News
toobek

Fahr M 900 łańcuch transportera ziarna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fahr
toobek    42

Witam. Mam następujące pytanie chyba w sumie do większości użytkowników kombajnów. Chodzi mi o ten łańcuch z tymi gumowymi łopatkami co transportuje ziarno do zbiornika, a konkretnie o jego napięcie. Czy ten łańcuch ma być mocno napięty czy tak aby łopatki ocierały o obudowę?
Druga sprawa już do użytkowników M900. Czy byłby ktoś w stanie zrobić mi zdjęcie oraz podać wymiary (samej tarki) z tej klapki od kłosownika, ponieważ swoją zgubiłem a nie mogę takiej nigdzie dostać i chciałem dorobić taką tarkę (samą klapkę mam).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc pozdrawiam!

extrabyk    2311

Łańcuch nie powinien być mocno naciągnięty i zresztą jest to prawie niemożliwe. Luz musi być i nie ma się co martwić ocieraniem gum o blachę bo w czasie koszenia to głównie ziarno ociera o blachę a guma nawet jak dotyka to i tak szkody nie robi. Problem jest gdy łańcuch jest już mocno wyciągnięty bo może przeskakiwać po zębatkach.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    251

Z tą klapką to są różne typy. Najlepiej to zrób tak: sprawdź jaką masz minimalną odległość od obudowy do łopatki wentylatora ( tylko sprawdź na każdej ) i na tej podstawie dobierz grubość blachy, odejmując ok 5 mm na szczelinę ( zawsze można podłożyć podkładkę, ewentualnie większy luz i grubsza podkładka ). Co do kształtu zębów kąt ok 90* a wysokość w zależności od grubości blachy.

Widziałem taką klapkę co miała ok 10 mm wysokości, a same zęby ok 8mm.

U mnie jest ok 6mm cała i ok 4 mm zęby.

W nowszych DF nie ma już takich klapek, zastąpili je płaską z zgrzanymi paskami blachy ( na oko to pasek ok 20mm i tle samo przerwy, i tak kilka szt.)

toobek    42
Panowie czy łopatki gumowe w podajniku ziarna można przy wymianie przykleić śrubą i nakrętką samokontrującą?

akmaly    251

Przykleić śrubą i nakrętką - nie znam takiego kleju:)

A tak poważnie to spokojnie, tylko łbem śruby do góry ( mocowanie tej gumy co jest jednoczenie elementem łańcucha to dolna cześć, tzn. tam ma być nakrętka ).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ROLKA1988
      witam wszystkich. Myśle o kupnie kombajnu i mam na oku deutz fahr 36.10 .  heder 4,20 .   chciałbym sie dowiedziec cos o tym sprzęcie  ..awaryjność,wydajność,dostepność części ,czy są jakies elementy na ktore najbardziej trzeba zwrócić uwage przy zakupie. Szukałem coś w sieci ale nic o tym modelu nikt nie pisze. czy tych kombajnów jest tak nie wiele w PL ?
    • Przez JaniszChrobak
      Witam wszystkich mam takie pytanko czy deutz fhar agrostar 4.68 idzie ominąć orginalbt rozdzielacz bo chciał bym go zastąpić innym. Bo w nim są dwie sekcje a potrzebuje więcej . Może ktoś to robił? ?

• Przez KrzysztofZmysowski
      Witam,

Mam zamiar kupić kombajn Deutz fahr c6205 ts. Ciężko znaleźć jakieś opinie na temat tego modelu w internecie.
      Czy ktoś z was posiada taki model? Czy polecił bo go oraz co warto dokupić w opcji ?
    • Przez PawelChelm
      Witam. Zwracam się do Panów z pytaniem odnośnie silnika DEUTZ F4L912 49,5kW. Moje pytanie odnosi się do turbosprężarki w takim silniku, a w zasadzie czy jest możliwość montażu takiego osprzętu i jeżeli tak to czy jest to bezpieczne? Mam na myśli czy silnik jest na tyle przystosowany aby współpracował z turbosprężarką i jeżeli tak czy jest to dużo większe obciążenie dla takiego silnika jak np w silnikach DEUTZ BF4L913T?
      Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
    • Przez unipasz
      mam problem łańcuchy podajnika pochyłego w kombajnie  deutz fahr    krzywo hodzal i podejrzewam ze trzeba wymienić łańcuchy   i jak je wyjac

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.