Skocz do zawartości
leniek

CLAAS Dominator 88s zapowietrza się

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
leniek    0

Witam wszystkich. 

Posiadam Classa Dominatora 88s i od zeszłego sezonu kombajn notorycznie się zapowietrza. Wymieniłem nową pompkę pomocniczą paliwa i dalej nic. Kombajn postoi przez noc i rano żeby odpalić trzeba pod pompować. Wymieniłem nawet przewód od zbiornika do pompki na zupełnie nowy i dalej się zapowietrza. Co może być tego przyczyną i gdzie szukać przyczyn problemu? 

extrabyk    1176

Wystarczy,że gdzieś któraś podkładka czy uszczelka na przewodzie lub przy filtrach lekko puszcza i będzie łapać powietrze. Silnik masz Mercedesa czy Perkinsa ? Jeśli Perkins to jest bardzo czuły na powietrze i mała nieszczelność na układzie zasilania powodować będzie takie problemy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piechu    43

Witam wszystkich.

Posiadam Classa Dominatora 88s i od zeszłego sezonu kombajn notorycznie się zapowietrza. Wymieniłem nową pompkę pomocniczą paliwa i dalej nic. Kombajn postoi przez noc i rano żeby odpalić trzeba pod pompować. Wymieniłem nawet przewód od zbiornika do pompki na zupełnie nowy i dalej się zapowietrza. Co może być tego przyczyną i gdzie szukać przyczyn problemu?

Miałem to samo w swoim czasie z silnikiem perkinsa. Też przewody wymienione pompka zasilająca po regeneracji. Nic nie pomagało. Dopiero przy remoncie silnika pompa wtryskowa poszła do mechanika. Nie pamiętam co dokładnie zrobił ale od tego momentu ani razu nie trzeba było pompowac paliwa.

Tomek55    13

mój somsiad tez cos takiego miał 2 lata sie męczył już chciał sprzedać go ale w końcu ktoś mu poradził zeby wyczyścić zbiornik bo moze być zardzewialy, zrobił tak i już ani razu mu sie nie zapowietrzyl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez Lukas85
      Koledzy mam pytanie odnośnie ciśnienia oleju w kombajnie Claas Dominator 96 z silnikiem Mercedesa OM352A (6- cylindrów + turbina). Dzis w miejsce czujnika cisnienia wkręciłem zegar i na wolnych obrotach pokazało mi około 5 Bar. Moje pytanie - czy to poprawna wartość? Nie za wysoka? Zegar sprawdzałem porownujac wskazania ze sprezarka i było podobnie. Na sucho nie rozgrzeje silnika tak jak jest to w polu zeby sprawdzic jak zachowuje sie cisnienie. Zostawie zegar na pierwsze koszenie i sprawdze co bedzie sie działo ale zastanawiam sie czy tak wysokie cisnienie jest poprawne? Po zwiekszeniu obrotow silnika praktycznie nic sie nie zmieniło.
    • Przez PronarekP5
      Witam kolegów, mam do was pytania dotyczące kilku czujników, styczników  itd. Otóż :
      -jak sprawdzić na '' sucho'' działanie czujników strat ziarna,
      -gdzie znajduje się czujnik który odpowiada za kontrolke otwarcia rury wysypu ziarna,
      -gdzie znajduje się czujnik włączonej rury wysypu ziarna,
      -czy można zamontować i jak podłączyć czujnik wysokości hederu,
      -czy dużo roboty było by żeby zrobić hydraulicznie wysuwane motowidla,
      -co może może być przyczyną nie pokazywania (braku prądu na czujniku) obrotow silnika,
      -dlaczego nawet mimo zdjęcia wsówki z czujnika poziomu paliwa ciągle pokazuje pełen bak. 
      -jak ustawić czujnik nacisku hederu na podłoże,
      -czy ten kombajn posiada światła drogowe 
      Zastanawia mnie jeszcze kilka wolnych kostek kabli których zdjęcia postaram się zrobić w najbliższym czasie i przesłać. Powiedzcie mi po czym można stwierdzić czy kombajn kosil qq. Również mam kilka poprawek na kombajnie lakierniczych i jaka  farba jest najbliższą wypolerowanego oryginału, kupiłem z granitu ale za ciemna i to mocno widać a chciałbym poprawić tak gdzie farba przy krawędziach odeszła ale żeby nie był łaciaty  i nie rzucalo się to w oczy, ewentualnie pozostaje mieszalnia lakierów. 
    • Przez letack
      Witam posiada ktoś instrukcje montażu stołu do rzepaku firmy rolmako? Chodzi mi o dokładnie ukazanie schematu mocowania dolnych klamer oraz połączenia paskiem napędu przekładni schumachera stołu z hederem,  zakupiłem używkę i brakuje mi jednego bocznego mocowania widocznego na zdjeciu 

• Przez krzysiek130287
      Mam problem z mercatorem. Posiadam w nim silnik perkins 6.354 sprawa dotyczy takiego tyrkotania na pelnych obrotach czy ktos mial taki problem. Do tej pory regenerowalem pompe wtryski ,kupilem droga pompe, skasowalem loz na przekladni katowej. I nic to nie dalo. Mam w planie wyslac jeszcze pompe i wtryski so hoffmana do rzeszowa co  sadzicie o tym serwisie. A morze  ma ktos pomysl co to morze byc. Prosze o pomoc