arturooo

Sprzedam agregat uprawowo-siewny

Polecane posty

daron64    4224

@Tomasz
Kiedyś chyba pisaliśmy i pytałem ile by taki 2.5m kosztował u Ciebie, ale nie odp, albo ja przegapilem.
Jak dzwoniłem po olx, to za agregat 2.5m z pakerem wolali 6700-7500zl z dostawą. Najtańszy to chyba garażowa robota, najdroższy bodaj armasz/euromasz czy coś takiego. O grubość materiału nie pytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Zetor 8145, czyli ok 80km, pompa ok, jeden siłownik pomocniczy. Ziemia -3b, glina, górki. Siewnik mam starego nordstena, ciężko mi określić wagę, myślę że porównywalnie do poznaniaka, zasyp ok 150kg.
O taki o :)
https://www.olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-nordsten-2-5m-z-austrii-amazone-CID757-IDl0gBA.html

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

No to widzisz agregat jak i hydropak może być dużo delikatniejszy, ja mam hassie co waży ponad 500kg i zasypu bliski 400kg przenicy, to prawie toną na hydropaku. Co do udźwigu zwracaj uwagę jak unosi się siewnik ile zbliża się do ciągnika. Widziałem niektóre agregaty podnoszą do góry fakt ale w przód już tylko ok 20-30cm co moim zdaniem jest nieporozumieniem bo zestaw mało co się skraca po złożeniu siewnika. Ja też nie mam dużego ciągnika mf 3060 ale jak złoże siewnik jest bardzo blisko ciągnika i zestaw jest krotki a to wiadomo co za sobą niesie.

Edytowano przez arturooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Daron pisalem ,ok 6500
Scianka profili 4 mm
Arturo masz racje z tym składaniem swój model dopracowalem tak ze siewnik idzie prawie cały nad agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Z dowozem? :) Czekam co ze sklepu lokalnego zaproponują. Mam jeszcze znajomego spawacza dobrego, ale brak mu chęci niestety. W ogóle jaki jest mniej więcej koszt materiału na taki agregat? Nie chodzi mi o to, żeby tam zaraz pisać że dużo za robociznę ktoś bierze, po prostu ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Mnie wyniósł ponad 6000 możesz wierzyć lub nie. Bardzo drogi jest packer, rura no itokarz bo u mnie w okolicy mało kto ma taką tokarke żeby ponad 3m łoża miała. Ale koszty można na niektórych rzeczach ciąć i to sporo. A wystarczy poczytać na forum jakie to waly agromasza mają bicie 1cm niektóre aż wymieniali na gwarancji.

Edytowano przez arturooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Z pakerem sporo roboty ,jak kolega wyżej wspomniał wyosiowanie to sztuka , ja wypalam plazmowo pierścienie. ,co sporo kosztuje ale wal jest prosty
A koszty materiałów na caly agregat sięgają 70% ceny
Anetka nie liczy się grubość tylko jakość;-) stali oczywiście

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

To tak jak myślałem, że ok 2tys zł minimum za robocizne przy takim agregacie. Z firmy jeszcze oczywiście się nie odezwali co i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Tomasz a co z odpadami robisz przecież jest tego multum wycinając w ten sposób, chyba że firma ze swojego materiału wypala? Ja wycinam w lini prostej coś w rodzaju piły i doginam kolejno każdy ząb podczas spawania aż wyjdzie okrąg sposób bardziej pracochłonny ale odpadów praktycznie zero

Edytowano przez arturooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Odpadu wiele nie ma ,z średnicy kręgu od pakera wypalany jest krazek pod wal rurowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj