odnośnie ciśnienia oleju w kombajnie Claas Dominator 96 z silnikiem Mercedesa OM352A (6- cylindrów + turbina). Dzis w miejsce czujnika cisnienia wkręciłem zegar i na wolnych obrotach pokazało mi około 5 Bar. Moje pytanie - czy to poprawna wartość? Nie za wysoka? Zegar sprawdzałem porownujac wskazania ze sprezarka i było podobnie. Na sucho nie rozgrzeje silnika tak jak jest to w polu zeby sprawdzic jak zachowuje sie cisnienie. Zostawie zegar na pierwsze koszenie i sprawdze co bedzie sie działo ale zastanawiam sie czy tak wysokie cisnienie jest poprawne? Po zwiekszeniu obrotow silnika praktycznie nic sie nie zmieniło.

Sean    283

Jak nie rozgrzany to takie jest, jak rozgrzejesz porządnie to spadnie, także spoko.

Uziu92    1404

tylko się cieszyć że takie masz, jest poprawne

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukas85    11

Nie pozostaje nic innego jak sprawdzic w polu. W tamtym roku miałem taki przypadek ze przy zejsciu z wysokich obrotów na wolne zaczynała przez chwile mrugac kontrolka olejenia. Biorąc pod uwagę cisnienie 5 Bar na zimnych chyba mała szanaze zeby spadało poniżej 0,5 Bar  podczas rozgrzania jak uwazacie? czyzby szwankował czujnik?

nunu85    82

Te silniki sa praktycznie pancerne, i jak ktos ich nie zajeżdził z własnej głupoty (np jazda bez wody), to one jeszcze przezyją ten kombajn.

Do 6 bar jest jak najbardziej ok.

Lukas85    11

Przeprowadziłęm pomiary cisnienia podczas koszenia:

- na wolnych obrotach na zimnym silniku - 5 bar

- po nagrzaniu na max obrotach około 4-4,5 bar

- po nagrzaniu przy spuszczeniu z max obrotów na wolne - ok 2 bar.

Chyba jest ok?

Lukas85    11

Mimo tego nadal bierze mi olej. Za dzien żwniwa dolewam około 1-1,5L wiec całkiem sporo. Na wnetrzu turbiny nie widac mokrego wiec pewnie ją spala. Wymieniałem uszczelniacze w głowicy bo na zimnym mocno kopcił. Teraz juz jest ok ale nadal pobiera olej. Zostaja chyba tylko pierscienie...

nunu85    82

albo ten kombajn ma dosłownie ponad 10000 motogodzin, albo ktos go kiedys przegrzał, innej opcji nie widze.

TAk czy owak w tym roku pozostaje Ci dolewanie, a jak chcesz go dobrze zrobić, to przed przyszłymi żniwami wypadałoby go rozebrac i zobaczyc jak wyglada od wewnatrz i wymienic przynajmniej pierścienie.

Lukas85    11

na 10 tys nie wyglada ale kto go wie... Myślisz ze nie warto robic nic wiecej tylko wymienic pierscienie? 

nunu85    82

MInimum pierścienie.

JAk go rozkręcisz i sie okaze, ze tuleje są jeszcze w nienajgorszym stanie, to po wymianie pierścieni powinno być ok.

(jeśłi by to nie było zużycie eksploatacyjne spowodowane bardzo dużym przebiegiem, tylko właśnie przegrzanie, to same pierścienie powinny pomóc, bo przy przegrzaniu to własnie one pierwsze pękają i przestaja uszczelniac.

Lukas85    11

Przy zdjeciu glowicy zrobilismy test szczelnosci za pomoca mleka. Ponoc ma bardzo penetrujace wlasciwosci. Efekt byl taki ze po nocy zdaje sie z 4 garów uciekło na 2 było.

nunu85    82

progi na cylindrach były mocno wyczuwalne?

jakieś głebsze rysy?

Lukas85    11

Glowice zdejmowalismy w tamtym roku ale nie przypominam sobie zeby cos bylo wyczuwalne na cylindrach, raczej nie

Uziu92    1404

a filtr masz czysty ? merc lubi czysty filtr, widze to u siebie, jak codziennie zakłądam czysty to nie bierze oleju, raz jak 2 dni nie czysciłem bo byłem na wyjezdzie na drugiej wsi to ze 2 mm na banecie ubyło. Jak ma brudny filtr to sobie olejem nadrabia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez wojtek918
      Witam. Moim problemem są wibracje podczas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.
    • Przez Lukasz82
      Szukam informacji na temat wydajności dominatora 56? Podajcie ile ton na godzinę skosi jakiego zboża albo ile ha/godz przy jakim plonie. Jakieś opinie też można dorzucić.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....

A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!