Sadownikx2

Cenzura normy spalin

Polecane posty

Sadownikx2    6

Kto wymyślił te je***e normy spalin?
Przez te normy spalin robią teraz takie silniki co palą jak smok a nie mają siły ciągnąć.
U mnie Landini Mistral 55 54 km pali jak smok i duża trawe widzi z daleka (dusi się trzeba redukować).
A URSUS 2812 38 km przejedzie bez problemu na 2H.
95km i 3.7litra pojemności.
160 koni i silnik 4 cylindrowy.
Co to za gówno jest?
Napchają turbiny (turpina potrzebna np. W sześćdziesiątce) i innych pierduł np. EGR ( większa emisja sadzy i większe spalanie) lub zbiornika na nawóz w płynie.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRadziu15    34

nowoczesność ma swoje prawa. Za 20 lat będziesz jeździł ciągnikiem z napędem elektrycznym i to rozwiąże Twoje problemy bo będziesz miał dostępny pełen moment obrotowy od samego początku.
Co do redukcji biegów pod wzniesienia jaką masz prędkość w 3512 a jaką w tym nowym ursusie? Na jakich obrotach jeździsz w polu? Po to jest turbina żeby jeździć na obrotach powiedzmy 1600-1900 a nie do oporu jak w starym ursusie czy zetorze. Zanim zaczniesz krytykować nowe rzeczy najpierw naucz się ich poprawnie użytkować.
Poprawka Landini, i gwoli ścisłości to nie silniki tylko DPF lub ADBLUE KTÓRE JEST ZAMONTOWANE W UKŁADZIE WYDECHOWYM A NIE W SILNIKU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

To w właśnie w tym Landinim trzeba gaz do oporu bo nie ciągnie.
A w urususie wystarczy 1600-1500 obrotów bo maks moment ma od 1400 a nie od 2200 jak Landini.
I po ch**ere ci adblue-nawóz w układzie wydechowym.
Landini ma wolniejszą 2 zając niż ursus 2812 2H i się dusi.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

nowoczesność ma swoje prawa. Za 20 lat będziesz jeździł ciągnikiem z napędem elektrycznym i to rozwiąże Twoje problemy bo będziesz miał dostępny pełen moment obrotowy od samego początku.

Co do redukcji biegów pod wzniesienia jaką masz prędkość w 3512 a jaką w tym nowym ursusie? Na jakich obrotach jeździsz w polu? Po to jest turbina żeby jeździć na obrotach powiedzmy 1600-1900 a nie do oporu jak w starym ursusie czy zetorze. Zanim zaczniesz krytykować nowe rzeczy najpierw naucz się ich poprawnie użytkować.

Poprawka Landini, i gwoli ścisłości to nie silniki tylko DPF lub ADBLUE KTÓRE JEST ZAMONTOWANE W UKŁADZIE WYDECHOWYM A NIE W SILNIKU!!!

 

 

naped elektryczny to mżonki dla idiotów, gdyby wszystko przestawic na naped elektryczny to wiesz jakich elektrowni i sieci przesyłowych potrzeba ? wiesz jakich baterii by potrzeba np. w tirze zeby zrobic choc te 500km ?  :D

jedyna sznasa to naped wodorowy, elektryczne zabawki n baterie sprawdzaja sie tylko jako prezent dla dzieci i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale to tylko dekle z eurokołchozu wymyślają te normy żeby przypadkiem taki ursus nie podskoczył ich markom, zobaczycie że coś wymyślą niedługo jakieś nowe normy wibracji, hałasu że ursus znowu nic nie sprzeda w ue....A Ameryka, Chiny i Indie kotłują w fabrykach co się da aby się spalało i mają z nas niezły ubaw..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

spokojnie po 2020 unii moze nie byc  :D sa na to duze szanse 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Który Ursus? Nowy? Jak postawisz 16tke przy 75konnymn zachodniaku to napewno będzie mieć 2 razy więcej siły. Szkoda tylko, że nie będzie umiała jej wykorzystać poza transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Socjalistyczny złom projektowany po flaszce. I nie że nie ma siły, tylko jej nie jest w stanie wykorzystać. Ani tam biegów ani udźwigu na hydraulice, a rozmiar tylnych opon jak w 72-konnej 80tce przez całą serię aż do 152KM, śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Biegi są taka sama ilość to przodzu i do tyłu. A w zachodnim złomie 24/6 co w dzisiejszych czasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Tyle że ten socjalistyczny złom jak się popsuje to w mig naprawisz i w pole a te zachodnie cuda techniki  -_- niech ci walnie jakiś czujnik i wtedy płacz i lament bo na serwis trzeba czekać nieraz kilka dni/tygodni a o kosztach nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A po co Ci 24 biegi do tyłu? Przy rewersie EH masz przód tył przełożenia 1 do 1, a w Ursusie czy Zetorze nigdy nie ma tyle samo, bo są dwa główne przełożenia do przodu, a jedno do tyłu. Jak nie wiesz po co elektronika, to zainwestuj w nowego licencyjnego Ursusa z Pakistanu, a nie kupuj europejskich czy amerykańskich maszyn - dla każdego jest na rynku coś dobrego
@PRIMO - w mig naprawisz, jak sie dostaniesz do konkretnego podzespołu, a z tym bywa różnie. Padnie Ci mikropompka, tłoczki wyciskowe sprzęgła (w nowszych modelach) - rozpoławiaj ciągnik, padnie pompa hydrauliki - jak masz duże dłonie zatrudnij sobie Chinczyka który włoży Ci nową w te czeluścia bez dojścia. Serwis wtrysków czy regulacja luzu zaworów - zdejmuj sobie chłopie bak. Siłownik skrętu w 6-tonowej 16tce na jedno koło, trzymany na lichym sworzniu, jak się zerwie leżysz w rowie. I tak w koło macieju. Za dużo babrałem sie z tym żelastwem, żeby wierzyć w jego pozytywne cechy. W zachodnim jak coś się zaczyna zużywać, to daje o sobie znać przez jakiś czas, w Ursusie na jednym końcu pola wszystko działa, a na drugim już nie podniesiesz maszyny / nie skręcisz / nie uruchomisz ponownie wałka. Maszyny robione na ilość i bez dbałości o komfort użytkownika, takie nigdy nie będą niczym szczególnym, chyba, że ktoś ma od nowości takiego co więcej pod dachem przestał niż robił, to może twierdzić, że bezawaryjny.

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

A po to zebym mógł podjechać pod maszyne i jeżdzić 30km/h do tyłu.
W tych nowych ursusach jest skrzynia 12/12 lub 32/32 (w tych większych) ale wszystkie biegi są i do przodu i do tyłu a nie tak jak w zachodnim złomie 32 do przodu 16 do tyłu.
A rewers EH to kosztowne gówno a nie rewers.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W normalnie użytkowanym rolniczo ciągniku nikt nie potrzebuje jechać do tyłu 30km/h, potrzebujesz specjalnego to takiego szukaj. Jakoś ja w MF6495 mam 24/24, ale widać, żeś sie mocno nakręcił i podekscytował i w sumie dyskusja nie ma większego sensu, zwłaszcza jak rzucasz tekstami że rewers EH 'to gówno'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

A jazda po polu do tyłu po przyczepe.
A propo rewersu EH to poczekaj aż się zepsuje i panowie z serwisu wystawią ci rachutek wtedy dopiero będziesz kloł,że to gówno.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Sadownik bez urazy ale Ty chyba masz za dużo wolnego czasu. Bo zakładasz takie tematy ze niewiadomo czy się śmiać czy płakać. A co do nowinek to one są i będą bo producenci teraz zarabiają glownie na serwisie. I nie unikniemy zmian w technice choćbysmy jak najbardziej starali je omijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Lukasz222 i takie myślenie prowadzi do tego,że w polsce nie ma nic polskiego.
Sprzedajmy wszystko i kupujmy zachodnie traktory,niemiecką wieprzowinę,holenderskie mleko,francuską wołowine a sami płaczmy bo rolnictwo w polsce będzie nieopłacalne.

A propo rewersu EH to tak ciężko nacisnąć to sprżegło lenie.
To dlaczego stare urususy mają wiencej siłu od tego zachodniego złomu.
Mój landini staje tam gdzie urus 2812 przejedzie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zapędzasz się we własne ubzduranie, mnie tam mało interesuje gdzie jest coś wyprodukowane, ma spełniać moje wymagania przede wszystkim. A polskich maszyn, także nowych, mam u siebie więcej niż niejeden napominający na lewo i prawo o patriotyzmie gospodarczym.

Ile przepracowałeś na starych Ursusach? Nie licz tego MFa z naklejką Ursusa. Ile różnych modeli serwisowałeś? Ursusy były niedopracowane, na wymogi dzisiejszych maszyn są zwyczajnie niewystarczające, chcesz z tym walczyć to próbuj, ale to z narzędziami w ręku a nie klawiaturą pod palcami, bo tu trzeba fabrykę poprawiać. I nie, nie mają więcej siły tylko czasem lepszy uciąg jeśli porównywać ciągniki do +/- 100KM, ze względu na masę, ale przy wyższych mocach to Ursusy i Zetory prędzej chłodnicę roztopią niż dorównają nowym w efektywności. Co do tego twego osławionego Landini, patrząc już na samo zdjęcie to widać, że to typowy sadownik, którego chcesz porównywać do zwykłego ciągnika rolniczego. Różnica 16KM, ale pojemność silnika 2812 ma o 0,5l większą a masę z obciążnikami ponad tonę więcej, to czego Ty chcesz?

Co do rewersu - po jakim polu jeździsz w normalnej pracy 30km/h czy to do przodu czy do tyłu? I od kiedy do maszyny podjeżdża się z taką prędkością? Wymyślasz i udziwniasz żeby coś udowodnić. Jak mi sie rewers EH zepsuje, to się go naprawi, czy to przez serwis, czy przez prywatny zakład, za ten czas co dobrze skalibrowany rewers będzie zmieniał mi kierunek jazdy precyzyjnie zmieniając przełożenie i sterując sprzęgłem, to w mechanicznym sprzęgle kilka razy zmieniałbym tarcze sprzęgłowe i trafiłyby się pewnie ze 2 remonty kapitalne sprzęgła, plus grzebanie w skrzyni z przesuwkami biegu wstecznego i do przodu. Zamiast siedzieć na warsztacie i rozpoławiać ciągnik, robię robote za 3 ludzi na starych sprzętach, bez zgrzytów i szarpnięć.
Pytania czy ciężko jest nacisnąć sprzęgło zamiat użyć rewersu nawet nie skomentuję, bo ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

To przodu tyłem to sie podjeźdza.
W czym problem?
Skoro sadowniczy to powinno nim dać się wykosić trawe a kosząc nim trawe rozdrabniaczem można poćwiczyć wymowę słów niecenzuralnych.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj