Hubert12011

Valtra T183 -Nie wchodzi na obroty

Polecane posty

Hubert12011    0

Witam ! To od początku zacznę w tym tygodniu sprowadziłem z Francij Valtre t 183 2011 r za  . Dziś zrobiłem jej test podpiołem pługi i na pole z górką i tak , pod górke szła naprawdę bardzo dobrze problem pojawił sie na prostej ... nie wiem jak to nazwać ale jaby ja coś zmuliło nie miała wcale odejscia dawałem gazu a tu nic totalnie obrotów a ni nic obroty staneły na 1500 i zero reakcij. Zgasiłem i zapaliłem i było juz wszystko okej . Kontynułowałem orke problem ten pojawił sie jeszcze 2 razy taka sama sytuacja ... Ten poblem pojawił sie równiez w transporcie z przyczepą dajesz gazu a tu nic , a gdy zgasisz i odpalisz jest ju wszysko okey ... nie wiem co juz robić pomocy z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amberek    1

Witaj, z tego co piszesz można się domyślać że Valtra była pucowana na sprzedaż, jak przeschnie ( elektronika) to wszystko powinno wrócić do normy.

Nie jest to sposób na naprawę, wystarczy myć a nie na siłę bez opamiętania wlewać wodę wszędzie pod ciśnieniem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stepek93    16

Wyświetla jakiś kod błędu? Jeśli to wersja versu/direct to w podłokietniku sprawdź czy niepojawił się obrazek książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Może być problem. Silnik wchodzi w tryb awaryjny. Na początek wymień filtr paliwa a jak nic nie da pod kompa i trzeba bulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

niewiem czy to dobre porownanie ale w moim seacie ibiza tdi bylo podobnie zero mocy po zgaszeniu i uruchomieniu ponownie wszystko wracalo do normy to byla wina ze turbo sie wylanczalo moze sprawdz turbine lub jakos sterownik od turbiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Ja też s tawialbym na problemy z turbina ale z jej sterowaniem. Przerabialen to samo w sprinterze jak padło podcisnieniowe sterowanie turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Komputer prawdę Ci powie:) Jeżeli chodzi o turbo to zobacz czy masz tam taką dźwignie przy turbo i czy ona pracuje jak dodajesz "gazu". Może też być ze stał długo i trochę przyrdzewiało. Ale tak naprawdę to przyczyn może być wiele :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert12011    0

Świeci się książka , koło włączania  woom . Zaraz pójdę  sprawdzę błędy . Ale moim zdaniem tez turbina jakie są koszty nowej ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stepek93    16

Dlaczego z góry zakladacie, że to wina turbiny? To, że w samochodzie komuś padła wcale nie oznacza, że w ciagniku też nawalila. Odczytaj najpierw kody błędów a dopiero potem coś zakładaj. Na 90% problem dotyczy układu paliwowego i to tam szukalbym przyczyny. Sprawdź filtry, zobacz czy niema w nim wody, czy są to zamienniki czy oryginalne. To tyle na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AchimR    24

Z serwisówki:

001639--31--000 Wystąpiła usterka wentylatora chłodzącego silnik. Wentylator może stale
pracować z pełną prędkością lub działać zbyt powoli.

 


Chiptuning oraz hamownia WOM. Elektryka i elektronika w maszynach rolniczych.
Usuwanie SCR, DPF i EGR w maszynach rolniczych i samochodach ciężarowych.

Tel. 501 923 349    Dołącz do nas na www.facebook.com/TractorPowerPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
    • Przez case-and-case
      Witam mam problem z ładowarką 526s . Silnik perkins 100km pompa rotacyjna delphi . Od jakiegoś czasu po odpaleniu ładowarka chodzi nie równo , telepie całym silnikiem dopiero po paru minutach się uspokaja i chodzi równo . I dzisiaj pojawił się problem z gaszeniem , po przekręceniu kluczyka silnik spada na bardzo niskie obroty ale nie gaśnie . Ktoś miał taki problem ?
    • Przez KOSTEK12
      Witam,czy po zatrzymaniu ciągnika rewers mechaniczny powinien delikatnie zgrzytać ,oglądałem ostatnio Valmeta 6300 i właśnie tak się dzieje,nie jest to mocny zgrzyt ale jednak wyraźnie słychać, dodam że przerzuca się bez większych oporów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj