MarcinKdziak

Problem podnośnik zetor 5011 po wymianie uszczelniaczy na tłoku podnośnika

Polecane posty

MarcinKdziak    27

Po wymianie uszczelniaczy na tłoku podnośnika w zetorze 5011 on działa jeszcze gożej niż przedtem. Teraz po podczepieniu cięższej maszyny on strasznie świruje, dźwignia do gury a on jagby miał czkawke że aż całym ciągnikiem trzęsie. W pewnym momencie się uspokoi aż się ruszy dźwignią od podnośnika!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a może źle złożyłeś a poprzestawiaj dźwignię od regulacji siłowej (tą 3 przy siedzeniu bliżej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Może pierścienie odwrotnie założyłeś. Odpowietrzałeś układ bez maszyny  na pustym podnośniku?

 

 

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKdziak    27

Nowe pierścienie założyłem tak samo jak te stare były. Kilka razy było nim podnoszone na pusto, wtedy podniusł ale sam nie opadał czeba było mu pomuc troche. A w jaki sposób odpowietrzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

przestaw tą pierwszą od siedzenia dźwignię w pozycję P -maksymalnie do tyłu . Jak nic wewnątrz  nie kombinowałeś z dźwigniami  to powinien działać jak przed naprawą . Odpowietrza się sam praktycznie po kilku podniesieniach ramion


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKdziak    27

Podnośnik nic się nie uspokoił może ciut ale dalej jest to samo coś mi się zdaje że coś przepuszcza!!!
Oto link do filmu ukazujący prace podnośnika

Edytowano przez MarcinKdziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

:P  :P  :P , wyglada jakby rozdzielacz padl,ewentualnie  zawor przeciazeniowy lub rurka pelka-musisz jeszcze raz rozebrac i przepatrzec .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

musisz sciagnac plecak i zamiast oleju podlaczyc sprezone powietrze i wtedy powino wyjsc gdzie jest wyciek, gdzies w tym temacie to bylo dokladnie opisane jak to zrobic czy w instrukcji napraw mozesz poszukac


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKdziak    27

Instrukcji napraw nie posiadam może ktoś posiada link do niej na internecie albo skany jej na temat naprawy podnośnika!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strogonow    16

Jak dla mnie to automatycznie podnoszenie cały czas się załącza i dźwiga maszynę do góry, Spróbuj podnieść i wyłączyć pompę czy nie opadnie maszyna.


Rolnictwo to nie moja praca.

To moja PASJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek617    0

Witam według mnie jest gdzieś nie szczelnośc odcinek pompa cylinder .sprawdz zawory.i szczelność na rurce i podkładkach rozdzielacz cylinder.czasami jest rużnica w płaszczyznach i po dokręceniu robi sie szczelinka i olej ucieka.zjadłem na tym podnośniku zemby zimą .Rzdzielacz raczej sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKdziak    27

Roździelacz sprawdzony i sprawny cylinder został wymieniony na nowy bo porysany. Taraz na zgaszonym podnośnik nie opada ale jak chodzi to cały czas skacze. Znajomy mi doradził żebym sprawdził pompe bo może być filter oleju przyniej zabetonowany jak on określił jak się coś podnosi do góry podnośnikiem to pompa strasznie wyje a poziom oleju jest dobry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek617    0

1 Jeśli pompa wyje to znaczy że pompa jest sprawna. 2 filtr będzie raczej czysty .3 że podnośnik skacze albo masz nieszczelność w okolicy cylindra lub w okolicy pompy albo coś hierowo wyregulowane.4 opisz dokładniej jak podnośnik sie zachowuje czy opada pod ciężarem na zgaszonym. czy skacze pod obciążeniem czy na pusto też . jak masz ustawianą najmniejszą wajche od dociążania?  umnie miałem taką akcje że przed wymianą tuleji opadał na zgaszonym ale pod ciężarem i troche .po wymianie tuleji bo byola porysowana podnośnik zaczą skakać pod małym ciężarem na pustym było w normie .okazało się że nowy cylinder rużni się w wymiarach 1-3mm wysokościn i po skręceniu na nowych podkładkach tych samych grubościach wyszło że ten łącznik tuleja rozdzielacz staje pod skosem i na podkładce była nieszczelność .Więc żeby jak najszybciej rozwiązać ten problem kupiłem kilka podkładek róznej grubości i w ten sposób usunełem problem podnośnik dzwiga 1tone bez problemu  i powodzenia ale jak opiszesz dokładniej to może coś mi wpadnie do głowy bo niestety na odległość nic nie sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

wszystko wskazuje na to, ze czeka cie niedlugo wiekszy wydatek -rozdzielacz do wymiany lub regeneracji. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKdziak    27

Roździelacz został kompletnie sprawdzony i jest sprawny!!!
Przyjdzie ciężar np. Pług leko opuści potem podniesie i tak w kółko na pusto tak niema w dźwigniach ustawienia pozycji na każdej jest tak samo cylinder był zmieniony na nowy bo miał rysy, po wymianie cylindra na zgaszonym przestał opadać !!!
Film pokazujący jak działa teraz podnośnik w innym poście powyżej!!!

Edytowano przez MarcinKdziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

dalej obstawiam rozdzielacz  B) ,jezeli dobrze zlozyles nowy cylinder i tlok  to nie ma innej opcji, ten typ nie ma silownika pomocniczego ? bo on tez moze byc przyczyna problemu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek617    0

pisze ponownie rozdzielacz jest sprawny bo po filmie widać że puszcza olej na cylinder poczym go zamyka w tym momencie jest nieszczelność podnośnik leci w duł .i rozdzielacz znów podaje olej na cylinder . czyli albo masz taką nieszczelność jaką opisałem powyżej lub niesprawny zawór bezpieczeństwa na cylindże .a żeby sprawdzic poprawne działanie pompy i zawora przyniej i w pewnym stopniu rozdzielacza wystarczy podpiąć jakąś maszyne na wyjśćie zewnętrzne np przyczepe pod jakimś ciężarem jeśli podniesie .będziesz wiedział że masz nieszczelność między rozdzielaczem a cylindrem!!!! chyba proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek617    0

zawór bezpieczeństwa obok pompy odpowiada za utrzymanie max ciśnienia na odcinki pompa rozdzielacz i wyjście zew. zawór na cylindrze odpowiada za max ciśnienie od rozdzielacza do cylindra i w nim. Więc moim zdaniem albo padnięty zawór na cylindrze lub gdzieś obok cylindra masz nieszczelność taki jest objaw skaczącego podnośnika pod ciężarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj