Skocz do zawartości

Polecane posty

panmino    4

Czołem,

Jak zawieszacie kosiarki w swoich Belarusach czy Pronarach? W bębnowej 2.1m Samasz miałem łańcuch i jego długością ustalało się wysokość (około 40 cm) ramy nad ziemią. W ten sposób ona pływała w gorę na maksa a w dół ograniczała ją długość łańcucha. 

Kupiłem kosiarkę dyskową z centralnym zawieszeniem i tutaj łańcucha brak, w instrukcji również nie ma o tym słowa. Wygląda na to, że powinienem ją na na sztywno ustalić hydrauliką. Tak to ma być? Jak to jest u Was?

slawek80    5

Kosiarka ma wisieć na podnośniku ( regulacja pozycyjna) na jakieś tam wysokości , a do terenu rama z dyskami ustawia się jak spuścisz taką zapadkę przy ramie.

panmino    4
Napisano (edytowany)

Nawet na bardzo nierównych łąkach to wystarcza?

W Samaszu serii KT oraz KDTC jest łańcuch, w Pronarze PDT nie ma. Unia też zaleca łańcuch. 

Edytowano przez panmino

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek80    5

Ja na tylnym tuz nigdy do kosiarki nie miałem łańcucha, na przedni pewnie bałbym się zapiąć bez niego, jeszcze zależy co masz na myśli pisząc bardzo nierówne łąki... chyba przez fosy nie przejeżdżasz ? :D

LTZ55a    22
Napisano (edytowany)

Musi wystarczyć zwykła zapadka, jeżeli fabryka tak zrobiła. Ogólnie to trochę za mało, ale widać musi tak być.

Pytanie nie w tym dziale, ale się nie dziwię, bo tylko tu można z kimś sensownie porozmawiać  :D

Edytowano przez LTZ55a

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się