grzegorzw1971

talerzówka do zetora 7245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam,czy Ktoś z Was ma talerzówkę grudziądzką starego typu (na panewkach) i czy zakryje ona choć na styk taki ciągnik? myślałem żeby kupić taką ,mam tylko 7 ha ziemi,z czego połowę podoruję, więc w większą lepszą droższą nie ma sensu pakować kasy dlatego rozważam zakup takiej,proszę o opinie,porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

zmierz, do marketu budowlanego po miarkę i już, to chyba nie takie trudne żeby pisać na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że w pobliżu nie ma nikt takiej żeby zmierzyć,no i chyba szerokość robocza na polu może być ciut inna od takiej mierzonej na podwórku np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak sądzisz , taką siódemkę to koniem ciągali że ciągnika nie zakryje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągnik a ciągnik to chyba różnica,np 330 a zetor,myślałem że ktoś doradzi,ktoś kto ma taką ale to był zły pomysł bo odpowiedzi niezbyt fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu masz orientacyjne szerokości .https://www.roltechagro.pl/brona-talerzowa-zawieszana-v2-14m-16m-18m-20m-22m-24m-akpil  Każda zakryje , tylko kwestia ustawienia . Mała talerzówka to taki trochę chybiony pomysł .Lekka , wąska i słabo zrobi robotę . Co Ty właściwie chcesz tą talerzówką robić . Jest cała masa fajnych agregatów ściągniętych z zachodu , które lepiej się sprawią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przewiń trochę , dalej są podane szerokości różnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Cena może i wyższa ale jakość pracy nie porównywalnie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Cena może i wyższa ale jakość pracy nie porównywalnie lepsza.

Nad tym bym się zastanowił,lepsza w porównaniu do małej zawieszanej,ale nie do ciąganej np lila harie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych wymiarów wychodzi że ta 2x8 famarol słupsk miałaby 180cm,to zetora na styk zajmie bo zetor ma chyba 180,ma Ktoś taką i ciąga ja zetorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Kolego ja zetotem 7745turbo ciagam brone ruska bdt 3m. Twoj zetorek spokojnie taka 2.5m pociagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by dał rade,chciałem coś taniego (3 ha talerzuje,reszte podoruje),taniego ale żeby choć na styk zajeła szerokość traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

to 2,5 m powinien smigac ??  czy polecisz jakis inny pod zetora 8045 

 

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Niestety nie mam w tym temacie doświadczeń, by doradzać. Ale jakbyś kupił, daj znac-mam 8145 i też mnie ten temat w praktyce interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Mam 2.7 z wałem rurowym i 912 to zdecydowanie za mało, jakby miał przedni napęd to może jeszcze.. Bez balastu na przednim tuzie można zapomnieć o robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

ja na przodzie mam 500 kg to z 2,7 pojdzie spokojnie ale biore z hydropakiem jak cos siewnik dorzuce jak bedzie dal rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

Mam talerzówkę grano system 2,7m z hydropakiem i ursusa 902 oraz 1224.

Uważam że taka talerzówka do 902 to słaby pomysł, owszem da radę jeśli na polu jest w miarę równo do tego musi być sucho oraz porządne opony.

W 902 mam opon radialne prawie jak nowe i ciśnienie 1,5. Mniej do talerzówki nie daje bo uginają się za bardzo jeśli jest dźwignięta do góry, 

Jeśli jest mokro jak u mnie w tamtym roku to 902 na blokadzie ma problemy na równym polu a na górce nie próbowałem nawet. 

Co do biegów  902 jeśli są dobre warunki to jadę 2, jeśli jest mokro lub pod górę to 4 polowa. Półbiegi u mnie nie działają.

Ciągnik potrafi poderwać przód nawet przy ruszaniu a bruzdy to staram się lepiej omijać.

Co do 1224 to jest to bieg 2 zając napęd 4x4 i niema czy mokro czy górka. daje rade nawet na biegu 3 ale to już za szybko dla talerzówki. 

Do ursusa 385, 902, 912 polecam szerokość 2,5m ze względu na przyczepność.

Do ursusa 385A, 904, 914 można się zastanawiać na 2,7m  tylko czy mocy wystarczy żeby ciągnąć na 2 szosowej po ściernisku.

Edytowano przez ursusmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj