Agrotechno

Same Dorado -Uszkodzona obudowa mostu tylnego /spawanie?

Polecane posty

Agrotechno    0

Witam, mam problem.Nie dawno uszkodziła mi się budowa tylnego mostu w samie dorado z roku 1999, i czy dało by się to naprawić czy trzeba wymienić cała obudowę mostu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Opisz dokładniej uszkodzenie lub lepiej wstaw zdjęcie bo na to co napisałeś ciężko coś pomocnego napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotechno    0

Leje się w dużej ilości olej i nie wiem czy to spawać czy nie, raz też miałem taki problem i zespawałem, i nie wiem czy nie wymienić tego mostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Samo uszczelnienie da się zrobić bez spawania bo jest sporo dostępnych różnych klejów i coś by dało się zastosować. Nie wzmocni to jednak jak podejrzewam mocno naruszonej konstrukcji i trochę słabo widzę użytkowanie ciągnika w tym stanie.

Pękło u Ciebie czy kupiłeś z tym pęknięciem ? Na Twoim miejscu szukałbym obudowy z rozbiórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do wymiany spawani nic ci nie da za duże pękniecie i w złym miejscu może ci się ciągnik rozłamać


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Ciągnik dość lekki i raczej do lekkich prac stworzony więc jakaś super wytrzymała konstrukcja to nie jest ale i tak się dziwię,że tak udało Ci się go złamać i zastanawiam się co nim robisz i jakim sprzętem.

Jeśli jest u Ciebie od nowości to tylko Twoja wina ale jeśli kupiłeś używkę to nie wiadomo jaką ma przeszłość i jakie miał przygody.

Tak czy inaczej szukaj obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotechno    0

Od kogoś kupiłem, Gościu miał tylko tego Same, zbierał na jakiś większy 


To dziękuje bardzo za pomoc, i mam jeszcze jedna prośbę czy mogliście mi poszukać takiej obudowy ? Dziękowałbym Sto kroć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Albo kolega Agrotechno kupił to coś z podanego linku do ogłoszenia i teraz ma problem albo to jego ogłoszenie i ma problem bo nie może tego sprzedać więc prosi o pomoc.

Ze zdjęć widać,że ciągnik w stanie agonalnym i wątpię by opłacało się go naprawiać bo nawet żadnej opony nie ma a to już duży koszt. Skrzynia otwarta już jakiś czas i widać rdzę na wałku. Może nawet nie ma wszystkich części. Osobiście nie poderwałbym się na to by to remontować...no ale pozory mogą mylić bo widzimy tylko zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Albo u niego pękło podobnie i wstawił jako poglądowe.
Jak jego, to trup jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jedyna część,która nie wymaga remontu i wystarczy tylko malowanie oraz ma jeszcze wymierną wartość w tym ciągniku to przednie obciążniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę ze tu na forum jest dużo kombinator niech autor się wypowie na ten temat co zaszło albo ...


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze go kupiłeś i teraz sprzedajesz bo jakoś mi się nie chce wierzyć z sam go doprowadziłeś do takiego stanu

 

PS. proszę o nie walenie w "CHu...a" jeżeli chcecie pomocy w czymś to szczerze mówcie ze jesteście mechanikami, handlarzami, rolnikami a nie ściemy ze to jest mój traktor a nagle okazuje się ze jest ktoś mechanikiem i przerosła go sytuacja i szuka pomocy!!!


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotechno    0

No niestety,ale to ja go tak urządziłem, sprzedam go i kupię jakiś inny, znaczy myślę że go sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Szkoda,że od razu nie przedstawiłeś prawdziwej wersji bo teraz to już straciłeś zaufanie i nie wiem czy ktoś Ci będzie chciał pomóc w przyszłości chyba,że założysz nowe konto i zmienisz swoje podejście do bycia na forum.

Druga sprawa to widziałem już masę dobitych ciągników ale Twój jeśli to w ogóle Twój bije wszystkie widziane wcześniej i nie ogarniam jak można do takiego stanu doprowadzić swoje narzędzie pracy...no ale jak to mówią Twój cyrk i Twoje małpy ale niesmak twojego ściemniania pozostaje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj