Skocz do zawartości
leniek

CLAAS Dominator 88s zapowietrza się

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
leniek    0

Witam wszystkich. 

Posiadam Classa Dominatora 88s i od zeszłego sezonu kombajn notorycznie się zapowietrza. Wymieniłem nową pompkę pomocniczą paliwa i dalej nic. Kombajn postoi przez noc i rano żeby odpalić trzeba pod pompować. Wymieniłem nawet przewód od zbiornika do pompki na zupełnie nowy i dalej się zapowietrza. Co może być tego przyczyną i gdzie szukać przyczyn problemu? 

extrabyk    1532

Wystarczy,że gdzieś któraś podkładka czy uszczelka na przewodzie lub przy filtrach lekko puszcza i będzie łapać powietrze. Silnik masz Mercedesa czy Perkinsa ? Jeśli Perkins to jest bardzo czuły na powietrze i mała nieszczelność na układzie zasilania powodować będzie takie problemy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piechu    43

Witam wszystkich.

Posiadam Classa Dominatora 88s i od zeszłego sezonu kombajn notorycznie się zapowietrza. Wymieniłem nową pompkę pomocniczą paliwa i dalej nic. Kombajn postoi przez noc i rano żeby odpalić trzeba pod pompować. Wymieniłem nawet przewód od zbiornika do pompki na zupełnie nowy i dalej się zapowietrza. Co może być tego przyczyną i gdzie szukać przyczyn problemu?

Miałem to samo w swoim czasie z silnikiem perkinsa. Też przewody wymienione pompka zasilająca po regeneracji. Nic nie pomagało. Dopiero przy remoncie silnika pompa wtryskowa poszła do mechanika. Nie pamiętam co dokładnie zrobił ale od tego momentu ani razu nie trzeba było pompowac paliwa.

Tomek55    18

mój somsiad tez cos takiego miał 2 lata sie męczył już chciał sprzedać go ale w końcu ktoś mu poradził zeby wyczyścić zbiornik bo moze być zardzewialy, zrobił tak i już ani razu mu sie nie zapowietrzyl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzesieks345
      Witam.
      Niedawno zakupiłem consula i jest to mój pierwszy kombajn a instrukcja po niemiecku i nic nie rozumiem. Problem jest taki, że motowidło i heder się podnoszą ale opuścić ich już nie da rady. O co chodzi? jak to opuścić? Proszę o pomoc.
    • Przez andrz17
      Witam forumowiczów. Żeby wymienić ogniwo w łańcuchu w podajniku pochyłym podpowiecie jak najlepiej za to się zabrać. Ogniwo zostało urwane i muszę je wymienić. Na łańcuchu bocznym żeby to było na środkowym to bym jakoś z okienka z góry to naprawił, a tak słaby dostęp.
    • Przez Akardin
      Witam , mam pewien problem , kombajn dostaje wibracji (az macha kabina przód tył ) podczas włączenia samej młocarni problem nie występuje natomiast jak załozyłem wszystkie pasy i włączyłem wszystko , sita podsiewacz wytrzasacze to powyzej 1000 obrotów na bebnie dostaje takiego jakby to powiedziec machania ze az macha całym kombajnem przod i tył , w czym może być problem może cos doradzicie ?

PS i jeszcze jedna sprawa jest moze jakies ustawienie wysokosci podnoszenia gdyz sama gardziej podnosi do samej góry natomiast z hederem słychać takie stukniecie i wyzej nie idzie tylko sprezyny na tlokach sie cofaja.
    • Przez ovi
      Tak jak w temacie- potrzebuje ro zebrać koło wariatorowe moto ideł w claasie consulu to ze spręrzyną zeby go nasmarować bo w tej chwili jest zapieczone. Problem w tym że wedłóg katalogu jest tam wbity kołek ale żeby go wybić trzeba te koła ro zsunąć, ot taki paradoks. Ma ktoś na to jakiś pomysł?
    • Przez mateusz1995
      Mógłby ktoś wrzucić fotke gazu ręcznego w claasie consulu. ma ktoś może do sprzedania albo jakieś namiary na sieczkarnie do claasa consula.Jakie oleje lejecie do niego.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.