Skocz do zawartości
News
elCapricorn

Co to za malina? Dzika? - nie owocuje.

Polecane posty

Zefir    15

A z jakiego rejonu jesteś ? u mojej babci na podlasiu mają maliny truskawki aronie porzeczke i itp. , i drzewka owocowe to nic nie mają w tym roku pare tylko czereśni mieli i też niewiedzą dlaczego 

pedro2    488

Mróz, ja czereśni nawet jednej nie widziałem, orzech włoski jeden przy budynku przetrwał drugi na środku sadu goły. Wiśni zero borówka o dziwo coś ma,malin kilka jest, a w lesie jagód też praktycznie nie ma po 2 na krzaczku co krok

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Wiadomość z agroFakt.pl

gwozd    102

Te na zdjęciu wyglądają na jednoroczne pędy maliny owocującej na pędach dwuletnich. W następnym roku powinny owocować.

U mnie pomimo przymrozków i niesprzyjającej pogody wiosennej nie mam powodów do narzekania. Jedynie czereśnia rivan tj taka wczesna majowa miała mało owoców. Dzikie czereśnie mają mase owoców, szpaki, grzywacze mają obfitość pokarmu. Truskawki pomimo tego że pierwsze kwiaty miały czarne to wydały świetny plon. Porzeczki czarne i czerwone miały dużo owoców. Maliny też ładnie zregenerowały się po przymrozkach

elCapricorn    0

Takich kilka krzaków trafiło mi się w rzędzie i zastanawiałem się - zostawić czy  usunąć. Jednak postanowiłem, że zostawię i zobaczę czy w następnym roku będą owocować. Ot, jako malutka ciekawostka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adasiorek
      powiedzciemi jakie teraz najlepeij sadzi odmiany
      czy sie oplaca nakrywac
      ja posaidam hanoy i elkant i dukat na przemysl
      mozecie ejszcze cos powiedziec o naworzeniu
      i zasadzie saszienie jaki rozstaw
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez pelepele22
      Witam wszystkich . Na wstępie zaznaczam jestem lajkiem w uprawie truskawki  
      Posadziłem we wtorek(17.04)   80 arów truskaweczki (sadzonka mrożona) zabrakło mi sadzonki  i na razie czekam na dostawę. Przed sadzenie rozsiałem  na ten areał 300 Kg  YAra COMPLEX  .
        Przysłali mi badania gleby  i okazało się, że Ph jest za niskie 5,1  co mogę zrobić aby poprawić jakość gleby . Co rozsiać aby nie uszkodzic sadzonki i?  Zamieszczam zdjęcie. Z góry dziękuje . 

• Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez dominikl95
      Witam w zeszlym roku założyłem plantacje rabarbaru,na jesien dostał obornik w duzych ilościach ,polifoske 6 i teraz na wiosne (10 marzec ) saletra .Teraz mam problem gdyz po tym oborniku rośnie duzo chwastów i nie wiem czym opryskac .2 razy juz opielalem ale i tak zielsko rosnie proszę doradzie jaki ŚOR najlepiej nazwa